Autor Zpráva
tamago
Profil *
koněte prosím na tohle:
návrh 1.2
návrh 1.3
díky
Mistr
Profil
tamago
Z předložených variant bych volil návrh 1.3. Jen bych ještě zapracoval na zvýšení kontrastu vybrané položky ve svislém i vodorovném menu.
kletely
Profil
tamago
1.3
Plaváček
Profil
tamago

Je to takové příliš jednobarevné a nevýrazné. Zkus se inspirovat: http://www.ninja-support.com/0
tamago
Profil *
Mistr and kletely
S tím kontrastem mi to "docvaklo" dneska ráno.
Plaváček
Vtip je v tom že tohle to přesně nemá být. Možná ta barva těch nadpisů.
Budou eště varianty s nějakejma fotkama, potíž je v tom že těch fotek moc není a když sou tak dost amatérský.
Jako výchozí bod sloužilo tohle http://www.hradvelhartice.cz .
BTW na notebooku (postarší pán :-) ) mi to docela seká, to jen pro informaci.
huf
Profil *
Spíš to druhé, ale chce to kontrasty a výraznost
vynalezce
Profil
vic se mi libi 1.3
tamago
Profil *
A co takhle?
1.5
1.7
ten ohaknutej kluk s mecem mi tam pride ze to "sedlo"
Mistr
Profil
tamago
Vybíráme jen z verzí 1.5 a 1.7 nebo ze všech? Ať tak či onak, preferoval bych verzi 1.7. K úvaze ještě dávám, zda by ten borec s mečem nemohl ukazovat aktuálně vybranou položku z vodorovného menu. Že by na ni vždycky zamířil "vršek" (lépe definováno snad "špičku") svého meče. Jen to dávám k úvaze jako takovou zajímavost a osvěžení.
tamago
Profil *
Mistr
o z čeho vybíráme? Já to původně myslel tak, že jenom z 1.5 a 1.7, ale výběru i z 1.2 a 1.3 nic nebrání, uložený je všechno ať už v souborech nebo ve vrstvách.
To s tím mečem zní možná hezky ale při bližším pokusech se ukázalo

- když s borcem jenom posouvám tak buď se cestou tříská s kontaktama a jinýma věcma (sluší mu to jenom uprotřed před špicí toho hradu)
- nebo by se to muselo přefotit aby se tem meč jenom otáčel a to celý (jiný světlo, možná už není k dispozici ta samá výstroj)
- ještě mě napadá že by to znamenalo nějaký data navíc a to asi taky není úplně žádoucí

Takže to asi ne, sry
tamago
Profil *
jiank se mi taky líbí 1.7
J
Profil *
tamago - to posunutí - ukazování mečem by bylo opravdu vtipné, kontakt stačí na úvodní stránce, "další s čím by se třískal" - držadlo - by na dalších stránkách taky nemuselo být.
Mistr
Profil
tamago
Prve jsem nevěděl, z kterých všech variant si máme vybrat. Ovšem tak jako tak, stejně ze všech čtyř (1.2, 1.3, 1.5 a 1.7) preferuji tu poslední, verzi 1.7. Například u verze 1.5 se mi nezamlouvají ty kresby v hlavičce. Hrad je tam, dle mého, patřičnější.

když s borcem jenom posouvám tak buď se cestou tříská s kontaktama a jinýma věcma
Ano, vím, s kontakty by se to tlouklo. Ovšem kontakty lze přesunout třeba do patičky. Nebo do pravého/levého sloupce.

nebo by se to muselo přefotit aby se tem meč jenom otáčel a to celý
To je sice také řešení, ale jak vidno, dosti pracné (vychytání světel apod.).

že by to znamenalo nějaký data navíc a to asi taky není úplně žádoucí
Jaká data navíc. Měl bys obrázek šermíře zvlášť a ten by se například pomocí CSS pozicování posunoval.
tamago
Profil *
J
držadlo - by na dalších stránkách taky nemuselo být.
Tam gde by borec byl nalevo by vpravo vznikal prázdný prostor
Mistr

kontakty lze přesunout třeba do patičky. Nebo do pravého/levého sloupce.
Kontakty nahoře sou v zadání a mě se to osvědčuje i jinde, kontaktů na stránce není dle mých zkušeností nikdy dost, taky sem se potkal s usery (neni takovejch tak málo) který to nenašli ani v tý patičce - bohužel, to je realita a stou se musí počítat.

Data navíc samozřejmě pokud by se to přefocovalo, tak každá fotka = nový data. jinak že to napozicuju v CSS - když tedy přepokládám jednu fotku - je jasný.

Navíc teď když sem si to zkusil vyšlo najevo, že borec aby ukázal na poslední položku vyjíždí zase bůchví kam mimo kompozici a zase vzniká ten samej divnej pocit nevyváženosti jako když dám pryč texty a držadlo když je borec zrovna vlevo, nevim CSS pozicování pro mě není problém (spíš denní chleba), ale zdá se mi že je to spíš ke škodě věci sry,ale méně je někdy více, takže se asi ukecat nenechám.
Taky můžu borce odzrcadlit - jasně - , ale to je zase další obrázek (borec bude dvakrát) a navíc ten problém s prázdným protorem když je borec vlevo to neřeší, já vážně nevim jetsli to za to všechno stojí.
regy
Profil
to druhé je rozhodně lepší
Hitman
Profil
tamago
Rozhodně 1.7.
Mistr
Profil
tamago
se asi ukecat nenechám.
Byl to jen nápad, návrh a tip.

problém s prázdným protorem když je borec vlevo
To by šlo vyřešit další "prasklinou" v pergamenu/papíře v pozadí.

nevim jetsli to za to všechno stojí
Přijde mi to jako takové zajímavé osvěžení.

A kontakty můžeš umístit třeba do pravého sloupečku nebo do levého pod menu. Či pro ně stvoř vlastní stránku. Stejně tam musíš mít nějakou stránku s obchodními podmínkami, tak proč nepřidat i stránku s kontakty (nejen telefon, ale i adresy, IČ, DIČ atp. Je toho dost a dost, co by na té kontaktové stránce mohlo být)?
tamago
Profil *
stránka s kontakty kde bude mapa, GPS, IČ etc. tec.... samozřejmě bude, ale jak říkám user si vzpomene že chce kontakt zrovna když je nascrolovanej uprostřed stránky a když ho nevidí jako by nebyl, to mam vážně vypozorovaný dokonce i u jinak inteligentních a ne třeba starých lidí. Kontakt bude i v tom sloupci atd. prostě toho není nigdy dost.

Nechtěl sem to tu vytahovat. Ale, hlavně sme tu webdesignéři nebo webdesignéři, zdá se že ne každej tam vidí tu diagonálu s dokonalou zátěží na střed!! Gdo zrovna chyběl na prvních třech hodinách výtvarné výchovy druhého stupně základní školy nechť se podívá sem ať ví o čem mluvím.

Samo že to není o tom, že příde user a řekne: "jůůů, ale to je krááásný zlatý řez", takový iluze opravdu nemám :-) . Ale, díky němu se bude cítit dobře -> je tedy škoda takovou věc obětovat kvůli fičurce, která slouží primárně k tomu, aby webdesignér převedl jak ovládá technologie, nějaká prasklina potřebnou optickou protiváhu přece nemá šanci vytvořit. Navíc borec přece chrání hrad (!), když na něj koukám tak mám pocit, že udělám krok a jednu fakt "vyfasuju", když bude uklizenej stranou ten pocit je prostě pryč - škoda.

Mimo to by to fungovalo jen při pohybu po tom vodorovným menu, takže pokud si user projde pár těch vodorovných položek a bude to fungovat, tak při procházení těch ostatních co? Týpek bude na nějaký neutrální poloze? tedy na home? nebo jinde? Vsadím, že 7 userů z 10-ti to bude rušit nebo mást...

Jak psal Mistr dávám ke zvážení -> já zvážil, a zamítl.

Sry, ale už se tu nebudu účastnit, další pokračování pro mne není přínosné, přínosný byl Plaváčkův příspěvek (tímto Ď :-) , uvědomil sem si potřebu centrálního motivu a vyloupla se z toho ta diagionála, to sem fakt potřeboval), ale myslím, že další osvěta v kompozici není předmětem tohoto fóra.
Mistr
Profil
tamago
user si vzpomene že chce kontakt zrovna když je nascrolovanej uprostřed stránky a když ho nevidí jako by nebyl
Tak to by mne zajímalo, jak to chceš vyřešit. Pod každou položkou e-shopu bude telefonní číslo a e-mailová adresa?

Gdo
Jejda. :-)

zlatý řez
Opěvuješ zde zlatý řez. Ano, má svůj význam. Jen se zeptám, co když uživatel bude mít stránku odrolovanou někam níž? Nebo co když třeba nebude mít okno maximalizované? To se mu, alespoň dle mého názoru, celý zlatý řez sesype, ne?

by to fungovalo jen při pohybu po tom vodorovným menu
Ano, já vím. S tím jsem v počátečním návrhu počítal. Vycházel jsem z obvyklého uspořádání, kdy se položky svislého menu mění v závislosti na vybrané položce menu vodorovného. Ale i kdyby položky obou menu byly statické, by to, myslím, vůbec nevadilo.

při procházení těch ostatních co
Tam nebude nic. Leda, že by to ukazoval nějaký malý mečík či dýka.

Týpek bude na nějaký neutrální poloze? tedy na home?
V základním stavu ano. Ostatně již tam dneska, na Tvém návrhu, je.

Vsadím, že 7 userů z 10-ti to bude rušit nebo mást
Nemyslím si.

další osvěta v kompozici není předmětem tohoto fóra
Smím se zeptat, kde dáváš další kompoziční lekce?
tamago
Profil *
Porušuji předsevzetí, no nic, píši si mínus.

Tak to by mne zajímalo, jak to chceš vyřešit. Pod každou položkou e-shopu bude telefonní číslo a e-mailová adresa?
Můžeme mít řešení na 50%, 60 % nebo možnááá 70%, ne na 100%, ale proč třeba 60% když může být 70%?

Opěvuješ zde zlatý řez. Ano, má svůj význam. Jen se zeptám, co když uživatel bude mít stránku odrolovanou někam níž? Nebo co když třeba nebude mít okno maximalizované? To se mu, alespoň dle mého názoru, celý zlatý řez sesype, ne?
Nesesype, myslim na to, mimo oken 640 px a spol. Opět řešení na 100% prostě není... Laskavý čtenář doplnmí z předchozího... Když odscroluje je jedno jak vypadá hlavička, to už se má soustředit na obsah.

Jejda. :-)
Jejda jejda, normoš čti pozorně mé příspěvky, možná pochopíš že to nejni překlep.

Ty otázky v čtvrtého odstavce mají smysl jen pohromadě, proto jsou pohromadě. Pokus se je tak vnímat.

Nemyslím si.
Myslím si. Můžeme dohadovat, ale mě to neba, ani mi to nic nepřináší.

Smím se zeptat, kde dáváš další kompoziční lekce?
Neexistence osvěty na tomto fóru, ještě není důkazem její existence, kdekoliv jinde. Na takový věci nemám nerv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0