Autor Zpráva
Kubista
Profil
Ohodnoťte moje stránky, klidně to kritizujte, není to nic extra http://www.kubistanudista.ic.cz
flying gentleman
Profil
chybi doctype, pouzivas tagy jako center,font-daji se nahradit pomoci css.
cele se mi to zda nejake siroke a nechapu tu ikonu jpw vlevo nahore.
a tagy se ti nejak prapodivne krizi, viz <center><font></center></font>
Kubista
Profil
Ten zdroják bych radši moc nerozebíral, je tam trochu divný, ale "Validator" nic moc nehlásí. A jak to myslíš s tou ikonou?
flying gentleman
Profil
no, jako ze jsou to tvoje stranky, ale pritom na miste, kde by melo byt tvoje logo nebo ikona, je ikona nejakyho ciziho webu (neuraz se Yuhů, je to mysleno dobre:))
Zorillo
Profil *
Tie obrazky sa my nejako dlho nacitavaju pouzivaj zmenseniny a az potom odkazuj na cely obrazok. Aj ja nechapem to logo jpw vlavo hore.
Meleme
Profil
- když přijdu na stránku, tak vůbec nevím, o co jde a co tady najdu
- vlevo nahoře máš nepochopitelně logo JPW které vede na JPW. To je sice chvályhodné, ale vlevo nahoře máš mít své logo, které bude klikat na tvou hlavní stránku
- v galerii bych spíš použil skutečné menší kopie než jen zmenšené originály, strašně dlouho se to načítá
- další věc co se tady nedávno docela bouřlivě řešila - neruš podtržení odkazů, není pak pořádně poznat co je odkaz a co není odkaz
- "Stránky se nejlépe zobrazí při rozlišení 1280x1024 pixelů" -- promiň, tohle nikomu kdo má 15" monitor nepomůže
- dále nechápu tuto novinku: "Slíbil jsem, tak tady jsou!" -- co tady je?

za největší nedostatek beru ale fakt, že mi uniká smysl stránek, navíc tam chybí jakékoliv zmínky o autorovi (alespoň já jsem je nenašel - kromě emailu), podepsat se je slušnost. Nemusí to být pochopitelně jméno, bohatě stačí nick
Kubista
Profil
já vím, ale já považuju "jakpsátweb",teď zrovna nevím jak to nazvat....chtěl bych dát najevo dík...nevím jak líp to vysvětlit
Kubista
Profil
Ještě se chci zeptat na zmenšeniny, kolik by to mělo být? takový optimální? dík
Meleme
Profil
Klidně tak jak jsi to zmenšil tím height a width, to stačí.
A ještě na tohle jsem předtím zapomněl - když už používáš obrázkové odkazy, přidej jim nějaký alt:
<img src="vylet.jpg" border="0" height=30 width=180 alt="vylet"> třeba
Kubista
Profil
já myslel zrovna jaká by měla být velikost (určitá)?, ten "alt" by měl být u všech obrázků pokud se nepletu!
Radek Hravůvka
Profil *
Modrý text na modrém pozadí se nečte nejlíp, pro náhledy používej zmenšeniny na 5 megové stránky nemá každý připojení. kdybys aspoň použil progresívní JPEG. Na jednoduché obrázkové nadpisy je lepší PNG nego GIF, než JPEG, navíc můžeš použít průhlednost.
Meleme
Profil
Kubista
No jasně že měl! Tak když to víš, tak proč to tam nemáš? Všiml jsem si toho na hlavní stránce kde v podstatě nejsou jiné obrázky.
IMHO klidně to můžeš nechat takhle height=142 width=177, ale zmenši to skutečně v nějakém tom Photoshopu nebo co používáš. Nějakou optimální velikost nebo nejběžnější velikost neznám, fotogalerie jsem ještě nedělal:-)
Kubista
Profil
Meleme
Dík za rady!vážně si jich cením, od všech! A ty máš stránky?jen tak pro inspiraci...?
Meleme
Profil
No... moje stránky... Jsou tak na 90% hotové a já jsem furt líný je dodělat. Pár stránek a bylo by to. Ach ta moje lenost. Uděláme dohodu. Já je přes víkend dodělám a pak ti pošlu link, ok? Takhle mě aspoň bude něco nutit to dodělat, jinak zase skončím buď někde na netu nebo u vietcongu (přes net, pochopitelně:-)
Ale inspirace... to nevím. Design stojí za nic, jsou strašlivě jednoduché. Maximálně si můžeš prohlídnout zdroják, ten by mohl být v klidu. Během té tvorby jsem zjistil, že fakt nemám nějaké grafické cítětní... Ale zkusím to fakt dodělat, kvůli tobě:-)
Kubista
Profil
Už se těším, já zas zkusím trochu zlepšit ty svoje o ty chyby co tady všichni napsali, aspoň se pokusím-odkazy už jsou podtrhnutý :-)
na ten vietcong bych šel taky, ale mám celkem pomalý připojení!
Acci
Profil
ale "Validator" nic moc nehlásí
Nic nehlásí? Napíše ti fatalní chybu a říkáš, že ti nic nepíše? Máš tam totiž kódování window-1250, které neexistuje. Správně je to windows-1250
Mistr
Profil
já vím, ale já považuju "jakpsátweb",teď zrovna nevím jak to nazvat....chtěl bych dát najevo dík...nevím jak líp to vysvětlit

Dík webu Jak psát web klidně vzdát můžeš, to je v pořádku. Problém je v tom, že čtenář Tvého webu (a vlastně nejen Tvého, jakéhokoliv) je zvyklý na skutečnost, že když klepne na logo či obrázek v levém horním rohu webu, dostane se vždy na úvodní stránku webu.

Pokud jsi četl Jak psát web poctivě, tak jsi jistě na tohle narazil. Vím, že to tam Yuhů kdesi píše.

Víš, problém je v tom, že, jak se říká, zvyk je železná košile. A každý, kdo se v hierarchii Tvého webu ztratí, okamžitě klepne na obrázek v levém horním rohu v očekávání, že se dostane na vstupní stránku.
Mistr
Profil
Ještě poznámka k těm obrázkům na stránce http://www.kubistanudista.ic.cz/vylet.html :

Má se psát
target="_blank"

místo použitého
target="blank"


Mně se sice Tvoje obrázky v MSIE 6 otevírají, ale nejen podle Yuhůových stránek by tam měla být ta varianta s podtržítkem.
Radek Hrabůvka
Profil
Pokud je v kódu target="blank", tak to je jako target="cokoli"
Na http://www.jakpsatweb.cz/nove-okno.html Yuhů vysvětluje, jaký v tom je rozdíl.
Mistr
Profil
Radek Hrabůvka:

Máš pravdu, to jsem si neuvědomil. Zmátlo mě to označení "blank" (jeho podobností s "_blank"). Zřejmě to autor zamýšlel tak, jak, Radku, říkáš. Já bych tedy pro označování rámců zvolil jiný výraz, ale budiž, je to věcí autorovou.


Tímto se Kubistovi omlouvám.
Kubista
Profil
Mistr
Já jsem měl úmysl, aby se otevíraly všechny v nových oknech, takže to byla moje chyba, chtěl jsem napsat _blank a napsal jsem blank. Takže jsi měl pravdu.
Mistr
Profil
Kubista
otevíraly všechny v nových oknech

K tomu otevírání v nových oknech bych měl poznámku. Nevím, jak Ty, ale mně by to docela vadilo, kdyby se mi každá stránka zobrazovala v novém okně. Já, když tvořím nějaký web, tak se snažím, aby se všechny stránky otevíraly v jednom okně.

Uvidíme, jak na tuto moji poznámku zareagují ostatní kolegové, čímž je tímto k tomu vyzývám. Děkuji.
P251
Profil
Hrůza, zkus si snížit jas a zmizí to celé. Zbytek bych raději nerozebíral.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0