Autor Zpráva
stomix
Profil *
Co říkáte na http://www.freeweby.iglu.cz/wwwtvorba.php ?
Falco
Profil
Hned na začátek "příjemné vyskakovací okno", které FF blokuje!
Web vypadá pěkně, ale neukončeně. Tu patičku bych dal doprostřed.
stomix
Profil *
Já mám pop-up taky zablokovaný:-) Patičkou myslíš toto: "Zelí
Kontakt" ?
Acci
Profil
- Tabulkový layout
- Všechno CSS dej do externího souboru (cachuje se)
- Validátor mi hlásí 66 varování
- Stránka není ukončena </body></html>
- Celkově má velmi špatný kód
stomix
Profil *
validita kódu mě moc nebere - není to moje priorita
Falco
Profil
Ano i s tím copyrightem na pravé straně. Možná by bylo pěkné nechat od spodu trochu odstup.
stomix
Profil *
Falco: Diky, udělám to asi tak...
stomix
Profil *
Myslíš si, že NORMÁLNÍ návštěvníci se šťourají v kódu? Ani neví, jak se to zobrazuje!
Mě stačí, že to vypadá stejně ve všech prohlížečích a hlavně že to funguje...
xhelliosx
Profil
tak něco ti povím,s takhle ignorantským přístupem jsem se ještě nesetkal a jestli si myslíš,že návštěvníci se nešťourají v kódu,tak to jseš na omylu,chlapče!Co třeba já??:-)A proč to vlastně píšu,no to protože tvoje jistota správného zobrazování v prohlížečích není spolehlivá víš??Mozilla mi ukazuje úplně jinou stránku,než si asi myslíš,že ukazuje a 25%lidí jí opravdu používá tak co je správně,ta stránka v Mozille nebo v IE??Že by to bylo tím kódem??:-)Ale já zapomněl,že ty se v kódu nehrabeš,tak promiň,vlastně je všechno v pořádku!
Jinak ti řeknu něco k tomu tvému pokusu NELÍBÍ se mi!!to je vše!
stomix
Profil *
xhelliosx: Ty nejsi normální návštěvník, ty jsi "in-validní" webmaster. Testoval jsem stránky ve firefoxu, IE a Opeře a ve všech prohlížečích to bylo v podstatě stejné. Já se v kódu hrabu - když člověk weby vytváří, tak to ani moc jinak nejde. Můžeš být konkrétnější, co se ti nelíbí (krom validity)?
Díky za odpovědi.
Meleme
Profil
xhelliosx
s takhle ignorantským přístupem jsem se tady na diskusi ještě nesetkal

stomix
- v IE jsou nejsou stránky vycentrované, ve FF jo
- chybí hover u odkazů
- ten odkaz přidat k oblíbených bych vyhodil, uživatelé si stránku umí přidat k oblíbeným sami, zbytečné vnucování, navíc ve FF to nefunguje
- těm třem odkazům vpravo nahoře bych nedával černé pozadí, nestačila by bílá barva textu? Ten obrázek mi tam připadá dost kontrastní samo o sobě
- ať jsem na jakékoliv stránce, tak je pořád zvýrazněná WWW TVORBA
- nemáš uzavřené tagy jako <li></li> nebo <td></td>
- text je moc nahuštěn na sebe, hlavně ty tabulky u freewebech mi přijdou dost zmatené
- trochu nechápu, proč je tam ten černý čtvereček (nad menu)

jinak na mě stránka celkově působí poměrně dobrým dojmem
Zeli
Profil
Meleme: Díky za reakci. Věděl bys jak se to má správně vycentrovat pro všechny prohlížeče? Ta WWW tvorba je takhle zvýrazněná naschvál - je to jen dočasný. Ten černý čtvereček je ozdoba - tobě se nelíbí? Mě jo.
Dero
Profil
Takže jsi prostě jen amatér s gramatickou chybou.

Stránky by potřebovaly nejen přihlédnout k html validátoru, ale i češtinárškému validátoru - zejména v oblasti interpunkce. I když pár hrubek se taky najde.

O provedení webu se zmiňovat nebudu, je víceméně tristní, a navíc už to udělali kritici nade mnou. Co bych vytkl, je mimořádně špatná typografie, kdy zcela ignoruješ jakékoliv formátování souvislého textu a zvýraznění logické struktury stránky. Neorientuji se.

Podíval jsem se na stránky i v IE - být jeho uživatelem a nemít vyplá pop-up okna, tak už na ten web nikdy nezabrousím. Což sice neudělám ani tak, ale dvě (téměr) celoplošná okna, která na mě vybafla, to nesnesu.

A tvůj přístup, Františku Zelený? Ten si nech pro sebe - řeči jako že kód není tvojí prioritou, jsou na diskuzním fóru, které se právě tímto zabývá, k smíchu. Pokud jsou ti základní konvence (ukončení stránky!) cizí či ukradené, tak netvoř web. To je moje rada.

(jsem arogantní?)
Meleme
Profil
Zeli
Nevím, přišel mi trochu rušivý, ale když se ti tam líbí, tak ho samozřejmě nechej!
a ohledně toho centrování koukni na:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=86 67
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=88 07
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=83 85
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=32 94
bojars
Profil
Neodpustím si komentár k vete:

Potřebujete poradit, opravit, aktualizovat nebo vytvořit jednodušší www stránky?

A v kontraste s touto informáciou na reakciu na pripomienku moderátora, že nemáš ani ukončený kód na stránke:

validita kódu mě moc nebere - není to moje priorita

nevraviac o:
-> "jednodušších" stránkach ve tabuľkovom layoute... hm,
-> neukončených tagoch <p><li>...atď.
-> kombinácii farieb zelená na zelenej... web nereprezentuje svojim vzhľadom webdesignéra, ktorý dokáže svojou tvorbou vystihnúť moderné trendy prezentácie a designu, aspom táto stránka ma o tom nepresviedča,
-> duplicitný obsah v pravom stĺpci (nie je to náhodou tá najdôležitejšia informácia z celého webu???)
-> proste čistá amatérčina pod hlavičkou tzv. "profesionálnych služieb" a iba tá prezentácia profesionality nie je na tomto webe v poriadku.

Vzhľadom na to ako reaguješ by som skôr povedal, že si si sem prišiel nalinkovať svoj web. To nevadí, ale daj mu aj formu a obsah, a nech je hlavne o tom, o čom by si chcel prezentovať na ňom:

-> o WWW tvorbe

Tu asi veľa zákazníkov nenájdeš. Tvoj web je trochu mimo tej twwworby, ktorá je teraz preferovaná. A preferovaná je aj tá Validita, teda aspom pocit, že ten kto chce s twwworbou pracovať má o nej tušenie. Je to (imho) dobrá referencia...
(Z určitých dôvodov sa niekedy nedá dosiahnuť validita hlavne v CSS, ale to by malo byť zjavné prečo...)
stomix
Profil *
Dero: zejména v oblasti interpunkce. I když pár hrubek se taky najde.


Můžu se zeptat jaké - konkrétně?
Dero
Profil
"Mojí odměnu určujete ..." - moji (akuzativ)
"Mojí žádost neschválili ..." - to samé
Na celém webu používáš tvar pro druhou osobu plurálu ve smyslu hromadném (vy, vaše ...; oslovení skupiny), ačkoliv se někde evidentně jedná o vykání - a potenciálnímu zákazníkovi se vyká s velkým "V".

Přiznávám, s těmi hrubkami jsem to přepískl, po zběžném prolétnutí jsem tam našel jen tyto dvě (tedy pár).
Nicméně ta interpunkce - našlo by se tak patnáct případů. Ty opravdu vypisovat nebudu.
stomix
Profil *
Dero: Já jsem si myslel (a myyslím si to stále), že jsou možné obě varianty moji i mojí. Na formální zdvořilost kašlu (úmyslně - chci navodit "přátelskou, rovnocenou" atmosféru)- já nevystupuji jako profesionální www studio, nýbrž jako jedinec, který je ochoten vytvořit, předělat jednoduché www.
Dero
Profil
Tak si to stále nemysli a ověř si opak: http://www.volny.cz/gramatika/zajmena

Vy kontra vy. Ty kašleš na hodně věcí, viď? Není to formální zdvořilost, je to konvence, pravidlo českého jazyka - viz http://www.mujkontakt.cz/magazin/index.php?cid=54&anketa=2&otazka=4
stomix
Profil *
OK, s tím moji x mojí máš pravdu. Ale s těmi velkými písmeny mi to ještě není zcela jasné. Když chci oslovit návštěvníky mojí stránky, tak mám psát velké písmeno?

viz: Moji odměnu určujete vy (návštěvníci mé stránky) podle vaší spokojenosti, a to až po provedení práce.
xhelliosx
Profil
Já myslím,že jsem přece jenom validní tvůtce stránek:-)Ale nic bych ti sem nepsal,kdybych nebyl přesvědčem o tvé laksnosti vůči tomuhle krásnému koníčku.Nauč se být skromnýa trpělivý,to je moje rada.jinak o tom,co se mi nelíbí se nebudu rozepisovat,vezmu to od barev počínaje ...až po kód konče a to mezi tím už je asi nepodstatné:-)Jinak ale abych byl poctivý,tak ti musím říci upřímně,že jsem viděl i horší weby!tak a to je vše a nezlob se na mě za můj názor a doufám,že jsi se poučil.
stomix
Profil *
xhelliosx:
Nauč se být skromnýa trpělivý,to je moje rada.

Stejnou radu, ovšem upřímě míněnou dávám i já tobě.

Nerad bych se tady ale dál hádal, já se ptal, jak se vám líbí moje www.
weckho
Profil
Mě přijde divný, že když kliknu na odkaz a přejdu do jiný sekce, tak mi pořád zůstane zvýrazněnej odkaz "WWW TVORBA" i když už v tý sekci nejsem...
stomix
Profil *
weckho: jo, to už brzy zmizí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0