Autor Zpráva
Matěj Kloubek
Profil
Zdravím všechny,

jak jste si určitě už někteří všimli, Český hosting má od 1. 4. nový web.

Chtěl jsem vás požádat o zhodnocení webu, jestli se povedl. Kdo znáte starý web, jestli vám na novém něco chybí nebo vadí. Samozřejmě uvítám i lidi nedotčené starou verzí, protože na to budou koukat opravdu nezaujatě.

Naše nabídka se nezměnila, takže v ní žádné změny nehledejte. Ceny, služby i kvalita je už pět let stejná :)

Díky za každou připomínku.
Str4wberry
Profil
1. Hover položek menu blbne v Exploreru 8 — po najetí zůstane text odkazu bílý, takže není na bílém pozadí vidět.
2. Při zvětšení písma se roztáhne obsah vpravo nahoře tak, že zakryje ověřování domény. A odkaz „Kontakty“ se taktéž celý nevejde.
3. Zvážil bych velikost nadpisu levého menu, který je na některých stránkách, mohla by být menší.
4. Proč je v menu oddělovač i za položkou „Kontakty“, když před „Úvod“ není?
5. Zvážil bych aplikaci hoverů na ta obrázková odesílací tlačítka.
Matěj Kloubek
Profil
Díky za informace.

1. Na IE8 se podíváme. Testovali jsme to v něm, ale problému s navigací jsme si nevšimli.
2. Na problémy při zvětšování písma se koukneme.
3. Velikost nadpisu v levé navigaci jsme řešili hodně. Tvůj názor nám určitě pomůže v rozhodování. Má ještě někdo stejný názor?
4. Oddělovač za kontakty asi odstraníme.
5. Hover efetky na tlačítka je možné udělat, problém je to imputů, kde to není tak jednoduché.

Kdybys potřeboval webhosting, tak máš u mě jeden zadarmo. Za odhalení chyby a problémů :)

Díky
tylik
Profil *
Matěj Kloubek
Nemate nieco spolocne s http://www.webhosting-c4.cz/ ?

Inac pekny web,
takto si predstavujem stranku hostingu.
vitec
Profil
Kdyby byl kalendář v novinkách nad nadpisem a ne vedle něho a podmenu na podstránkách bylo v pravo jako na stránce objednávka, tak to nemá chybu:)
Matěj Kloubek
Profil
tylik
Nemáme s nimi nic společného. Jak jsi na to přišel? Opravdu mě zajímá sled myšlenek, který tě k tomu vedl :) Ono podobných dotazů už pár bylo, tak by mě zajímalo co lidi vede k tomu, že je to napadne.
Matěj Kloubek
Profil
vitec
Jo, na umístění kalendáře jsme už nějaký ohlas měli.
Ohledně subnavigace se nám jeví umístění vlevo tradičnější. Je to ale každého osobní názor.
tylik
Profil *
Matěj Kloubek
Ked som dakedy mal hosting u c4 tak mi prisla fartura a tam je logo Cesky Hosting s.r.o.
Matěj Kloubek
Profil
To je asi Český Webhosting s.r.o. ne? Oni provozují C4.
Český hosting s.r.o. neexistuje.
Doména ceskywebhosting.cz nám kdysp utekla a od té doby dochází občas ke zmatení :(
Str4wberry
Profil
Matěj Kloubek:
Kdybys potřeboval webhosting, tak máš u mě jeden zadarmo.
Díky, to by se mi zrovna docela hodilo. Můžeme se domluvit na mailu či IM?
Matěj Kloubek
Profil
Jestli chceš hosting zadarmo, tak rovnou objednej na Českém hostingu a do poznámky napiš, že jsi se se mnou domluvil na hostingu zdarma.

Doufám, že jde o normální web, který nebude dělat problémy :)
chil
Profil
hm musim vam rict je to pekne, ale na hosting urcite ne ... meli byste vice razit zelenou, ekologii, kvalitni podporu a nonstop uptime ... u vas mi to prijde spise jako cukrarna ... jakoze pekne, ale cukrarna ... nebo pizzerie ... ja hostuji u http://www.webair.com , http://dreamhost.com , http://www.surpasshosting.com , http://www.nationalnet.com a tady clovek hned vi ze je doma ;) ale jak rikam jinak je to libive :) at se dari a pekny den ja chil! :)
Matěj Kloubek
Profil
chil
My jsme měli vždycky firemní červenou, takže ji měnit nebudeme.
Kvalitní podporu a dostupnost razíme (nonstop uptime nemáme :))

Nechceme vypadat jako ostatní modro-zelené hostingové společnosti. Kdybychom to udělali jak píšeš, tak budeme jen jednou v řadě. Chceme se odlišovat jak kvalitou služeb tak webem.
Dranel
Profil
Matěj Kloubek
Když si projíždím menu, tak té hezké slečně urážím prsty. A to nechci, takže v jejím zájmu nesmím najíždět/klikat na poslední tři položky. Udělejte s tím něco, nechtěl bych jí něco udělat. :D Mimochodem proč je vpravo nahoře sluchátko šedé, když panáček hned nad ním je hezky barevný? Šup se sluchátkem do zelena. Jinak se mi web velice líbí a vzbuzuje ve mě důvěru.


chil
No nevím, mě tebou odkazované stránky o moc lepší nepřijdou. Spíše naopak. Mě zase web ČH připomíná nějaký blogovací systém... asi díky tomu sešitku s úkoly :-)
imploder
Profil
Dranel
Když si projíždím menu, tak té hezké slečně urážím prsty.
Neurážíš jí je, jen jí je překrýváš. Ona drží tu červenou lištu vzadu a ouška se stránkama jsou před ní. Připadá mi to takhle celkem logické; kdyby měly být prsty pořád vidět, tak by je slečna musela z té lišty odendat a chytit pak místo červené lišty vzadu vybrané ouško vpředu. A na to by je taky musela navíc oproti pozici na liště ruce vodorovně posunout.

Kdyby jsme to chápali takhle, tak pokud by neoddělala ruce dost rychle, pak bys jí je opravdu ouškem (v tomto chápání klouzajícím po liště) urazil. Proto by v takovém případě v zájmu bezpečnosti práce se stránkou měla ruce radši dát pryč. Protože ale zřejmě autor chtěl, aby tam slečna ruce měla (na liště, je možné i uvážit možnost, že je bude mít někde jinde, ale nahoře, takže na ně bude vidět), tak to bude asi lepší nechat tak.

I když kdyby dávala ruku pryč v okamžiku, kdy přejedeš myší na jednu z těch 3 položek co ji ohrožujou a nějak se u toho zatvářila, bylo by to zajímavé oživení stránky. V takovém případě by se ale nemělo při najetí na daném místě na liště objevit ouško okamžitě, protože to by neměla čas dát ruku pryč. A zase by to bylo potenciálně nebezpečné - nemusela by dávat pozor atd.. Z hlediska bezpečnosti práce se stránkou je nejlepší jak je to teď, že ouška jsou v dostatečné vzdálenosti před lištou a nikoho to neohrožuje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
kdyby měly být prsty pořád vidět, tak by je slečna musela z té lišty odendat a chytit pak místo červené lišty vzadu vybrané ouško vpředu
Nebo by mohla ruku na té červené liště trochu posunout doleva či doprava, aby ji měla na položce, která zvýrazněná není.


Reaguji na Matěje Kloubka:
1) Zmíněné řezání prstů se mi také nelíbí. Na tvém místě bych zkusil vymyslet nějaké nápaditější zvýraznění při najetí, ta bílá s oranžovým pruhem mi připadá nudná. Také by zvýraznění při najetí mohlo být jiné než zvýraznění právě nalistované položky.
2) Obrázkové odesílací <input>y mají poctivě vyplněný title, ale chybí jim atribut alt. Jinak se mi ale líbí, že jsou obrázkové odkazy (třeba logo) tvořené jednoduše pomocí <img>.
3) V objednávkovém formuláři mají povinná políčka světle žluté pozadí, což způsobí, že je prohlížeč vykreslí jinak než ostatní políčka (neřídí se systémovým vzhledem). Nevypadá to konzistentně. Buď nastav pozadí všem políčkům, nebo žádnému. Navíc by <input> s nastavenou barvou pozadí měl mít nastavenou i barvu textu, protože uživatel může mít výchozí barvy v systému inverzní a pak se ti bude naschvál smát, že nic nevidí.
4) Hlavička vůbec nepočítá se zvětšováním písma. Menu se rozjede do dvou řádků, <div id="account"> přeroste přes vrchní okraj…
Matěj Kloubek
Profil
Dranel, imploder
To myslíte vážně? Určitě by to bylo super, ale fakt nevím jak bych to dělal :)
Sluchátko vyzkouším, jak to bude vypadat. Díky za nápad.

Chamurappi
1) S tím ořezáváním to opravdu není nijak jednoduché. Osobně jsem s tím neměl problémy a doteď jsem se nad tím nepozastavoval. Po najetí je ten proužek nahoře je červený, ne oranžový. Souhlasím s tím, že hover efekt by měl být jiný než aktivní záložka.
2) Tak to jsem si vůbec nevšiml/neuvědomil. Alty doplním, díky za informaci.
3) To je pravda. Já mám nastavený klasický vzhled ve Win, takže jsem na tuhle věc zapomněl, díka za info. Ostyluju to všechno stejně, aby v tom nebyl zmatek.
4) Hlavičku jsem už trochu upravovali. My se zvětšením písma počítáme. Zároveň si myslím, že si nikdo nebude zvětšovat písmo do extrémů. Je tam absolutní pozicování, takže se to prostě v určitém momentě překryje. I když se to rozjede do dvou řádků, stále to jde použít. Je to kompromis mezi tím co chceme co je možné udělat. Ideální to je pouze v defaultím nastavení, ale v nestandardním je to aspoň použitelné.

Když budeš potřebovat hosting, obrať se na mě.
J
Profil *
nikdo nebude zvětšovat písmo do extrémů“ - to ne, ale zvětším jednou - slečně zmizí špičky prstů, zvětším podruhé - položky z menu poskočí nahoru nad červený pruh. Jestlipak by nebylo lepší nechat v menuproužku jen menu (s většími rozestupy mezi položkami), a "ověřit doménu" umístit někam jinam.
Matěj Kloubek
Profil
J
Takže změnit rozložení v hlavičce? To se mi nechce. Ne kvůli tomu, že by to nešlo, ale protože jsme k poloze jednotlivých částí došli po dlouhé úvaze. Není tam prostor to posunout jinam. Prsty jí mizí proto, že pod odkazy musí být barva pozadí, jinak když "vytečou" z menu, nejsou na bílém pozadí bílé odkazy vidět.

Díky za všechny nápady, rady a upozornění. Věnuji tomu pozornost a přemýšlým nad nimi.
J
Profil *
Matěj Kloubek - v background obrázku pro prsty + červený menuproužek může mít červené 2x větší výšku, při normální velikosti písma může být z něho vidět jen co je třeba pro jeden řádek, při druhém zvětšení můžou pak položky menu přetéct dolů a budou v červeném. (BTW: hostuju, tak prndám :-)
Matěj Kloubek
Profil
J
Teorie je vždycky jednoduchá, ale v praxi to tak snadné není.
To co navrhuješ je možné vyřešit, pokud to nemáš absolutně pozicované. Kdyby se to menu zvětšovalo dolů, tak ti zase překryje obsah. To nejde. Museli bychom změnit strukturu HTML tak, aby menu nebylo absolutně pozicované a mohlo odsouvat obsah dolů. Jenže to my nechceme, protože struktura je prostě tak jak je. Nicméně nad tím ještě důkladně popřemýšlím a uvidíme jestli dojdu k nějakému kompromisu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Matěje Kloubka:
Zároveň si myslím, že si nikdo nebude zvětšovat písmo do extrémů.
Uživatel se omylem opře do klávesy Ctrl, zatočí kolečkem myši a hle — v Exploreru 6 má rázem písmo „největší“. Při tomto nastavení už to vypadá, jako že je něco špatně. Část lidí brouzdá s nestandardní velikostí písma, aniž by o tom věděla.

Museli bychom změnit strukturu HTML tak, aby menu nebylo absolutně pozicované a mohlo odsouvat obsah dolů. Jenže to my nechceme, protože struktura je prostě tak jak je.
Proč? Jaké výhody má napozicované menu?
imploder
Profil
Část lidí brouzdá s nestandardní velikostí písma, aniž by o tom věděla.
Tak by asi měli mít nějaký prohlížeč s primitivním ovládáním, kde se nedá nic nevědomky rozbít. Napadá mě, nemají prohlížeče nějaké nastavení jako třeba zákaz určitých klávesových zkratek? To by se takovým BFU hodilo.
Matěj Kloubek
Profil
Chamurappi
Proč? Jaké výhody má napozicované menu?

Výhodu to má pro zrakově postižené uživatele, když nemusí jít pokaždé přes menu nebo ho přeskakovat. Důležitější je pro ně obsah. Proto je ve struktuře webu navigace až na konci stránky. Proto musí být navigace absolutně pozicované a z toho plynou ty problémy s překrýváním obsahu.

Vím, že se to rozpadne, když se nazvětšuje písmo. My jsme se snažili, aby to bylo stále použitelné, texty byly čitelné navigace dostupná. Návštěvník, který neví, že má jiné než defaultní nastavení velikost písma asi bude koukat co to je za špatně udělaný web. Nicméně těch lidí asi nebude tolik. Na druhou stranu pokud má někdo zvětšené písmo, asi nebudeme první web, který se mu zobrazí divně, takže by na to mohl být zvyklý :)
Jan Tvrdík
Profil
imploder:
Část lidí brouzdá s nestandardní velikostí písma, aniž by o tom věděla.
I já jsem jednu dobu brouzdal s nestandardní velikostí písma, protože mi přišlo stupidní mít jako výchozí velikost 16px, což je velikost spíš pro nadpisy. Jenomže jsem narazil na to, že současné „moderní a přístupné weby“ se chovají nelogicky a když si nastavím velikost písma na 12px (které v pohodě přečtu), uvidím místo něj 9px, protože web má nastavenou velikost písma na 75 % (z 16px na 12px). Místo logických 100 %. Důvod je prostý – výchozí velikost prohlížečů je 16 px, místo logických 12px. Jenomže ten prohlížeč, který změní výchozí velikost písma na 12 px bude ukamenovám uživateli, protože v něm moderní weby nepůjdou přečíst. Krásný příklad začarovaného kruhu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0