Autor Zpráva
petovida
Profil
Zdravím vás,
nedávno som dokončil stránku kphp.ic.cz, ale mám ešte niekoľko menších problémov, ktoré sa mi nepodarilo vyriešiť, preto by som vás chcel poprosiť o pomoc s nasledujúcimi vecami:

1) Vo Firefoxe je pruh s hlavným menu o 2px vyšší ako v iných prehliadačoch.

2) V IE sa pri zväčšení písma na najväčšiu veľkosť celá stránka posunie o niekoľko px dolu a nad hlavičkou vyjde na povrch béžová textúra pozadia; takisto sa v rámikoch (ako je napr. "Aktuálne" hneď na hlavnej stránke) objaví medzi posledným riadkom textu a dolným okrajom rámika viac miesta, ako medzi horným okrajom a textom.

3) Farby, ktoré som zvolil, asi nie sú práve "bezpečné" - na mojom notebooku je síce celá stránka v neutrálnych odtieňoch béžovej a na LCD monitore nášho počítača vidím približne to isté, ale na CRT monitore môjho starého oca (pre ktorého stránku robím) je pekne béžové iba základné pozadie stránky, oblasť menu už ide do ružova a rámiky v textovej časti sú vyslovene žlté - pričom pri vytváraní tých obrázkov som odtieň farby nikdy nemenil, vždy len jas a sýtosť (ale predpokladám, že to nie je správny prístup, oko možno farby vníma inak, aj keď majú odtieň rovnaký, ťažko povedať...). Na iných monitoroch som to zatiaľ nevidel, preto by som bol rád, keby ste napísali, ako to vyzerá na tom vašom, hlavne či sa k sebe jednotlivé odtiene hodia a niektorý z nich výrazne "neťahá" do inej farby.

4) Ešte mám jeden problém s fotogalériou, ale o tom sem napíšem až neskôr, keď k tej galérii získam nejaký obsah a umiestnim ju na web, teraz by to nemalo zmysel rozoberať :)

Samozrejme, môžete písať aj hocijaké iné pripomienky. Zatiaľ vďaka.
blizz_boz
Profil
nádherný design
Radek9
Profil
To zaslouží pochvalu. To je hodně hezký design.
Nox
Profil
Souhlasím, velmi hezké
Líbil by se mi zleva o trošku větší padding
Vykrojení u nadpisů mi přijde velmi lehce zubaté, nebo se mi to aspoň zdá, nevím...
...ale nic důležitého mě nenapadá

3) barevně to je velmi hezké...není možné, aby to CRT mělo ne moc dobré barvy nebo nějaké špatné nastavení?
kliker
Profil
Dobrá práce, akorát bych opravil urly z pohledu SEO to je velký mínus
petovida
Profil
Ďakujem za dobré hodnotenie ;)

Nox:
Padding som zväčšil, aj keď naozaj len tak decentne - o 5px, ale hádam trochu pomohlo... Aj obrázok pre tie výrezy som urobil ešte raz, zdá sa mi, že tie "zuby" tam už teraz nie sú. A ako hovoríš - je dosť možné, že ten monitor, ktorý som spomínal, nie je úplne ideálny, predsalen, má už možno 7-8 rokov... Ale radšej som chcel zistiť, či je to na ostatných lepšie, lebo ten pohľad na moju stránku ma vtedy dosť nastrašil :)

kliker:
Nad tým som tiež rozmýšľal, lebo adresy sú teraz strašné - ale s mod_rewrite a podobnými vecami nemám žiadne skúsenosti, najskôr sa to budem musieť všetko naučiť, takže netuším, kedy sa tie pekné adresy podarí rozbehať... Ale keďže takáto vec samotnú stránku neovplyvňuje až tak ako chýbajúca fotogaléria, najskôr sa zameriam na ňu. Ale jasné, ak bude niekedy viac času, pozriem sa aj na adresy.
daddyy
Profil
petovida
opravdu pekne :-) pro hezka URL staci googlovat :-) nic v tom neni :-) http://www.eroxia.net/tutorial/88-php-v-praxi-hezke-url
jenom bych mel poznamku u h1 u loga ktere mas dej spise nejaky vystizny popis nez aby si daval slovy zpet na hlavni stranu
mozna bych zapremyslel vzhledem ke konkurecnim webum o historii trosku k SEO - lepe rozvrzeni webu ... neco jako toto
<h1 id="logo" ></h1>
<div id="content"></div>
<div id="navigation"></div>
<div id="header"></div>
<div id="footer"></div>

jinak opravdu povedeny design gratuluji :-)
petovida
Profil
daddyy:
Popis loga som nakoniec zrušil úplne, pretože ako som pozrel niekoľko iných stránok, žiadna tam popis nemala, takže z toho vyplýva, že to tak asi bude lepšie :) A ak som dobre pochopil, tým lepším rozvrhnutím webu asi myslíš, že by som mal dať v kóde blok s navigáciou až pod obsah. To bude možno problém - síce sa o to pokúsim, ale to CSSko je dosť šialené, myslím, že keď tam zmením čo i len jednu vec, všetko sa to zrúti, ale veď uvidím... :)

Už od včera sa snažím pochopiť ten mod_rewrite, zatiaľ nefunguje... Ešte tomu dám pár dní a potom sa ozvem tu na fóre v nejakej inej sekcii :) (sem sa to asi veľmi nehodí)

Inak k tým prvým dvom bodom, o ktorých som písal na začiatku, asi nikto nenašiel riešenie, však? V prvom rade by som chcel prísť na ten problém v IE, pretože tento web je určený hlavne starším ľuďom, ktorí - ako predpokladám - musia mať písmo zväčšené a netrávia na internete toľko času, aby museli inštalovať iný prehliadač ako IE...
Tomasds
Profil
petovida
Že by http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=93064&forum=9&page=-1#8 ?

PS: web nechválím jen proto, že už jsem to udělal mailem, měl jsem k tomu důvod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0