Autor Zpráva
dave777
Profil
Ahojte.

Chtel bych vam predstavit svuj novy projekt, ktery jsem delal zaroven i pro maturitu do informatiky. Prozatim nevim, jak se bude v budoucnu jmenovat, nejake predstavy ale uz mam.

http://www.david-pertl.xf.cz/

Jedna se o projekt, ktery bude na zpusob CSS galerie, ale v jedne veci se lisi.
Vsechna CSS galerie jsou zalozena na tom, ze uzivatel musi zaslat jiz nakodovanou stranku. Muj projekt je tedy urcen i webdesignerum a grafikum, kteri nekoduji a venuji se pouze tvorbe designu.

Vyhody?

* okamzite schvaleni designu jednim kliknutim tlacitka(automaticka implementace designu do stranky)

* uzivatel se zde zviditelni, vsechny jeho prace jsou pohromade spolecne s kontaktem

* jednoducha editace udaju, svych designu

* uzivatel vidi ve svem profilu, jestli uz design byl schvalen


Berte prosim na vedomi, ze je to zatim zkusebni verze, ktera jede na free hostingu (proto i pomalejsi nacitani + wz nezpracuje format gif).
V budoucnu bude na placenem hostingu s rozumnou domenou.

Na validitu kodu se zatim prosim nedivejte, bude vyresena pozdeji.

Jak se vam libi tento projekt? Ma budoucnost? Vyznate se v nem dobre? Funguje vse, jak ma?

Predem dekuji za vsechny komentare.

PS: Dovolil jsem si vyplnit galerii pracemi nekterych grafiku. Pokud by v tom byl problem, tak je muzu smazat.
wimstr
Profil
* opravdu zajímavý nápad, líbí se mi hlavně ta myšlenka se zvyditelněním grafiků
* vzhledově snad nic
* možná bych mýsto zobrazení náhledu (při kliknutí na obrázek) zobrazil detail toho daného design a až v detailu při kliknutí bych zobrazoval náhledy
joe
Profil
Galerií je podle mě celkem dost, nevím jestli nějaké nabízí ty tvé výhody. Grafika se mi ale nelíbí. Mně se ani nelíbí moc tyhle veškeré galerie, přijde mi to jako katalog hezkých prací, kam chodí především začátečníci kopírovat. Chtělo by to zmenšit obrázek po zobrazení v lightboxu, třeba nějakou střední velikost, která by byla ve všech případech stejná, protože když si kliknu na nějaký náhled, zobrazí se lightbox přes celé okno a musím hledat kde je odkaz na zavření a to je docela otravný.
dave777
Profil
No, ty vyhoda jsem praveze vypsal, pokud jsi to cetl.
S tim lightboxem neco udelam, ale zase nemuzu uzivatele ochudit o 100% nahled designu. Neni to jak u nakodovanych stranke, kde muze byt zmenseny nahled, protoze je tam i odkaz na stranku.

A podle me jsi i ty byl taky kdysi zacatecnik, jako vsichni ostatni. Takze takovou namitku neberu.
joe
Profil
No, ty vyhoda jsem praveze vypsal, pokud jsi to cetl.
Vím, že jsi je vypsal, jen si nejsem tak úplně jistý, jestli náhodou neexistuje galerie, která by je měla... Takhle jsem to myslel. A s tím lightboxem, nikdo ti nebrání nechat tam obrázek i v plné velikosti, třeba přidat do lightboxu odkaz "Plná velikost" a zobrazí se v novém okně celá velikost... nebo jen nastav maximální šířku/výšku obrázku v lightboxu - jestli to jde. Pokud bys to řešil třetím průměrným obrázkem, pak by bylo dobré zachovat konvenci (to asi máš), že jeden obrázek bude pod třemi názvy, například:

small_....jpg
middle_....jpg
big_....jpg
dave777
Profil
Ok, s tim zobrazovanim to nejak vyresim. V lightboxu bude asi obrazek zmenseny a v detaillu designu bude plny nahled.
Jinak o jinaci ceske galerii podobneho razu nevim.

Ale jinak diky za pripominky, kazde rady si cenim.
joe
Profil
dave777
Oživ to nějakýma barvama, tu modrou bych vyměnil, to srdíčko v hlavičce udělal červený, každý odkaz v menu možná jinou barvou...
srigi
Profil
dave777
V opere 9.64 je chyba v lightboxe. Zrolujem stranku trocha dole a prekryvajuca cierna nie je po celej ploche. Okrem toho v lightboxe chyba tlacidlo na zavretie efektu. Ak ma navstevnik male rozlisenie a pozrie si velky obrazok, mysou nema sancu lightbox zavriet!
dave777
Profil
Opraveno, lightbox jsem nakonec zrusil.
Chtel bych se zeptat, jestli byste mi mohli doporucit nejaky script, ze kdyz prejedu mysi pres obrazek, ukaze se mi nahled.
Dekuji.
srigi
Profil
dave777
http://blog.themeforest.net/screencasts/jquery-for-absolute-beginners-day-11/
dave777
Profil
dave777
http://blog.themeforest.net/screencasts/jquery-for-absolute-beginners-day-11/
Diky, ale potreboval bych, aby se zobrazila napr. 50% velikost originalni velikosti, ale nemuzu zjistit, jak na to.
Plaváček
Profil
dave777

Diky, ale potreboval bych, aby se zobrazila napr. 50% velikost originalni velikosti, ale nemuzu zjistit, jak na to.

Vyzkoušej highslide.com, pro nekomerční použití je k dispozici zdarma a umí přesně to, co potřebuješ - obrázek zobrazí na dostupnou plochu viewportu prohlížeče a vygeneruje odkaz, kterým lze aktivovat originální velikost. Možná to umí i Lightbox, ale blíže jsem jeho možnosti nikdy nezkoumal.
dave777
Profil
dave777
„Diky, ale potreboval bych, aby se zobrazila napr. 50% velikost originalni velikosti, ale nemuzu zjistit, jak na to.“
Vyzkoušej highslide.com, pro nekomerční použití je k dispozici zdarma a umí přesně to, co potřebuješ - obrázek zobrazí na dostupnou plochu viewportu prohlížeče a vygeneruje odkaz, kterým lze aktivovat originální velikost. Možná to umí i Lightbox, ale blíže jsem jeho možnosti nikdy nezkoumal.

Super, to jsem potreboval. Diky.
dave777
Profil
Pozor!

Rozhodl jsem se jeste pridat sekci Logotypy a Ostatni.
V sekci Ostatni muzou byt ruzne plakaty, vizitky atd.

Byl bych moc rad, kdybyste se prosim zaregistrovali a pridali nejakou grafiku, abych zjistil, jestli vse funguje, jak ma.
Diky.
Railbot
Profil
dave777
Plakáty, vizitky. Nebylo by lepší to pojmenovat Tiskoviny?
dave777
Profil
Mozna jo, dobry napad.
Spis jsem jeste mysle, ze by tam byli i jine graficke prace nez tiskoviny.
Popremyslim o tom;).
yFang
Profil
dave777
To hodnocení jsem napoprvé nepochopil, že je hodnocení, myslel jsem, že to je nějaké stránkování nebo tak něco.
Logo mi nápadně připomíná tohle http://www.ivodicka.cz/graphics/logos/big/laska-2.png
dave777
Profil
Hodnoceni asi premenim na hvezdicky.
U toho loga bude asi zmena podle toho, jak se nakonec stranka bude jmenovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0