Autor Zpráva
Zechy
Profil
Pokusim se o kritiku i zde - http://zechy.ic.cz
Už sám vím, že takovou chybou je napsat brzy zde něco bude nebo tak :-D ale snad někde nevadí aspon ten termín přibližný ne :).
Očekávám kritiku snad na vše co tam od kodu až po články :-).
Miloš
Profil
GRAFIKA
Na můj vkus grafická splácanina, nesourodé prvky nedržící pohromadě.
Ne každý je talent na grafiku (já se mezi antitalenty počítám taky) – a pro takové nás mám následující radu: buď se držet v „grafickém rozletu“ hodně při zdi a navrhnout něco opravdu velmi jednoduchého, nebo si nechat udělat grafiku od někoho zdatnějšího, nebo sáhnout po nějaké šabloně.

OBSAH
Stránky mi připadají jako další zbytečný web. Už prvním dokladem je, že nemají žádný vlastní obsah a hned první (neboli nejdůležitější) položkou jsou odkazy na cizí weby.
Jo aha – ono je tam ještě vodorovné menu; tak on tam nějaký obsah ještě bude… no, položka bannery, ehm, mám pochyby o jejím smyslu.

KÓD
Zas jedna Kalamajka div div div – znáš taky jiné značky, než <div>, <span> a <br>? http://www.semantika.name/
Zechy
Profil
Nooo, bannery budou užitečnější spíš až stránka bude v pořádném rozletu :). div, span, br? No znám jich dosti, ale zase pro mě je snažší jak si viděl kod dělat stránku takhle, rád pozicuji. Takhle asi vždycky tam bude div :). Jak jsme jsem říkal značek znám dosti, ale kterou tam jak využít? :)
Miloš
Profil
Zechy
Kterou jak použít? Když si prostuduješ výše uvedený odkaz na web o sémantice, mohl bys v tom mít docela jasno. Odstavce textu do <p>, seznamy a menu do <ol>/<li>, <ul>/<li>, <menu>/<li> a <dl></dt><dd>, nadpisy hierarchicky do <h1> až <h6>, důležitý text do <strong> a <em>, adresu (třeba v patičce nebo na kontaktní stránce) do <address>, citace do <q> a <blockquote> atd…, zkrátka respektovat sémantický význam jednotlivých částí stránky.
Vůbec nemám nic proti značkám jako <div>, <span> a <br>, ale pouze tam, kde je jejich místo.
Zechy
Profil
No jo no, ale zas upravovat všechny stránky ted? Já už jich mám docela dost, ale třeba až budu mít čas navíc tak bych tu sémantiku prostudoval :). Ale rozhodně se s tim ted platlat nebudu, už mám dost starostí se školou :).
Zechy
Profil
Noták přece mě neskritizuje jen jeden člověk :)
stope
Profil
Zechy, další kritika je bezpředmětná - Miloš zhruba shrnul ty nepodstatnější kriticaly tvého webu... Taky když si to otevřu, tak první co mě napadne je "Aha nějaký školák ze šesté nebo sedmé třídy zkouší HTML podle Ábíčka...". Abych pravdu řek, něco takového jsem smontoval, když mi bylo 12...

No ale abych ještě něco dodal: 3 (slovy tři) vykřičníky jsou obvykle známkou nastupujícího šílenství. Abys deklaroval ochranu autorských textů, stačí ti tam tečka - vypadá to dospěleji...
Zechy
Profil
No když už jsem osmák :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0