Autor Zpráva
johnl
Profil
Dobrý den, snažím se vytvořit svoji první šablonu a tvořím ji ke stránkám o černobylu prosím o hodnocení http://ocernobyl.sweb.cz/ zatím to není hotové funkční je jen ta první strana ale jde mi hlavně o design. Děkuji...
ultrax
Profil
To je dobrý nápad, zaujímavá tematika.... :)
Asi sa tam ešte vrátim...

Mne sa páči, len tá nechcená reklama mi vadi nad menu
Mistr
Profil
johnl
(1) Stránku bych vycentroval.
(2) Text má, dle mého, nevhodný kontrast (černé písmo na šedivém pozadí).
(3) Nadpis Pokračujte... hrozně bolí do očí.
(4) Osobně bych si v titulním obrázku v textu Černobyl pohrál s textem Černobyl. Ten bych třeba vypsal černě, namísto Tvého Černobyl. Ale to Ti dávám jako názor.
(5) Více bych propojil poměrně propracovaný titulní obrázek s celkovým konceptem stránky. Opět je to jen otázka grafických hrátek.
DoubleThink
Profil *
Osobně bych si v titulním obrázku v textu Černobyl pohrál s textem Černobyl. Ten bych třeba vypsal černě, namísto Tvého Černobyl. Ale to Ti dávám jako názor.
Oblíbené klišé :) V tomto případě bohužel trochu usvědčuje autora z nevědomosti. Černobyl je v ukrajinštině (a v češtině ostatně taky) druh pelyňku.
Mistr
Profil
DoubleThink
Černobyl je v ukrajinštině (a v češtině ostatně taky) druh pelyňku.
V češtině je to spíš černobýl, ne? Nicméně nebudeme se zde pouštět do jazykozpyteckých rozborů.

Tobě, DoubleThinku, každopádně děkuji za rozšíření obzorů vědomosti - ukrajinsky neumím a tak jsem netušil, že i v ukrajinštině je černobyl druh pelyňku. A v češtině, popravdě, mne to také hned nenapadlo.

Ta má poznámka k hrátkám se zvýrazňováním části slova Černobyl byla spíše myšlena jako úvaha nad osvěžením nadpisku webu, jako jakýsi grafický vtípek.
johnl
Profil
Tak stránka by měla být dodělaná, zatím je tam první ale nejdůležitější obsah...
bohyn
Profil
johnl
1) Obrazky se zmensuji v grafickem editoru ne pomoci width a height v HTML.
2) Copyright ti castecne prekryva posledni radku "Podpořte tuto webovou stránku" - Opera 9.21
3) Nelibi se mi obarveny scrollbar, ale to je vec nazoru
4) Logo se mi libi
5) Nesly by tyto vety "Jaderná havárie byla do značné míry způsobena selháním lidského faktoru na všech úrovních. Jaderná nehoda v Černobylu byla do značné míry způsobena..." formulovat trochu jinak?
johnl
Profil
bohyn
Já vím jak se zmenšují obrázky ale já to mám udělané tak aby byl jen malí náhled a po kliknutí se to zvěčilo aby tam nebyla jenom malá fotečka ale pořádnej obraz:)
yFang
Profil
johnl
Já vím jak se zmenšují obrázky ale já to mám udělané tak aby byl jen malí náhled a po kliknutí se to zvěčilo aby tam nebyla jenom malá fotečka ale pořádnej obraz:)
V tom případě si vytvoř obrázky dva: jeden malý a jeden velký.
johnl
Profil
yFang
V tom případě si vytvoř obrázky dva: jeden malý a jeden velký.
Není to zbytečný??? Já myslím že ty obrázky v náhledu nejsou nijak moc (až na dva) zmačkaný, tak nevím:)
yFang
Profil
johnl
Není to zbytečný???
Ne.
johnl
Profil
Tak v tom případě to udělám až někdy jindy:D Nějak nemám čas:)
Mistr
Profil
johnl
Není to zbytečný???
Jak již napsal kolega yFang, není to zbytečné. Je to kvůli tomu, že čím větší obrázek, tím déle se stahuje. A čím déle se stahuje, tím déle se návštěvník dívá na prázdnou stránku. Tak proč mu hned nenabidnout malý obrázek, který se stahuje nepoměrně kratší dobu, a hned tak uvidí výsledky Tvého grafického snažení a umu?

Tvrdíš [#8], že si stejně návštěvníci webu zobrazí obrázek ve velkém? Někteří skutečně ano. Ovšem jsou tu i tací (a těch je většina), kteří ta neučiní. Navíc někteří by tak i učinili, ale přece nebudou klepat na prázdné políčko, kam se jim za nějakou dobu snad možná, kéž by, pokud bude dobré připojení a nespadne jim, stáhne obrázek.
johnl
Profil
Tak jsem to předělal na ty menší obrázky, doufám že je to lepší...
bohyn
Profil
johnl
Já myslím že ty obrázky v náhledu nejsou nijak moc (až na dva) zmačkaný
Ze mas na strance "zmensene" obrazky v HTML jsem poznal na prvni pohled. Vetsina prohlizecu nepouziva pri zmene velikosti vyhlazovani, takze obrazek je potom takovy kostrbaty a mene citelny.
Vyhlazování obrázků v prohlížečích: Google Chrome vede

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0