Autor Zpráva
Ikarus
Profil
Ahojda,

zkuste juknout na www.ikarusy.net . Vítám jakýkoliv připomínky.
AnubiSeth
Profil
stránky dobrý :) barvy už tolik ne... (subjektivní názor) ... hlavně ta barva toho menu v levo ... ta modrá se mě nelíbí, avšak někomu ano (mě ale ani trochu).
Petra
Profil
Ta modrá se mi taky moc nelíbí, nebo možná je fajn, ale moc se mi k tomu nehodí ten zbytek stránky.

Taky mi trochu vadí, že ty odkazy v menu se netváří jako odkazy (já chci vidět pracku) :-) Jsou dělané jako tlačítka, takže by bylo na místě připravit se na to, že přes ně nepřejde asi nějaký ten robot.

No ale co fakt problém asi je, že když kliknu na "provoz", tak vidím asi dva řádky textu, který začíná kdesi pod tím modrým, přes to je hnědý nadpis a pod tím hafo odkazů. Opět přes odkazy je ten formulář "ukaž"... Toto celé zabírá zhruba 3cm zeshora stránky, zbytek stránky je prázdný. Což asi úmysl nebyl.
habendorf
Profil
No ale co fakt problém asi je, že když kliknu na "provoz", tak vidím asi dva řádky textu, který začíná kdesi pod tím modrým, přes to je hnědý nadpis a pod tím hafo odkazů. Opět přes odkazy je ten formulář "ukaž"... Toto celé zabírá zhruba 3cm zeshora stránky, zbytek stránky je prázdný. Což asi úmysl nebyl.

Koukal jsem na to v IE, FF, Mozille a Opeře a ten problém tam nevidím (???)
Petra
Profil
No jo, koukám na to v IE a vypadá to moc pěkně :-)

Když tak koukám do zdrojáku, asi to bude mít něco společnýho s tímto:
<script>urcistyl();</script>
<script>sizemapa();</script>
<script>pozicujmesto(32,180);</script>
atd.

Teď se ještě pokusím sem vložit ten obrázek, abyste to viděli :-))

Ikarus
Profil
Ten obrázek je fakt hezkej:-)

problém je v tom, že i když se pokusim o změnu, tak to asi nevyzkouším. Než jsem ty stránky
spustil, taxem na to koukal v IE, FF a Opeře doma i na různých Pc ve škole a v práci a všechno
bylo OK (s pár drobnostma v Opeře). Nicméně mi to trošku připomíná, když jsem měl v cache starý styly a skripty.

Jinak skripty urcistyl a sizemapa mi určujou velikost mapy a textu dle velikosti okna
(aby uživatelé 600*800 nemuseli vertikálně skrolovat) a pozicujmesto to samé dělá s
pozicí města na mapě.

S tou modrou něco zkusím, jak bude čas...teď je ho žalostně málo:-( škola škola škola:-(
Petra
Profil
No a právě v tom je asi ten problém. Styl i pozicování a kdoví co ještě se určuje javascriptem. Bez javascriptu se to takhle splácá na hromádku.
Ikarus
Profil
Jak jinak rozlišit velikost okna prohlížeče?

Když tam dám napevno styl a pozice pro velikost 800*600, tak pro větší rozlišení je ta mapa docela prťavá a naopak, když to nastavím pro větší velikost, tak při rozlišení 800*600 je nutný vertikálně skrolovat, taxem to vyřešil takhle....

ještě nad tím popřemejšlím:-)
AnubiSeth
Profil
co je špatný na vertikálnim scrolování? Podle mě je horizontální horší... už jen proto, že ne každej má myš se skrolovacim kolečkem, co lze naklánět do stran
Anonymní
Profil *
jasně, myslel jsem horizontální:-)
Ikarus
Profil
Tak jo, co na ty stránky říkáte nyní. Design je kompletně nový. Pouze ještě nebyl čas je přeložit, takže anglická verze je stále ve starým designu. Aspoň to můžete srovnat.
mat
Profil
sice dost dobře nechápu, proč nepoužiješ provnou nějaký css layout, když už strkáš ty různé divy do tabulek (<td><div></div></td> vypadá trochu zvláštně), ale jinak se mi web líbí, dokonce jsem nostalgicky zamáčkl slzu, když jsem si vzpomněl jak jsme se jako děti v Táboře vozily veprostřed ikarusu na kloubu...
Ikarus
Profil
To menu působí poněkud úchylně přiznávám...opravím:-) Jinak na tenhle bus snad s nostalgií vzpomíná každej; harmonika je zkrátka harmonika:-)
Nai Dzet Quiv
Profil
Design není špatný, je to příjemné pokoukání. Ale žádná revoluce. Nerozjásá, neurazí.
Jinak - co si pamatuji, tak do Ikarusů se špatně nastupovalo. (Především mé babičce. ;-) )
Ikarus
Profil
Nai Dzet Quiv: díky za názor. O revoluci ve webdesignu nešlo. Jen jsem se snažil oproti předchozí verzi dostat na slušnější úroveň. Jinak je pravda, že nastupování není úplně luxus, ale myslím, že v rámci možností ty busy (zatím stále ještě) odvádějí dobrou práci:-)))
mat
Profil
Ikarus

tvůj web bych prostě charakterizoval jako encyklopedii zn. Ikarus - tady nejde o design, tady jde hlavně o ty informace, třeba ta obsáhlá fotogalerie je prostě skvělá...
Ikarus
Profil
mat

díky, myslím, žes to vystihnul naprosto přesně. Škoda jen, že je málo času...mohlo by tam toho být mnohem víc (především chybí nějaké podrobnější historický informace o provozu; zatím je to všechno spíš takovej seznam...)
Kráťa
Profil
Já to mám hezké. Pouze bych udělal ta okna, co se otevírají po kliknutí na fotku menší, třeba pouze 550px x něco. Když si totiž kliknu na fotku, nemám šanci vidět spodní třetinu, jelikož se mi to prostě na monitor nevejde a když chci okno zavřít myší, tak jím musím šoupat, abych se dostal na křížek.
Mám rozlišení 1024x780. Horní okraj prohlížeče mám tak 100px od horního kraje monitoru.
habendorf
Profil
Proti předchozí verzi určitě velký posun k lepšímu, jen tak dál.

To byly zlatý časy - ze Strahovských kolejí na ČVUT do Dejvic "stočtyřicettrojkou" Ikarusem...
Richard
Profil *
Barvy jsou ošklivé. Je to světlý, to je prima, ale ty barvy jsou fuj...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0