Autor Zpráva
tomm_tux
Profil
www.isova.cz
Stránky jsou stále ještě v začátcích a nemůžu stále zprovoznit SEF, ale co na ně říkáte a co Vám např. chybí...?
Miloš
Profil
První dojem: pěkné.

Chyby a kritika:
1) Vyhledávacímu políčku chybí nějaký submit

2) Hrubá chyba: podtrhávání textů, které nejsou odkazy. Na úvodní stránce viz poslední odstavec „Pokud nechcete propásnout nějaké zajímavé akce … zaslání na email.“, na stránce Soutěže pak například inline „napdpisy“ jako „class="perex"><u>Platnost:</u>“ (další výskyty se mi nechce hledat).
Když k tomu připočtu, že jsou odkazy odlišeny jen barevně a nejsou podtržené, je to přímo vražedná kombinace.
Máš nějaký závažný důvod, proč v běžném textu (nemluvím o menu, tam to nebývá potřeba) nepodtrháváš odkazy?

3) Rozčiluje mě neoznačování link:visited (neboli že mají stejnou barvu jako a:link)

4) Chválím to, že má každá stránka svůj vlastní <title>. Nechválím ale absenci názvu webu. Protože je název webu krátký, považuji za ideální řešení něco takového:
<title>iSova.cz — Finanční zpravodaj</title>
<title>iSova.cz — Soutěže</title>
a podobně


5) V IE 6 je stránka roztažená od kraje ke kraji – očividně použito max-width, který IE 6 nezná. Vhodné by bylo šestce podvrhnout pevnou šířku anebo expression (viz stránka http://www.jakpsatweb.cz/css/max-width.html dole).

6) Na úvodní stránku vede odkaz jen z klikacího loga. Chybí mi v menu.

7) Text v patičce „Založeno na Joomla!. platný XHTML a CSS.“ – zatímco odkaz na Joomlu je OK (jako poděkování autorům systému a nevydávání ho za vlastní), odkazy na validitu jsou po mém soudu jen honění si trika – s obsahem webu to nijak nesouvisí a vlastně to nemá jinou vypovídací hodnotu než to, že je to validní, což je pro návštěvníka naprosto zbytečná informace (ale sláva za to, že je to alespoň takhle schované, bez ikonek, že to netluče do očí).
Tomasds
Profil


- žlutý je prázdný prostor a věci, které návštěvníka nezajímají
- červená je reklama
- nepodbarvený je obsah a navigace - prostě to důležité

Nechce se mně to počítat, i když by to šlo, ale mám pocit, že vlastní obsah nezabírá ani půlku té stránky. A tři reklamy jsou za hranicí slušnosti.

Nepochopil jsem obrázek nalevo nahoře. Vypadá to jako dva obrázky bez souvislosti. Až teď mi dochází, že sova se dívá na zeměkouli a přemýšlí o ní. Tomu neříkám zrovna průrazné logo. O technické kvalitě obrázků nemluvím, vypadají jako bys prohrabal hodně staré archivy.
Ghosting
Profil
Miloš
V kodu může být 2x title?
Miloš
Profil
Ghosting
Samozřejmě že ne; to byl pouze „dvojpříklad“, neboli jak bych navrhoval title pro stránku Finanční zpravodaj (řádek 1) a pro stránku Soutěže (řádek 2).

Doplňuji:
příklad jsem prolepší pochopitelnost doplnil o třetí řádek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0