Autor Zpráva
Lukáš Průdek
Profil
Hezký den,
jedna známá mě požádala o kostru (bez obsahu) pro její web. Je to profesorka na jedné střední škole. Web chce využívat pro shromažďování studijních materiálů a možná na nějaké info o sobě. Pokoušel jsem se o jednoduchost a hlavně malou velikost webu. Nechtěl jsem, aby se stránky dlouho načítaly, protože by mohly být hodně frekventované, proto je použito minimálně grafiky.
Teď mě zajímá jaký je Váš názor na to, co jsem stvořil. Zde je odkaz
thingwath
Profil
Na pohled pěkné. Ovšem, nevím co to znamená charset iso-1250. Mělo by být myslím spíše cp1250 (teď nevím, jestli je tam ta pomlčka nebo ne).

Druhý nedostatek je třeba tady:


<span class="title"><h1>Homepage Pavly Šumberové</h1></span>

To je úplně zbytečné. Ten class by se dal rovnou přiřadit tomu h1. Vlastně by tam s odpovídajícím použtím CSS selektorů nemusel být žádný.

Další drobný nedostatek je ne úplně dobrá čitelnost těch nápisů s tím žlutým přechodem. Mizí to do ztracena.
Lukáš Průdek
Profil
thingwath
Za to kódování se opravdu stydím. Zkoušel jsem windows-1250 a iso-8859-2 a nakonec z toho vzniklo iso-1250 :D. Ten nadpis jsem už opravil, díky za upozornění. A k těm žlutým obrázkům - bylo záměrem, aby se ztrácely. Měly být něco jako vodoznak, jen tak navíc. Protože "sekce" se dá poznat v menu. Nechtěl jsem, aby narušovaly obsah.
SQi
Profil
Rozmysli si jednu vec:
- bude web v aj nebo v cestine?

Pokud v cestine tak z paticky vynech to "by" (design by) mi uz totiz pripada (kdyz to nekde vydim nejen tady u tebe) ze se jeden webdesigner potrebuje dokazat za umi anglicky nebo co?
SQi
Profil
Jinak ale namitky nemam snad jeste hlavni nadpis zkusit trochu jinak
Nai Dzet Quiv
Profil
Grafiku klidně přidej... Takovou návštěvu to mít nebude... (i kdyby stovky lidí denně)
Jinak se mi to docela líbí...
Lukáš Průdek
Profil
SQi
Fajn, odstranil jsem to "by". Psal jsem to už automaticky, ale bez toho to bude lepší, díky za radu. Jinak co se týče nadpisů, tak ty si budoucí majitelka upraví, jak bude chtít. Ji šlo především o layout.
thingwath
Profil
A, ještě v té patičce tohle: <a href="mailto:Lukáš Průdek">Lukáš Průdek</a>

Jak velký iluze si děláš, že se ti tak někdo dopíše? :-)
Lukáš Průdek
Profil
thingwath
Ou, iluze si nedělám. Opravdu nevím, jak se to tam mohlo objevit, možná tím jak jsem to přepisoval. Chtěl bych dodat, že ten web jsem napsal za jedno dopoledne i s tou grafikou (pokud to tak mohu nazývat) a spíš jsem řešil ty záložky. Ale i za tyto připomínky moc děkuji
Radek Hrabůvka
Profil
thingwath Dávat do spanu h1 a jiné blokové elementy je chyba, i když prohlížeče to berou. Mito to si myslín, že h1 nepotřebuje na tak jednoduchém webu třídu, stačí rovnou ostylovat h1.
Lukáš Průdek
Nedokážu si to představit, až tam bude takových 50 stránek studijních materiálů.
Lukáš Průdek
Profil
Radek Hrabůvka
co je na tom nepředstavitelné? Většina materiálů bude stejně ve formátech Wordu, Excelu a jiných programů a na webu budou linky ke stažení. Jen některé často aktualizované apod. budou on-line na webu. Každý bude mít vlastní stránku. Na "domácí" stránce dané sekce budou jen odkazy a k nim poznámky.
thingwath
Profil
Radek Hrabůvka

Nevěděl jsem z hlavy, jestli je h1 blokový, takže jsem o tom nic neříkal a kritizoval raději zjevnou zbytečnost celé té konstrukce.
P251
Profil
Forma podání tohoto webu je sice jednoduchá ale jinak velmi pěkná, nakonec někdy méně znamená více. Když přidáš obrázky tak to podle mě spíš uškodí... Jen tak dál!
Cody
Profil
Líbí se mi to. Jediné co mi tam chybí je klikací logo a české odstavce.
Zorillo
Profil
Je to OK az na tie necitatelne nadpisy ako uz hovoril thingwath
Lukáš Průdek
Profil
Cody
Klikací logo se mi zdá zbytečné, protože je v menu záložka Úvod. Jinak to "logo" je spíš hlavička a je to pozadí pozicované v CSS - kvůli těmto důvodům jsem od toho upustil.
Zorillo
Oni to nejsou nadpisy. Je to pouze obrázek na pozadí, doplňující danou sekci. Nutně tam není, a tak ho můžu zrušit. Jinak důvod proč jsou takové jaké jsou jsem už vysvětloval

Díky za Vaše připomínky, beru je v úvahu a podle toho se taky zařídím. Lukáš Průdek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0