Autor Zpráva
kliker
Profil
Dobrý den, prosím o Vaše názory...připomínky.

KYB

Předem děkuji.
rohl
Profil
Takové nemastné neslané. Moc velké menu vůči zbytku stránky. Nepasuje mi tam ohnutý roh - lepší by byl třeba v právém horním rohu.
Když koukám na menu mám z jeho barev pocit jako kdybych měl zaprášený monitor. Co prohodit novinky s menu které je na pravo.
Zvaliduj viz. Validátor
kliker
Profil
rohl

To je tvůj vlastní validátor? :-) W3? Jako Vietnamsky abidas?
keeehi
Profil
kliker
1) koukni do patičky a zjistíš kdo je autorem validátoru.
2) tento validátor není žádná laciná napodobenina.
Miloš
Profil
kliker
Ne, to je Chamurappiho validátor.
Mluví na tebe česky a rozebírá stránku jako prohlížeč.
Ten „oficiální“ od W3C na tebe mluvé anglicky a stránku jako prohlížeč poměrně často nerozebírá.

kliker
1) Černý text na červeném pozadí (menu) není moc čitelný. http://www.sovavsiti.cz/kontrast/
Totéž platí pro :hover mnohých odkazů, kterým bych krom barevné změny naordinoval alespoň jednopixelový padding, protože takhle je text ohavně nalepený na barevné pozadí (padding ale nejen pro :hover, jinak by se odkazy lascivně vlnily).
2) Písmenka v IE 6 nejde zvětšovat. Proč asi?
3) Na stránce Zaměstnání jsou nadpisy stejně daleko jak od předchozích, tak od následujících <ul>. Pro přehlednost zmenšit margin-bottom nebo zvětšit margin-top.
4) Kontakty: Váše telefonní číslo. Vášovi by se to asi nelíbilo.
5) Kontakty – v nestřežený okamžik na mě vykoukne mapa a stejně záhadně zmizí. Jak se to ovládá?
6) Kontaktní formulář – „Prosím zadejte Vaše jméno.“ – nezadávám „moje“, nýbrž svoje jméno.
Ještě otřesnější je toto:
Zadejte prosím Váš e–mail aby jsme Vás mohli kontaktovat.
~~ před a za slovo prosím patří čárka; mimochodem – prosí kdo (že je to v singiláru)?
~~ ne Váš, nýbrž svůj
~~ čárka za slovo e-mail
~~ aby jsme – vy aby jste? Já aby nejsem. Bych bys by bychom byste by. Totéž jako abych abys aby abychom abyste aby. Naučit nazpaměť jako básničku!
imploder
Profil
Miloš
~~ před a za slovo prosím patří čárka; mimochodem – prosí kdo (že je to v singiláru)?
- není tak docela pravda. V dnešní době se dá považovat za částici a čárka není povinná. Jako částice je prosím neměnné (nerozlišuje kdo prosí - už to prostě není plnohodnotná věta, která by měla podmět), narozdíl od prosíme, které se takto nepoužívá. Srovnej:
1. „Zadejte prosím Váš e–mail aby jsme Vás mohli kontaktovat.“
2. * „Zadejte prosíme Váš e–mail aby jsme Vás mohli kontaktovat.“
- první věta je v pořádku, druhá ne.
Miloš
Profil
imploder
Díky za poněkudnou opravu.
Ale stejně radši zadávám svůj (nikoli můj) e-mail.
<ot>Nebo ještě jinak – nejradši nezadávám e-mail vůbec ;-)</ot>
kliker
Profil
Děkuji všem za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0