Autor Zpráva
ato3
Profil
Ahoj, prosím o hodnocení webu královehradeckého festivalu Tylova léta.
www.tylovaleta.cz
Díky
Radek9
Profil
Zvaliduj si to! Jinak design hezký.
Miloš
Profil
Radek9
K čemu je dobrá validita?
Akacko
Profil
ato3
Proč máš místo diakritiky entity (ve zdrojáku)? Působí to divně. (nevím či to vadí z hlediska funkčností)
Miloš
Profil
Akacko
Z hlediska funkčnosti je to imho jedno, ale při editaci zdrojáku aby se v tom prase vyznalo.
Akacko
Profil
Miloš
Já myslel spíše jestli to nevadí vyhledávačům, ale asi si to umějí převést.
Radek9
Profil
K čemu je dobrá validita?
No nevalidně umí psát každej... A z hlediska sémantiky je validita dobrá.
Miloš
Profil
Radek9
z hlediska sémantiky je validita dobrá
He? Já nechápat. Jakým způsobem je validita dobrá právě „z hlediska sémantiky“?

ato3
1) Maličká písmenka a v IE 6 je není možné zvětšit (zvětšit lze jenom nadpisy).
2) Uvítal bych hover u běžných odkazů.
3) Nadpisy míváš stejně daleko od předcházejícího i následujícího obsahu. Zpřehlednil by to menší margin-bottom nebo větší margin-top. Platí to pro většinu stránek, nemá smysl vyjmenovávat jednotlivé výskyty.
4) Na stránce „O festivalu“ máš překlep „Stuhujte zde.“. Krom stuhování se mi nelíbí slovo zde. Nerad klikám zde. Viz http://www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html#odkazy
ato3
Profil
Akacko
No ty entity tam jsou protože pro editaci obsahu je použito tinymce, nevím jestli to všichni znáte http://tinymce.moxiecode.com/ a nepodařilo se mi nějak najít v nastavení, jak to udělat, aby se znaky nepřevádely na entity a sám si nejsem uplně jistý, jestli to něčemu vadí.. takže můžete někdo spolehlivě říci, zda to vadí, či ne?
Radek9
časem zvalituji..díky za postřeh
Miloš
1) ok, napravím
2) zvážím to
3) poupravím
4) poučil jsem se, opraveno

Díky.. nějaké další nápady na vylepšení?
Mistr
Profil
ato3
(1) Do hlavičky bych doplnil, o jaký festival se jedná. Je to festival filmový? Divadelní? Nebo snad hudební?
(2) V Galerii máš nějak podivně poházené fotky. Myslím číselně. To pořadí 02 - 08 - 04 - 01 - ... je nějaké podivné.
(3) V Kontaktech máš hypertextově vyvedené jen některé mailové adresy. Přesněji jednu. Co ty ostatní? Uprav je též.
(4) Osobně bych asi přepracoval ten mailový informační kanál. Pod formulářem, který se nachází pod menu, bych dal odkaz na vymazání mailu ze seznamu adresátů informací o festivalu. V současné době se Ti totiž trochu tluče ten formulář vlevo s políčkem pro vpis mailové adresy (?) a pod tím je další odkaz Zasílání informačních mailů. Tak mám tam vepsat adresu a klepnout na OK nebo mám klepnout na odkaz Zasílání informačních mailů? K čemu by tam pak ale byl tenhle formulář? Vím, pak se to člověk dozví, ale je to takové kostrbaté, což je škoda.
(5) Oprav si ve stránce Zasílání informačních mailů slovo vám na Vám.
(6) Text v patičce je psán titěrným písmem a navíc není příliš kontrastní vůči pozadí. To je záměr?
(7) Oceňuji klikací logo. Chválím též měnící se titulek okna (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu). A kladně hodnotím i text bez překlepů či pravopisných hrubek. Alespoň já jsem žádnou neobjevil.
Radek9
Profil
Miloš
Já se nebudu hádat s někým, kdo validní weby očividně nedělá, ani se o to nesnaží a ještě se blbě ptá k čemu je ta validita vůbec dobrá.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radka9:
ještě se blbě ptá k čemu je ta validita vůbec dobrá
Blbá odpověď je horší než blbá otázka. Chceš-li někomu odpovědět jen to, že mu neodpovíš, neodpovídej vůbec. Nikoho nezajímá, zda chceš či nechceš odpovědět, možná ale někoho zajímá ta odpověď.

Na téma důležitosti validity si prosím založ nové vlákno. Je totiž velmi pravděpodobné, že tvoje výtky typu „zvaliduj si to“ budou zpochybňovány i nadále, pokud si je náležitě neobhájíš a další odpálkování typu „je pod mojí úroveň se s tebou hádat“ nejsou žádoucí.
Bubák
Profil
Na odběr novinek by bylo vhodné použít RSS.
Obrázky ve fotogalerii a náhledy jsou zbytečně datově objemné kvůli nevhodně nastavené kvalitě, nebál bych se použít nižží, třeba 90, nebo i méně.
Co se týče validity, chyby, které máš na stránkách nejsou závažné, ale zbytečné, půjdou jednoduše opravit.
Miloš
Profil
Radek9
Já se nebudu hádat s někým, kdo validní weby očividně nedělá, ani se o to nesnaží a ještě se blbě ptá k čemu je ta validita vůbec dobrá.
Viděl jsi některý můj web? Asi neviděl. Jak víš, že (ne)jsou moje weby (ne)validní? A co je ti do nich? Jsou moje weby přemětem ato3ova dotazu?

Odpovídáš mi na otázku, kterou jsem ti nepoložil, neboli odpovídáš svojí vymyšlené představě. Na tu se tady nikdo neptal.
Jestli jsi mou otázku nepochopil, pak jsi ji nepochopil „blbě“, jak ty tomu říkáš.
Máš problémy s chápáním psaného textu? Možná ti pomůže, když se zeptám ještě jednou.

Takže ještě jednou:
z hlediska sémantiky je validita dobrá.
Dolož to. Argumenty. Víš, co jsou to argumenty?
ato3
Profil
Mistr
(1) doplnil a zvýraznil jsem to aspoň do úvodního textu, je to také v tagu <title>..do nadpisu "Vítejte na.." nechci zasahovat, protože takhle vychází krásně na jeden řádek, ale popřemýšlím nad lepším nadpisem, kde bych uvedl, že se jedná o hudební festival
(2) fotky si vypisuji pomocí php ze složky, fotky jsou ve složce seřazené podle názvu, ale ten můj skript si to vypisuje jak chce..to bych rád vylepšil, budu muset vymyslet lepší způsob jak fotky jednoduše vypsat.. nějaký nápad jak na to?
(3) už jsou to odkazy bylo to v textu, protože jsem se bál spamu, budu muset vyčíst nějakou účinnou ochranu
(4) Nechce se mi věřit, že by se to někomu pletlo:-) ale pro jistotu jsem odkaz pod inputem pro zadání mailu přepsal na "O zásílání info mailů"..nechce se mi tam psát jen "Vymazání mailu ze seznamu", protože není pravda, že by se na té stránce nacházely informace jen k vymazání
(5) opraveno:-)
(6) částečně to záměr je, ale možná ho trochu víc zkontrastním
(7) díky za pochvalu a za vyčerpávající kritiku
ato3
Profil
Bubák
Ano, RSS novinek plánuji zavést, ale až vyřeším problém s tím, že text do novinek vkládám včetně html tagů, takže musím nejdříve vymyslet, jak spolehlivě očistit text od těchto tagů.
nebál bych se použít nižží, třeba 90, nebo i méně.
co znamená méně než 90? Co znamená to číslo? Jak mohu vylepšit poměr kvalita:velikost fotografie? Možná hloupá otázka, ale nezabýval jsem se tím nikdy.
Miloš
Profil
ato3
co znamená méně než 90?
Očividně nastavení (ne)kvality jpg komprese (100 je nejkvalitnější a největší).
Bubák
Profil
Vztah mezi kvalitou a datovou velikostí výsledného souboru vystihuje tento graf:

Platí pro obrázek Leny, použitý v článku JPEG - král rastrových grafických formátů?, ale pro jiné obrázky je tvar grafu prakticky totožný.
Při kvalitě nad 90 už prakticky není vidět rozdíl, ale velikost výsledného souboru extrémně narůstá. Kvalitu jde zvolit při ukládání do JPEGU prakticky v každém (neumí Malování, má natvrdo kvalitu asi 75) grafickém editoru. V praxi se používá kvalita od 60 (dost hrůza) až po 95 (profi a poloporofi fotogalerie), třebas Idnes.cz používá "zlatý střed" něco kolem 75.
Miloš
Profil
Bubák
Taky můžeš využít kvalitu 0 % a vydávat to za umělecký záměr ;-)
Pro srovnání – 80 % a 0 %:

bohyn
Profil
Radek9
...A z hlediska sémantiky je validita dobrá
A co kdyz je z hlediska semantiky naopak dobre validitu porusit? Treba tag <menu>, v HTML 4.01 je zavrzeny a v XHTML 1 strict a 1.1 neni vubec.
Miloš
Profil
bohyn
Treba tag <menu>, v HTML 4.01 je zavrzeny
Není pravda, platí pouze pro strict, neboli v transitionalu je plně validní.
Což ale třeba <ol start="-2">?
ato3
Profil
Bubák
Aha, děkuju za vysvětlení, tzn. kvalita kolem 80% bude optimální
Miloš
:-D chudák 0% kotě

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0