Autor Zpráva
Amunak
Profil
Zkritizujte mi, prosím, design i kód webu http://www.prouza-zahrady.cz/.
RockFire
Profil
Co se designu týče, jsem okouzlen jewdnoduchostí, ale přesto krásou. Hlavně to menu, jak vyjede to okýnko, to je krása :-). Ale nelíbí se mi řešení obsahu :/ Akorát kód, no, ty tabulky...
Amunak
Profil
RockFire
Akorát kód, no, ty tabulky...

No, tabulky využívám právě v těch tooltipech, a jsou tam kvůli vyrovnání obrázku doleva a textu vpravo vedle něj. Je to asi nejjednodušší řešení. Kdybych to měl stylovat, byl by asi problém, protože každý ten tooltip je posunutý jinde...


A mohl bys, prosímtě, rozvést to řešení obsahu? co konkrétně se ti nelíbí? :)
Mistr
Profil
Amunak
(1) Absence klikacího loga.
(2) Vhodnější alternativní název obrázků. Například obrázky v levém sloupci stránky Projekty mají, dle mého soudu, nevhodné názvy například v podobě left_1.jpg, 63kB či left_2.jpg, 55kB.
(3) Nedoplníš obrázkům i titulek (tag TITLE)?
(4) Ujednoť titulky stránky (tag TITLE v části HEAD) - stránka JezírkaZahradní Architektura Praha | Koupací Jezírka - Přírodní Bazény. Naproti tomu stránka ZahradyZahradní Architektura Praha | Zásady zahradní architektury. Preferoval bych druhý způsob.
(5) Proč je v hlavičce napsáno Ing. Jiří Prouza - zahradní architekt praha?
(6) Zvýraznil bych menu. Například zdůrazněním položky odpovídající stránce, kterou si právě prohlížím.
(7) Některý obrázek jde zvětšit a který ne. Ujednoť to. Viz strana Projekty a obrázky http://www.prouza-zahrady.cz/photos/projects/text_01.jpg, resp. http://www.prouza-zahrady.cz/photos/projects/text_02.jpg. Na první pohled není poznat, který obrázek se zvětší a který nikoliv.
Amunak
Profil
1) původně jsem si říkal, že se na to vykašlu (přeci jen je úvod v menu hned pod tím logem), ale opravím to
2) tyhle obrázky jsou tam spíš pro ilustraci a doplnění, a mám to hlavně kvůli jednoduchosti - když je potřeba nějaký obrázek přesunout místo jiného nebo vyměnit úplně, je to jen o přejmenování souborů. Navíc taky hned vím kde se nachází, atd. má to zkrátka hlavně výhody, a běžného uživatele by ani nemělo zajímat co to je... koneckonců část z nich ani nemá název - jsou to jen obecná řešení konkrétních neexistujících případů.
3) viz. předchozí bod; no a u obrázků v textu je většinou hned u nich napsané. Fakt ale je, že bych tam title dát mohl :)
4) Díky za upozornění, opravím (asi do toho druhého stylu)
5) velké P se tam designově moc nehodí (vyčuhuje z řady), takže jsem zvolil jeho menší variantu. Podle mě je menší zlo p, kterého si nikdo nevšimne (pokud nehledá), než P, které vyčuhuje... (viz screeny na konci příspěvku)
6) No tady pro to neznám v PHP elegantní řešení (abych to nemusel určovat pro každou stránku zvlášť) - rád bych si nechal poradit, jak to "zautomatizovat" - když přidám stránku, abych nemusel někde upravovat kus kódu... Zkrátka jen přidám stránku a když na ní vlezu, aby se mi v menu obarvila... No a navíc je hned pod menu vždy nadpis stránky, který je shodný s položkou v menu. (to samozřejmě neplatí o spodní liště). Uvědomte si ale, že na tomhle webu je 7 stránek + úvodní. Těžko se tam někdo ztratí ;)
7) Ve skutečnosti jsou Vojanovy Sady (http://www.prouza-zahrady.cz/photos/projects/text_01.jpg) jediný obrázek, který je určený pro zvětšení. Ve všech prohlížečích kromě IE se po najetí na tento obrázek zobrazí upozornění, že jde zvětšit. No a proč jen Vojanovy Sady? Aby na nich bylo něco vidět, ale přitom tam je málo objektů, co by někdo mohl ukrást. Na starých stránkách se nám stalo, že jsme tam měli projekty ve vysoké kvalitě, a dlouho propracovávané symboly stromů, laviček,... nám někdo ukradl - objevily se v cizím projektu. Tomu by se mělo zabránit tím, že jsou všechny ostatní obrázky v tak malé kvalitě, aby nemělo smysl z nich cokoliv kopírovat. No a tady je jen několik málo symbolů.

Každopádně díky za rady, s další aktualizací webu se toho pokusím opravit co nejvíc.


Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0