Autor Zpráva
drowmirg
Profil *
Včera jsem tady trochu kritizoval ostatní weby, takže je čas ukázat i sebe.

Jedná se o www.encyklopediepsu.cz/.

Předem chci říct, že sám vím o dvou nedostatcích: a) nefungue vyhledávání b) není vyřešeno "Vyjímeční pejskové"
tiso
Profil
drowmirg a ako to má vyzerať?
http://tmp.tiso.sk/encyklopediepsu.cz-o9.64.png
http://tmp.tiso.sk/encyklopediepsu.cz-ie6.png
vynalezce
Profil
v mozille firefox 3 se zobrazuje tlacitko hledej castecne pod .cz coz mi prijde divne
uplne prazdne robots.txt?
originalni umisteni administrace
proc ma error 404 zelene pozadi
zatinka
Profil
Předně "výjimeční" :-)

V zásadě to není špatné, ale ta bleděmodrá mi k tématu příliš nesedí.
Příliš mnoho reklamy, zejména na stránkách jednotlivých plemen.
Na stránce "čínský chocholatý pes" - poslední přidaná plemena - vše je tučně
Zmenšila bych písmo v textech "Procházej a vybírej", "Nahraj nové fotky" atd. - zarovnáním do bloku jsou mezery mezi slovy příliš velké (texty ukonči tečkou).
drowmirg
Profil *
divné,u mě na PC:

Internet Explorer 6
Opera 9.64
Firefox 3.0.10

čím může být způsoben takový rozdíl?
vynalezce
Profil
čím může být způsoben takový rozdíl?
rozliseni? ja mam 1024:768
oogi
Profil
Nezvládnutá hlavička - ten pes vlevo vypadá jak flek, špatné kontrasty jsou i mezi modrým pozadím a textem (číst to jde, ale ideální se mi to nezdá).
Nelíbí se mi dvě barvy provedení odkazů v těle stránky, mate to.
drowmirg
Profil *
vynalezce
-v robots.txt nepotřebuji nic zakazovat, proto prázdné
-404ka není moje, ale mého hostingu, změním ji za svou
-rozlišením těžko, ten web je prostě rozházený, ale mě to nedělá, nejedeš třeba na linuxu nebo něco podobné?

zatinka
-modrá mi přišla jako takové neutrální a zároveň nenudná
-když to není zarovnané do bloku je to strašně dokousané, myslíš že i za tuto cenu zarovnání zrušit?

oogi
bude stačit když úplně odstraním "pokračuj"?
zatinka
Profil
drowmirg

Těžko říct, dokud to nevidím :-) Taky s podobnými věcmi tu a tam zápasím :-) Zarovnání do bloku bych asi zachovala, ale zkusila bych zmenšit trošku písmo (jen v těch boxících, ne na celém webu), třeba se slova na řádku lépe srovnají, uvidíš. Není to podmínka, psala jsem jen to, co mě trklo do oka :)

Ta barva není špatná, jen mi prostě nesedí k tématu. To je ale čistě věcí vkusu, 100 lidí 100 názorů.
vynalezce
Profil
rozlišením těžko, ten web je prostě rozházený, ale mě to nedělá, nejedeš třeba na linuxu nebo něco podobné?
ne

ten rozdil bude v nastaveni prohlizece (asi) ja mam taky firefox 3.0.10 a zobrazuje se mi to taky takhle http://tmp.tiso.sk/encyklopediepsu.cz-o9.64.png asi mame s tisem vypnute neco co je v ie6 a u tebe ve firefoxu zapnute
fikus
Profil *
drowmirg
Nevypadá dobře jak máš ořezané ty zkrácené popisy na HP uprostřed slova, ořež to za první mezeru po určitém počtu znaků a doplň "..." ať je zřejmé, že ten popis po rozkllinutí pokračuje.
A pak to máš ještě pod "Pokračuj" občas zubaté. takže taky sjednotit.
Jinak celkový dojem - trochu mi vše splývá dohromady, hlavička, obsah, reklama.
Chamurappi
Profil
Reaguji na drowmirga:
čím může být způsoben takový rozdíl?
Písmem. Deklaruješ:
body { font-family: Calibri, Verdana, Ariel, sans-serif; }
Kdo nemá Calibri, u toho se použije mnohem širší a větší Verdana. Viz Fontotéka klasická a vistová. Použij jako alternativu raději Arial nebo Tahomu.
oogi
Profil
drowmirg
bude stačit když úplně odstraním "pokračuj"?
Když odstraníš pokračuj, tak už tam nebude vypadat nic jak odkaz.
Pro začátek podtrhej odkazy v těle nebo vymysli vlastní řešení.
drowmirg
Profil *
Chamurappi
tiso
je to lepší? změnil jsem Verdanu na Ariel
Chamurappi
Profil
Reaguji na drowmirga:
Psal jsem Arial, ne ten prací prášek.
Verdanu ze seznamu úplně vyhoď, pokud ti nepřipadá jako přijatelná alternativa.
drowmirg
Profil *
moje chyba, lepší?
tiso
Profil
drowmirg - Opera: oki, IE6: http://tmp.tiso.sk/encyklopediepsu.cz-ie6_2.png
drowmirg
Profil *
to "Vyhledávání" se zobrazuje nad inputem pouze v IE6? pokud ano, tak nemám chuť to řešit, pokud i jinde, budu se na to muset podívat
tiso
Profil
drowmirg - odpoveď ti poskytne http://browsershots.org/
Chamurappi
Profil
Reaguji na drowmirga:
to "Vyhledávání" se zobrazuje nad inputem pouze v IE6?
Ano, problém způsobuje zdvojený margin, řešení je snadné:
.hledej { display: inline; }
bencik
Profil
1) Jen takový detail - píše se výjimečný
2) nelíbí se mi různá výška bílého pozadí u každého psa - např. v tý sekci výjimečný německá doga vs. čínský chocholatý pes
drkouss
Profil *
Super!
LasPallmas
Profil
Nuda.............. nuda.............. nuda............... bavíte se tu o webdesignu nebo řešíte kód? Kód si polaďí... bavit se o designu nemá cenu... žádný jsem nezaregistroval:-) Jsou zde dvě varianty tvůrce je buď velice nezkušený i přesto že tvrdí opak, nebo je zkušený tak příliž, že svojí tvorbou došel už do naprostého minimalismu... Minimalismus se ale většinou vyznačuje hlavními prvky a to jsou: grafický prvek spojený s dobrým vkusem... Pokud je jím však ten čoklik a ostatním se ten web líbí, asi už jsem přišel o vkus vlastní... web běží, nijak jsem ho neprolézal ani do kódu nekoukal... Ten ale momentalně není důležitý, nevím jestli cílová skupina bude slintat nad pudlíkem nebo pěkným kódem... Tím ale neříkám že není důležitý... Četl jsem, že pan drowmirg je velký grafik a někdo kdo tomu rozumí... Možná bych se cítil trochu hloupě:-)... Ježis jsem toho napsal, ale tématu se celkem držim:-)
drowmirg
Profil *
LasPallmas
vážím si každého komentáře a času věnovaném mě, dík

jenomže ten tvůj je úplně zbytečný, píšeš, že nejsem grafik, jsem grafik, jsem nezkušený, jsem zkušený, nemám vkus, mám vkus...

pokud máš chvilku, mohl by jsi mi prosím napsat konkrétně co se ti nelíbí, co ti tam nesedí? co přesně považuješ za nepovedené, v čem jsem se netrefil, co mi uniklo? díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0