Autor Zpráva
bencik
Profil
http://bencik.ic.cz/bw2.html

Stránka by měla fungovat ve FF, opeře, chromu a IE 7... (IE 6 a 8 bohužel nemám, takže jsem koukal jen na browser shots...)

Pokud by se Vám zdál kód trochu zmatený, tak se Vám to nezdá... Řešil jsem to, dalo by se říct trochu jak microsoft - všechno to nějak slepit dohromady, hlavně že to funuje :)

A ješte otázka - je písmo Myriad Pro obvyklé? Nebo máte stránku rozházenou?


Mělo by to vypadat takhle http://bencik.ic.cz/bwobr.png
Jozin
Profil *
Písmo Myrlad Pro obvyklé rozhodně není. Pokud vím tak v žádných Windowsech to není v základních fontech (Možná Vista, tu sem zkusil tak, že jsem ji nainstaloval spustil a přeinstaloval na linux takže nevím).
Teď ke stránkám:
Po vzhledové části:
Nevypadá to špatně jen nechápu co má být ten obrovský kruh s možná nějakým pozadím a opírajícím se člověkem. Neříkám, že je to špatně jen by mě zajímalo co to znamená.
Dále máš slovo hledat napůl mezi oranžovou a bílou barvou. Nevím jestli to tak má být, ale pokud ano nechápu bílí hover při přejetí přes ono "Hledat"
Ještě poslední věc ke vzhledu. Bylo by možná dobré oživit ty budoucí prefixy třeba obrázkem nebo nějakou drobnůstkou takhle to vypadá jako sloupec textu a podle mě to nikdo nebude chtít číst.
Po kódové části:
Co jsem tak letmo shlédl tak je podle mě celkem čistý kód, možná někde nějaká chybka, ale té sem si nevšiml. Možná trošku moc divů. Ale to bude nejspíš dáno množstvím článků a zdá se mi, že tam máš "vítr v kódu" - moc mezer. Ještě jedna věc ale to je spíš jako, že jsem na to zvyklí, když máš v patičce e-mail tak já většinou očekávám odkaz. <a href="mailto: ...
Kdybych měl hodnotit celkově... dávám asi 7/10 a to za to, že mě grafika vůbec nezaujala na první pohled, ale to je individuální.
bencik
Profil
Jozin
-S tím Myriadem tak teda něco udělám, koukal jsem asi na 4 počítače (z toho 2 macy) a všude bylo.
-Pozadí tam je jen jako pozadí, aby to nebylo tak suchý :)
-Hledat by v bílé části rozhodně být němelo, ale v každém prohlížeči to je posonutý o několik pixelů... Ještě se na to mrknu...
-Těch divů tam je možná trochu víc, ale přišel mi tak celý kód o něco přehlednější :P
-A k tý celkový grafice - nevím kolik Vám je, ale mně je 15 a snažil jsem se to zaměřit na moji věkovou skupinu, ale to je jen věc názoru...
Díky za hodnocení
zatinka
Profil
Nápad je jednoduchý, přesto na první pohled velmi zajímavý a nevšední. Když se na to ale dívám delší dobu, začíná mi trošičku vadit, že ten kruh je jen v horní části. Nebo ne vadit, jen mi to tak trochu nesedí. Nevím, jak by to vypadalo, ale co třeba jen cvičně to zkusit natáhnout kolem celé obsahové části (jako obdélník se zakulacenými rohy).

Vyhledávání se mi zobrazuje správně (Win XP, FF trojková verze)
Možná bych krapet zmenšila písmo, na druhou stranu se to dobře čte.

Celkově se mi ten nápad líbí.
bencik
Profil
Zkousel jsem tomu pozadi dat fixed a vypadalo to docela dobre. Jen tam pak je videt trochu urizlej ten prechod takze to taky jeste upravim :-)

<ot>
Sry ze pisu bez hacku - pisu na mobilu
</ot>
Alastor_Kopal
Profil
proč se ten soubor nejmenuje index - nemáš kořen adresáře a tedy ti logo jede na 404 od ic.cz
radim24
Profil *
Jozin
"Nevypadá to špatně jen nechápu co má být ten obrovský kruh s možná nějakým pozadím a opírajícím se člověkem. Neříkám, že je to špatně jen by mě zajímalo co to znamená. "

Musí mít vždy vše svůj smysl? Nemůže udělat designer něco jen proto, že je to pěkné?
bencik
Profil
Alastor_Kopal
Ještě to není hotový - mám jen tuhle stránku... Pak to samozřejmě přejmenuju...
Jozin
Profil *
radim24
Může, ale jak již zatinka řekla po chvíli to je rušivé. Ale opět věc názoru. Myslím si, že jsem ještě dost mladej na to všechno chápat tak sem se rači zeptal ;)
bencik
Mě je 17. To není takovej rozdíl. Grafika se sice dá posuzovat i podle věku, ale musíš uznat, že někteří (co na to mají vlohy) to prostě dokážou udělat nádherně i v 15. Bohužel mezi ně nepatřím - sem jen programátor a né grafik ... prostě pro mě je jednoduší binární kód než grafika ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0