Autor Zpráva
Peta8
Profil *
Ahoj,

nic nového pod Sluncem, ale co na to říkáte? Uspořádání, grafika, ...

http://css.pestujemeweb.cz/

O chybách v IE 7- vím a budou /možná) brzy odstraněny. :-)
Zechy
Profil
Hned mám chuť odějít, důvod: Je to český nebo anglický web ?
Peta8
Profil *
Vidíš tam snad někde češtinu?
zatinka
Profil
Zechy
Když je celý web v angličtině, je to v pořádku.

Peta8
Líbí se mi horní menu. Nelíbí se mi červená tlačítka More..., k ničemu neladí, navíc červená ve mě evokuje stop. Spíše bych zvolila zelenou nebo jinou neutrální barvu. Taktéž se mi příliš nelíbí šedý boxík napravo, je takový smutný.

Celkově je návrh přehledný, intuitivně ovladatelný, srozumitelný i pro neangličtináře. Možná je návrh až příliš jednoduchý, ale myslím, že svůj účel splňuje, důležitý bude obsah.
Zechy
Profil
zatinka: no pro někoho jo :). ale pro mě ne :)
zatinka
Profil
Zechy
Eh, nechápu... :) Je poněkud rozdíl, kdy má někdo český webík s českými texty, kde se objevují kůl slovíčka jako Home, Download, Guestbook apod. - to se mi rovněž nelíbí. Ale pokud je kompletně celý web v angličtině, tedy nejen menu, ale i texty, vysvětlivky apod., pak je to podle mě v pořádku, ne? Je to jistě autorův záměr, aby byl web přístupný uživatelům z celého světa, patrně není určen jen nám Čechům.
Dranel
Profil
Jenže potom postrádá smysl ho mít na české doméně... poněkud matoucí. To je jako kdybych měl na autě německou poznávací značku a přitom se narodilo a celý svůj život žilo v ČR...
Nox
Profil
Peta8
Grafika celkem jde, ale je to jednak nejednotné
a trochu moc různých barev... napočítal jsem asi 9 co jsou použité výrazně, to je fakt moc,
v designu se většinou zvolí pár hlavních a do těch se to stylizuje

Třeba pravý blok má stylizaci ála Pěstujeme web, ale menu a hlavička jsou úplně jiné

Červený buttony tam jsou jak pěst na oko, je to až moc výrazné

A chtělo by to trochu oživit, aspoň tu hlavičku
Zechy
Profil
zatinka: jak říkal dranel, to mě nutí pak odejít.
DethLev
Profil
Zechy, Dranel

Vůbec nechápu smysl vašich příspěvků. V čem je matoucí mít web v AJ na české doméně? Copak je v tom nějaký problém? Pokud je to pro Vás matoucí, pak jste jako uživatelé webu amatéři, myslím.

Peta8

Kritizovat nebudu, jen snad že web se mi líbí. Chybí titulky v menu, všiml jsem si...
Peta8
Profil *
Chybí titulky v menu, všiml jsem si...

Tomu nějak nerozumím...
bohyn
Profil
Peta8
- Kdyz prejedu mysi po menu z prava do leva tak v nem zustanou artefakty po hoveru. Kdyz prejedu z leva do prava tak se zase kousek hoveru nezobrazi. (Opere 7.21)
imploder
Profil
V mojí Opeře 9.64 se žádné artefakty v menu nedělají, bez problémů.
Amunak
Profil
DethLev
Vůbec nechápu smysl vašich příspěvků. V čem je matoucí mít web v AJ na české doméně?

Protože když jdu na web pestujemeweb.cz tak očekávám český text. Může být anglická alternativa, ale neměla by být jako výchozí. Tady není čeština vůbec... Tohle by patřilo možná ještě tak na webtemplates.cz nebo něco podobného, ale radši .com...
Čecha zmate, že se dostal na anglický web s českou doménou, a rychle uteče, zatímco cizinec ani neklikne na odkaz, když uvidí TLD .cz a ještě k tomu český název domény...
Peta8
Profil *
bohyn

Opera 7.21 je pravěk a podle mě nemá cenu se s ní zabývat. Nejspíš to bude nějaký její bug.
DethLev
Profil
Amunak

Pokud někdo zná doménu pestujemeweb.cz a zadá adresu do prohlížeče, pak pravděpodobně nebude překvapen (protože tedy web asi zná). Když se ale někdo dostane na web přes nějaký vyhledávač pomocí klíč. slov, pak si možná ani nevšimne české domény. A když ano, tak... není to jedno?

Jen se divím před čím vším dnes lidi utíkají. Já utíkám například před viry, (nebo jednou mě honil býk - to jsem taky utíkal). Nebojte se :-)
DethLev
Profil
Zdá se mi, že to tu malinko zavání kopírováním názorů jiných. Konkrétně kritika typu "máš web česky nebo anglicky?" je častá a většinou na místě, ale promiň Zechy, konkrétně u Tebe se mi zdá že jsi použil zde zavedenou frázi bez myšlenky.
imploder
Profil
DethLev
Člověk tak trochu očekává, že na doméně cz budou stránky (mimo jiné případně) česky. Rozhodně ale asi nikdo nečeká, že na doméně pojmenované česky (pěstujeme web je česky) obsah česky nebude. Může ti to být jedno, ale vhodné to není.
drowmirg
Profil *
#hlavička otřesná
#template ke stažení nejsou tvoje (takže web je zbytečný)
#design hodně inspirovaný Mantisou
#české popisky u webu zahraničním návštěvníkovi nepomůže (přeložit alespoň slovo "školka")
Peta8
Profil *
#template ke stažení nejsou tvoje (takže web je zbytečný)
Ale web není jen o templatech...

#design hodně inspirovaný Mantisou
Snad mi to mantisa odpusti.
Zechy
Profil
DethLev: Trochu jsem nepochopil co si psal. To bylo prostě první co mě napadlo, protože jsem viděl anglický web na české doméně.

Navíc nebudu jedinej, kdo se na cizích webech nezdržuje dlouho :)
oogi
Profil
Zabitá hlavička, nepříliš zajímavý obsah, angličtina na české doméně (ano, také mi to přijde přinejmenším nelogické), minimum textu a do všeho bijící obrovské reklamní čtyřúhelníky.
Smysl tohoto webu a především pro koho je určen mi není jasný.
stope
Profil
jak bylo řečeno: hlavička děsná... podle mě teda žádná =)
Peta8
Profil *
Co je hrozného na hlavičce? Má být právě jednoduchá, aby neodváděla pozornost od obsahu.
Radim24
Profil
V pohodě, ale nejvíce se mi líbí toto:

http://www.ms-kucharovice.cz/
Peta8
Profil *
Trochu jsem pozměnil, "nakradl" trochu cizího obsahu a přidal něco svého. Jak se (ne)líbí?
Prosím, dejte vědět, pokud narazíte na nějaký bug.

http://css.pestujemeweb.cz/

Samostatnou doménu mám v plánu.

Děkuji.
Flor
Profil *
Co je hrozného na hlavičce?

Nejvyraznejsim prvkem hlavicky ma byt logo, to tam neni, proto to pusobi nedodelane. Ten radek textu jako logo rozhodne nevypada.
Štefan
Profil *
Jednoduché, přehledné a pěkné.

Jen ty náhledy bych zmenšil, jsou moc velké a více obsahu :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0