Autor Zpráva
Claire
Profil
Ahoj, prosím o kritiku webu www.zombice.ic.cz. Zatím se stále učím, proto budu ráda za vaše postřehy. Teď se momentálně chystám, na změnu patkového písma za bezpatkové a absolutních jednotek za relativní - to bude myslím tvrdej oříšek :-)
Pan X
Profil
Claire
Nějak nejde URL
johnl
Profil
Zkusil jsem to na googlu a měl jsem úspěch ;-) je to: http://www.zombice.ic.cz/...
Claire
Profil
Aha, překlep. Už jsem to opravila.
oogi
Profil
Claire
Stránky s názvem zombice graficky neladí nebo mi uniká pointa...
Proč to není bledé, černé a červené ale je to do růžova?

Patkové písmo mi na Tvém webu nevadí, možná bych ho tam i nechal.
Enyeus
Profil *
V diskografii mi chybí album Nigredo (i v anketě)
Claire
Profil
V diskografii mi chybí album Nigredo (i v anketě)
Zítra mi přijde poštou, takže co nejdřív doplním :-)
Miloš
Profil
Zvolené patkové písmo je krásné, zajímavé… ale blbě se mi čte.
Proč nepodtrháváš odkazy?
Proč nejsou odlišeny navštívené odkazy?
Proč odkazy nemají :hover?
Když nejsou odkazy podtržené, proč jsou podtržené v submenu? Mimochodem to podtržení vylézá v Opeře ven.
IE 8 píše: „Tento webový server vyžaduje spuštění následujícího doplňku: Adobe Flash Player…“ – Je tam opravdu nějaká flash? A musí tam být?
Claire
Profil
Miloš
Zvolené patkové písmo je krásné, zajímavé… ale blbě se mi čte.
Na to máme stejný názor, proto chci to písmo předělat na bezpatkové.

Proč nepodtrháváš odkazy?
Proč odkazy nemají :hover?
Díky za připomínku. Nevím, na co jsem myslela. Na ostatních stránkách ty odkazy podtržené jsou a mají i hover. Něco s tím provedu.

Proč nejsou odlišeny navštívené odkazy?
Myslela jsem, že to není tak důležité, ale jestli se pletu, tak není problém to tam dodatečně dodělat.

Když nejsou odkazy podtržené, proč jsou podtržené v submenu? Mimochodem to podtržení vylézá v Opeře ven.
Myslíš, že by v submenu podtržené být neměly? Nevím, jak jinak bych to měla provést, aby z toho bylo patrné, že jde o odkazy. Mám stránky odzkoušené mj. i v Opeře a nic mi ven nevylézá, ale možná mám starou verzi, tak to ještě zkusím prověřit.

IE 8 píše: „Tento webový server vyžaduje spuštění následujícího doplňku: Adobe Flash Player…“ – Je tam opravdu nějaká flash? A musí tam být?
Žádná flash tam není. Vlastně ani nevím, jak se dělá. Možná je to hloupá otázka, ale nemůže to mít něco společného s počítadlem přístupů?
Claire
Profil
oogi
Stránky s názvem zombice graficky neladí nebo mi uniká pointa...
Asi nějak nechápu, jakou v tom hledáš pointu. Proč ti to neladí? Nelíbí se ti jen ta barva nebo i rozvržení stránky? Jsou to mé první stránky. Zkouším si na nich jak používat html a css, takže se (zatím) nepouštím do nějaké složitější grafiky dokud nebudu mít aspoň částečně jasno v pozicování.

Proč to není bledé, černé a červené ale je to do růžova?
Proč by to nemohlo být růžové. Mě osobně naopak připadá, že by se tam nehodila černá a červená.
Miloš
Profil
K těm navštíveným odkazům – už dlouho pozoruju, že je zvykem je neodlišovat, ale vždycky se nakonec cítím líp, když odlišené jsou. Je to těžší pro autora, poněvadž musí přidat ještě jednu barvu a ta mu musí ladit se zbytkem stránky.

Myslíš, že by v submenu podtržené být neměly? Nevím, jak jinak bych to měla provést, aby z toho bylo patrné, že jde o odkazy.
Nevím, ale jestliže nejsou podtržené v hlavním menu (a nadto v textu, i když to asi, jak píšeš, opravíš), přijde mi podtržení v subn¨menu poněkud zbytečné.
Spíš bych v tom submenu zvýraznil, na které stránce zrovna jsem (jako je to jednoznačně patrné u hlavního menu).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0