Autor Zpráva
blizz_boz
Profil
Prosím o zhodnotenie http://simonka.eu/kainz/ (Ešte mi tam chýba klikacia hlavička viem o tom dorobím to tam neskôr...)

stránka bude umiestnená na doménach, kde nahradí pôvodné stránky:

http://www.kainz.sk/
http://www.opravovne.sk/
bod83
Profil
jj jde to jsou hlavne po grafické stránce hezké
blizz_boz
Profil
bod83
ďakujem, a kód je v poriadku?
shaggy
Profil
Po grafickej stránke je to lepšie ako súčasná stránka (o dosť), ale inak je to priemer. Ničím to nenadchne, je to nevýrazná stránka. Sám som na prvý pohľad nepochopil o čo ide (pripomína mi to tuctovú šablónu), preto by som sa ako zákazník tou stránkou ani ďalej nezaoberal.

A kód je fajn, až na tie black-hat techniky. Prečo tam je H1 a H2 s display: none? Chceš zistiť, ako rýchlo budeš penalizovaný? A nevedel som, že tá firma je Brána do sveta modelingu a hostessingu. Keď už používaš šablóny z tvojich webov (ipremiere), aspoň zmeň texty ;-)
A radím ti aj na tvojom druhom webe čo najrýchlejšie odstrániť skryté nadpisy, môže sa ti to vypomstiť.
Mistr
Profil
blizz_boz
(1) Je možné odeslat formulář i s polovyplněnými údaji. To asi není úplně vhodné, že?
(2) Proč místo Index neuvést třeba Úvod?
(3) Jaký je rozdíl mezi menu horizontálním a položkou v levém sloupci taktéž nadepsanou jako Menu?
(4) S ohledem na mé znalosti slovenštiny si nemohu dovolit kontrolovat pravopis. Přesto na stránce Index je psáno kliknte sem... Je to tak správně? Já věřím, že ano, nicméně s ohledem na mé uvedené znalosti slovenštiny na tento problém raději upozorňuji.
blizz_boz
Profil
shaggy

klientovy sa stránka celkom páčila

>(pripomína mi to tuctovú šablónu)

jasné že je to šablóna, navrhol som ju ja osobne vo Photoshope, rozrezal a nakódil, neni to žiadna free šablóna ani nič podobné, používam vlastný redakčný systém, ktorý (zjednodu+sene povedané) zobrazuje dáta z databázy na šablóne... všetky moje stránky používajú šablóny lebo bez nich by sa nedali riešiť niektoré základné veci napr. meniť title. iPREMIERE má úplne inú šablónu, ale CMS je rovnaký (len používa iné moduly) na ipremiere.eu mám nasadenú najnovšiu verziu CMS tak som ju použil aj v tomto projekte, len som zabudol zmeniť jeden riadok v konfiguračnom súbore, takže dík za upozornenie.

no a ktomu Black hat seo, tak to ma zaujíma... ja tento postup bežne používam nie preto aby som dobehol vyhľadávače ale jednoducho preto lebo dávam do hlavičky obrázok na ktorom zvykne byť nadpis, a ten h1, h2 nadpis je tam koli tomu aby bola stránka prístupná aj bez obrázkov, alebo bez CSS... Tak ako mám teda nechať v dokumente ten nadpis ale bez toho aby sa zobrazoval keď sa zobrazí obrázok..? Načo sa má tá istá informácia zobrazovať viac krát (a ešte veľkým písmom?) jediné riešenie ktoré ma napadá je že by som h1 a h2 zmenšil na 12-13 pixelov a umiestnil niekam kde to nebude rušiť.

Mistr
Joj díky ja som už link na túto pracovnú verziu stránky posielal klientovy a ani on si ten preklep nevšimol... Jasné máš pravdu správne je kliknite sem...

>Je možné odeslat formulář i s polovyplněnými údaji. To asi není úplně vhodné, že?

kontrolu v PHP a JS tam ešte dorobím...

>Proč místo Index neuvést třeba Úvod?

Pôvodne som tam chcel dať "hlavná stránka", ale nezmestilo sa to do menu, tak som dal index, to je taký neutrálny názov...

>Jaký je rozdíl mezi menu horizontálním a položkou v levém sloupci taktéž nadepsanou jako Menu?

žiadny, položky ktoré sa nezmestili do hornej navigácie sa budú umiestňovať do tejto, v hornej navigácii budú tie dôležitejšie a menej dôležité môžem umiestniť do menu na ľavo..
king26
Profil
Kubuntu, Firefox 3: http://sig-gaming.wz.cz/kainz.jpg , je to trošinku rozházené
Mistr
Profil
blizz_boz:
Pôvodne som tam chcel dať "hlavná stránka", ale nezmestilo sa to do menu, tak som dal index, to je taký neutrálny názov...
Text Hlavná stránka je skutečně poměrně dlouhý. Ten Index zas zní tak anglicky, proto bych se přikláněl k tomu Úvod, což se mi zdá poměrně "slovenštější", když už máš web tvořen ve slovenštině.

položky ktoré sa nezmestili do hornej navigácie sa budú umiestňovať do tejto
To je ale velmi zmatečné. Lidé na tuto úpravu nejsou zvyklí. A popravdě řečeno (resp. napsáno), ani jsem ji snad nikde neviděl.

v hornej navigácii budú tie dôležitejšie a menej dôležité
To ale bývá ta, že v horním - vodorovném - menu jsou významné položky menu (obvykle totožné pro celý web) a v tom bočním - vertikálním - menu se umisťuje pouze menu mající význam pro položku zvolenou v tom vodorovném menu. Nalevo svisle je tedy vlastně jakési podmenu, nikoliv pokračování vodorovného menu.
blizz_boz
Profil
king26
>Kubuntu, Firefox 3: http://sig-gaming.wz.cz/kainz.jpg , je to trošinku rozházené

no skúsim sa na to pozreť aj v linuxe, len musím stiahnúť nejakú live distribúciu trebárs knoppix? vo windows mi všetko funguje bez problémov vo všetkých prehliadačoch. používam font sans-serif, aký je alternatívny font k sans-serif v linuxe?

Mistr
to nevadí musím to niekde umiestniť, nebudem koli tomu robiť vysúvacie menu.. moj CMS podporuje moduly a môžem si tam dať aj 10 menu... a každé može mať barzkolko položiek.
Mistr
Profil
blizz_boz:
moj CMS podporuje moduly a môžem si tam dať aj 10 menu
Já jsem nezpochybňoval počet menu. Spíše mi šlo o systém jejich práce. Skutečně se to, co se nevejde do menu vodorovného, nedává do menu svislého.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0