Autor Zpráva
Ajka
Profil *
Čau, mám oficiální chovatelskou stanici (= CHS) laboratorních potkanů. Protože na ní budu prezentovat své potkany a hlavně odchovy, potřebovala bych ji mít kvalitní.. Budoužel moc na grafiku nejsem, tak to potřebuju zhodnotit a zkritizovat.. Budu moc ráda, za vaše kritiky, pochvaly a rady co udělat lépe a jak.. Web ještě není zcela hotový - chybí mi dodělat nějaké sekce, tak se nelekejte..

S čím bych chtěla poradit:

1. sekce FOTOGALERIE - nelíbí se mi ta moje současná fotogalerka s tím rajčetem.. Chtěla bych mít nějakou svoji.. Ale nevím, jak ji vyrobit.. Kdo pomůže? Líbilo by se mi něco takového, kde když se na fotku klikne tak se uprostřed otevře ta fotka zvětšená v takovém okýnku a nahoře okýnka je křížek (zavřít) a dá se kliknou v tom okýnku na slovo další, popř. zpět a ukáže se další nebo zpětná foto.. Kdo by poradil jak na to?

2. sekce BYDLENÍ, CESTOVÁNÍ, CHOVANÉ VARIACE - nelíbí se mi designově ta tabulka.. Nemáte nějaký nápad na nějakou hezkou designovou tabulku nebo cokoliv jiného kde bych mohla mít fotky klecí a přenosek a u variet fotky variety (u fotek variet jsou některé kulatě ohraničené a některé normálně - o tom vím a pracuji na opravě)?

3. sekce ODCHOVY (tam klikněte např. na vrh A, C, D - vrh E, F, G má ještě rozpracovaný)
http://mandarins.wz.cz/odchovy_vp_a.html nelíbí se mi ten text vedle jednotlivých fotek odchovanců.. Nemáte někdo nápad jak to hezky designově vyřešit? Nejlépe, aby se tam dalo dát více fotek - třeba nějaké zmenšeniny, aby se na ně dalo kliknout? Prostě něco hezkýho :-)

A kdybyste ještě něco našli a pomohli mi to vylepšit, budu moc ráda.. Hrozně vám děkuju.. Jsem ve webu začátečník, tak mě prosím trošku omluvte :D Díky moc. Těším se na vaše odpovědi.. Ajka
joe
Profil
Ahoj,
na to, že nejsi na grafiku to není špatné, znám horší případy :-)
Co bych změnil. Nahoře je vidět bílá mezera, tj. ta, která tvoří pozadí pro obsah, pryč s ní.
Taky bych odebral vnitřní stín u té hlavičky.

1.
Zkus hledat "lightbox". Použití je jednoduché, najdeš hned několik variant, třeba tady.

2.
Tabulky bych nedělal a u všech těch stránek, na které jsi odkázala bych použil stejný výpis jako je na stránce např. tady.

3.
Mně se to docela líbí, jen to chce určitě větší mezeru vpravo od fotky. Na zvětšení obrázku pak můžeš použít nějaký ten lightbox, pokud si nějaký vybereš.

Ještě k celkové změně stránek:
Dej pryč postranní stín nebo ho udělej o hodně menší a světlejší -> stránku budeš moci více roztáhnout a pak budeš mít více místa na samotný obsah.
Reklamu od webzdarma dej dolů, i když bude na všech stránkách.. nahoře ruší.
Ten přechod z černé do oranžové bych dal pryč (tam nahoře).
Třeba na této stránce máš odkaz "zpět >", mělo by to být spíš "< zpět" :)

Pro zakulacení rohů fotek jsi je nemusela upravovat, stačilo to udělat v obrázku a měla bys možná méně práce (pokud by fotky měly všude stejný rozměr).

edit: pěkné fotky ;)
Vrabecek
Profil
Jůů potkani, tedka mi tu jeden beha kolem kompa, milaček uplně fajn zviřata :) Jinak web je fajn, nemam žádný větší připomínky..snad jen první nadpis v levym a pravym menu a obsahu by mohly zacinat na stejný úrovni...
drowmirg
Profil *
mně jenom přišlo celkem vtipné

http://mandarins.wz.cz/kontakt.html

Eva Dudíková as Ajka
(tvoje fotky)
e-mail: chs.mandarins@qmail.cz
mobil: 732448338
icq: 259641695
místo chovu: Kroměříž

:D
Lexter
Profil
Zajímavé, ještě jsem neviděl tak krásnou dívku s potkanem na rameni. Leda tak ošklivýho bráchu a to příjemný pohled není.

1) Nejsem zrovna příznivce vnější záře okolo celého webu.
2) Zkus se zaměřit na to jak se tvůj web zobrazí bez obrázků. Ano i to je důležité.
3) Máš k dispozici hodně prostoru, zvětši text a lépe strukturuj obsah.
4) Ocenil bych klikací logo nebo spís i celou hlavičku.
5) Reklamu si vlož na každou stránku pod obsah nebo do jednoho souboru a ten pak vrzni někam do patičky. WZ to umožňuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0