Autor Zpráva
Manny
Profil *
Prosím o přípomínky k webu o amatérském basketbalu.
Ve světě web tvorby jsem také amatér, takže očekávám Vaše návrhy na vylepšení. Díky.
www.sokol-basket.webz.cz
Taps
Profil
Manny
1) title zůstává stále stejný
2) nástěnka aktualit - http://www.sokol-basket.webz.cz/test/index.php?str=aktuality mi barevně neladí s ostatními barvy na webu
3) na http://www.sokol-basket.webz.cz/test/index.php?str=odkaz by bylo dobré udělat odkazy podtržené
4) také by bylo vhodné aby v menu zůstala označena po kliknutí
5) rovněž postrádám klikací logo
6) ještě bych barevně odlišil pozadí celého webu, např. nějaký vzorkem
iFlux
Profil
1. No tak proti www.sokol-basket.webz.cz si vylepšil to menu, jelikož to obrázkové bylo fakt děs. Teď to je v pohodě.
2. Kód přehledný.
3. Nástěnku bych nejspíš barevně sladil s webem.
4. V patičce máš ze seo-servisu 91 %, ale pokud by si udělal kontrolu teďka znovu, tak by to kleslo na http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/1645749 . Jelikož tam máš jednu chybku.

Jinak pokud si začátečník, tak paráda jen tak dál. ;)
Miloš
Profil
Vcelku hezké, stránky působí příjemně; přesto se i zde nějaká ta moucha najde:
a) Hover v menu by nemusel posouvat text.
b) Odkazy v textu (ne v menu) bych podtrhal je to detail, ale podtržený odkaz o sobě jednoznačně říká „jsem odkaz“. U nepodtrženého musím chvíli přemýšlet. To nemají návštěvníci webů rádi. Já taky ne.
c.1) testováno v MS IE 7+, FF 2+, Opera 8+ – to nikoho nezajímá, to klidně smaž. Každého zajímá jen to, jestli mu stránku fungují, ale nebude kvůli tomu měnit prohlížeč.
c.2) A na tohle: kontakt | validní dle specifikace W3C taky každý prdí zvysoka. To, že je stránka validní, vypovídá jen o tom, že je validní. I validní stránka může být hnusná a nepoužitelná, jakož stránka, na které se budeš cítit dobře, může být krutě nevalidní.
d) Krom klikacího loga postrádám jakýkoli odkaz na úvodní stránku. Jestli tam je, nenašel jsem ho a nebudu ho hledat, to radši odejdu pryč (simuluju ti tu uvažování návštěvníka).
e) Stránka s odkazy (potěšil mě definiční seznam) – odkazy jsou mírně nepřehledné. Přidej margin-top u <dt> nebo margin-bottom u <dd>, aby byl mezi jednotlivými dvojicemi <dt><dd> logický rozestup (o něco větší, než uvnitř dvojic).
f) Kontrolu formuláře bych nenechal jen na serveru, protože prázdná stránka s větou Nelze odeslat prázdný formulář mě nenasměruje k opravě (nadto stačí vyplnit jméno třeba jako asd a zbytek formuláře nechat prázdný – a odejde).
Do kontroly bych zapojil ještě javascript – alert s tím, co chybí nebo co je špatně a po odkliknutí focus (případně i jiný background-color) dané položky.
Manny
Profil *
Taps:
1) je pořád stejný title tak velký problém?
2) pozadí nástěnky je nedodělek stejně jako třeba v patičce seo (viz iFlux). To samozřejmě odstraním. Nechtělo se mi to prozatím ladit do posledního detailu :-)
3) to mě taky napadlo, jen úplně přesně nevím, jak na to.
4) klikací logo mi přijde při tak jednoduchém webu zbytečné. Ale prosím, může být.
5) vzorek na pozadí jsem zkoušel, ale přišlo mi to ještě horší. Nevím.

Jinak oběma moc díky. Takhle si představuju, že to tady má fungovat.
Miloš
Profil
Manny
1) Nevím, jestli velký, ale za problém to považuju. Mívám otevřeno vždy několik tabů a právě je-li jich víc z jednoho webu, pak se otientuju podle <title>
4) Zase – možná je zbytečné, ale lidi jsou na něj zvyklí. Proč jim nevyjít vstříc? Snaž se porušovat zvyklosti jen v opravdu odůvodněných případech kdy za ceni porušení zvyklosti získají návštěvníci nějakou protihodnotu, kterou opravdu ocení.
Manny
Profil *
Díky i Milošovi. Zkusím se s jeho přípomínkami vypořádat. :-)
Taps
Profil
Manny
když tak mi pisni třeba na mail nebo icq a já ti pomůžu některé nedostatky se kterými se nevíš rady odstranit.
Millos
Profil
nieje to zle ale pouzivaj radsej PNG ako JPG strasne rusivo to na mna posoby ze tie obrazky su take nekvalitne
Miloš
Profil
Millos
Záleží na tom, jakou kompresi použiješ.
A používat PNG na fotky? Nechci si představit jejich datovou velikost.
Manny
Profil *
Millos
Jestli máš na mysli náhledy ve fotogalerii, tak máš pravdu. Je to JPG uložený progresivně na 50% kvality. Snažil jsem se o co co nejmenší velikost, při které to bude jěště jakž takž solidní. Až tam těch náhledů bude víc, zbytečně dlouho by se to načítalo. A jak podotkl Miloš, PNG asi nebude to pravé.
Millos
Profil
Ja mam na mysli hlavicku a tam urcite sa oplati radsej obetovat par kilo ako by to malo vyzerat takto,
Manny
Profil *
Millos
Aha. No, uznávám že by mohla být čistší, ale už se mi do předělávání nechce. Možná někdy.:-)
Elvis12
Profil *
http://www.volleyball.svitavy.cz/drupal/?q=rozhovor-s-reprezentanty-v-bene-ove-s-vykladem-o-prapuvodu-sportu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0