Autor Zpráva
vbeda
Profil *
Teď jsem dočetl téma nejčastější chyby a asi je tam všechny mám. Je to můj první výplod, vše se snažím podle knížky a Vás.
Nelíbily se mi weby s uzkým pruhem uprostřed a vlevo vpravo něco, tak jsem zkusil tohle ale bez zkušeností to nejde.
Všechno asi jinak a znovu a nestrácet čas s chybama které tam jsou nebo se to znažit opravit. Poradíte? Odkaz
Budulinek
Profil
- Tak na začátek bych si rozhodně pohrál více se vzhledem, protože tohle je celkem hrůza. Nejlepší je udělat si vzhled jako obrázek (třeba v Corelu nebo jiném programu na grafiku) a podle něj se snažit udělat i web. Důležité věci z tohoto obrázku se nařežou a vloží dos tránky.

- rozhodně bych zrušil ty nadpisy a vůbec všechno, co je psáno tím "historickým" fontem. Pokud už musí být, tak jím udělat pouze "logo" a ne ho cpát všude. Jednak to vypadá nepěkně a navíc je to místy dosti nečitelné a v neposlední řadě (třeba u adresy je to problém) nejde tento text (jelikož je uložen jako obrázek) zkopírovat, což může být problém.

- rámce nepoužívat! Prostuduj si, jak se dělají stránky s CSS layoutem (tady), jsou modernější a mnohem efektivnější.

- všechny texty se snaž napsat - ne, že slepíš web z obrázků. Pozdější případná úprava bude mnohem jednodušší a web bude mnohem menší. Navíc tyto texty nejde jednoduše kopírovat.

- Snaž se texty dělat jednotně. Máš tam X různých fontů, velikostí a různých barev, což nepůsobí zrovna pěkně. Alespoň velikost by měla být více-méně jednotná. U menu pak ještě můžeš zrušit změnu barvy po kliknutí (to už je věc vkusu - já to nemám rád).

- snaž se barvy volit tak, aby byl text pohodlně čitelný. To znamená volit barvy tak, aby nebyly příliš kontrastní (například čtení bílého textu na černém pozadí je poměrně nepříjemné a za cvhíli člověka začnou bolet oči. Světlešedý text už není oproti černému pozadí tolik kontrastní a čte se mnohem lépe). Na druhou stranu musí být text viditelný. Špatným příkladem je text na tvém webu v patičce, kdy volba žlutého textu na bílém pozadí přesně vystihuje, jak se to nemá dělat :)

- obrázky typu smajlík, zavináč ajánevímco působí hodně amatérsky. Navíc smajlík u "Dnes obsluhuje" je kostičkovaný kvůli přílišnému zvětšení.

- a rozhodně bych se zamyslel nad množstvím reklam. Tahle stránka je reklamou přesycená. Já osobně to nemám moc rád a myslím, že nebudu sám. Ale to už si musí každý sám promyslet.

Jinak na to, že je to první práce, tak to není tak špatné. Už jsem viděl mnohem horší. Chce to jen studovat a zkoušet. Za chvilku to půjde samo :)
Mistr
Profil
vbeda:
(1) Obrovské množství reklam.
(2) Absence klikacího loga.
(3) Proč je řada věcí "psaná" pomocí vložených obrázků? Viz

(4) Některé nadpisy hůře čitelné - například tento:

(5) Na první pohled nevím, o které hospodě Na stráži web pojednává. Hospoda s tímto názvem je snad v každém větším městě u nás.
(6) Nerozumím piktogramu vpravo v oddíle Dnes obsluhuje Pavel:

Obrázek nevypadá, že by obsluhující rád ve svém lokále někoho viděl. Pravděpodobně se jedná o případ ne nepodobný hostinskému z Cimrmanovy hry Hospoda Na mýtince.
(7) Stránka hospody a nabízíš na nich i součástky na automobily či ke zbraním (viz zásobník na samopal) apod. Osobně bych tuto sekci úplně zrušil.
(8) Nenašel jsem údaje jako jméno vrchního či IČ.
(9) Proč je tabulka ve stránce Ceník ze spodu uříznutá?
(10) Menu na každé stránce zobraz stejně. Prosím srovnej například stránky Ceník a Historie.
vbeda
Profil *
Děkuji
Reklamy vím, chtěl jsem se jen naučit používat adsense a trochu to vyplnit než seženu další údaje o historii atd.
Klikací logo mně nenapadlo prostuduji.
Texty jsem měl normálně teď jsem se právě trápil s tím abych je vyrobil jako obrázky se stíny mně se to celkem líbilo takže to vrátím.
Piktokram dnes obsluhuje tam má přijít foto.
Stejný menu jasný, tabulka taky pořád se v tom vrtám tak to někdy ujede.
CSS layout prostuduji.
To že když je text jako obrázek nejde to kopírovat taky pravda.
Snažím se zprovoznit tu webkameru přes PDA a wifi bez použití počítače to asi nepude žejo? Nechtěl bych kvůli tomu mít pořád zaplý počítač.
RockFire
Profil
Smím se zeptat, jaký používáš font pro ty historické texty?
vbeda
Profil *
Název má "Wedding Text BT" mám ho z nějakého staršího Corelu který jsem kdysi používal.
vbeda
Profil *
Díval jsem se na ten CSS layout a v tom to podle mně mám.
zatinka
Profil
vbeda
Co se týče textů pomocí obrázků, myslete zejména na to, že nebudete kamarád s vyhledávači, tedy budete mít problém, aby vaše stránky někdo našel. Druhá věc je, pokud někdo prohlíží weby s vypnutými obrázky, neuvidí nic.

Určitě nejlepší řešení bude napsat texty tradičním způsobem, např. verdanou, nadpisy udělat nějakou hezkou patkou. Nadpisy dávat do tagů h1 až h3, zvýraznit důležitá slova pomocí tagu strong nebo em, uzavírat odstavce do tagů p. Tomu všemu pak nastavit hezký styl v css, např. větší řádkování (line-height dejme tomu 1.6, dostatečné mezery mezi nadpisy a textem pomocí marginu atd). Pak si vás všimnou nejen vyhledávače, ale bude to zejména uživatelsky velmi příjemné a hlavně přístupné všem (myslete na zrakově postižené, lidi s různým technickým vybavením).

Ke vzhledu: není nutné dělat něco jenom proto, abyste to nějak "vyplnil" (reklamy). Raději tomu přizpůsobte layout.
- Např. pravý boxík "dnes obsluhuje" můžete přesunout pod levé menu, čímž se jednak zbavíte jedné reklamy, druhak můžete obsahovou část trošku roztáhnout a využít k jiným věcem.
- Boxíky jsou nehezky nalepené na okraje stránek.
- Reklama v hlavičce? To jsem ještě asi neviděla, to se tam opravdu nehodí.
- Z menu odstraňte ikony pro výstavbu, vypadá to amatérsky. Pokud něco na webu není, tak na to ani neodkazujte.
- V menu si opravte "jak správně točit pivo:
vbeda
Profil *
[#3] Dík za reprezentaci na Odkaz s přítelkyní jsme se tu chvíli váleli smíchy. Mám to tam jen kvůli odkazům z aukra na vyzkoušení. Doufám že se nezvýší navštěva ukrajinců.
vbeda
Profil *
[#8]Zatinka

Nemám co dodat je to pravda Díky.
Millos
Profil
opat chaos trosku pre mna, a horny banner to je o nicom, grafika slaba velmi, ziadny napad. Navise je to nedokoncene, co je tam to biele pozadie?
vbeda
Profil *
Zkusil jsem tady Odkaz trochu něco jineho. Nic seriózního to není to mně je jasný. To pozadí je asi blbost
(500kb)ale beru to jako recesi na tu hospodu. Je to jenom zhruba všechno tam nefunguje. Dá se z toho něco použít?
vbeda
Profil *
Byl tam odkaz na www.nastraz.cz/zkouska tak jsem to ted předělal na www.nastraz.cz jak to bylo původně.
zatinka
Profil
Hm, už si úplně přesně nevzpomínám na původní verzi, ale řekla bych, že tohle je hodně velký krok zpátky. Pozadí je opravdu blbost, neskutečně odvádí pozornost, bije do očí, ruší.

Animace u svátků jsou také nešťastné řešení.
Menu je zvláštní, ty svíčky a kříže ve mě evokují hřbitov :(
Šedé pozadí obsahové části barevně neladí se zbytkem stránky.
Na nadpisy bych použila patkové písmo, bude se více hodit k tématu.
Text mě vůbec nesvádí ke čtení (nízké řádkování, není nic zvýrazněno...)
Svátky bych určitě nedávala nahoru nad menu, právě naopak.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0