Autor Zpráva
valecekm
Profil
Dobry den. Chtel bych poprosit o kritiku(slusnou a k veci) designu jednoho redakcniho systemu, ktery tvorim. Bohuzel zatim muzu poskytnout pouze obrazek. System je samozrejmne navrhnut s ohledem pro vice uzivatelu a vice ruznych hernich stranek(RS je tvoreno pro jeden her. portal). Kazdy uzivatel ma moznost si RS prispusobit sam sobe a to: vlastni pozadi(at uz to z nahranych v systemu a nebo vlastniho), barvy pisma, stylu otviranych okne(barva), vlastni zalozky na ruzne stranky atd. Vychazeno je jak obrazek napovida z prostredi windows, protoze vetsina uzivatelu je na nej zvykla a prace v systemu by snad tedy nemela delat problem. Programovou stranku bych zatim nechtel resit, protoze se na ni teprve a stale dela, doladuje apod. Samozrejmne tak jak je na obrazku videt, tak design neni vsude stejny, protoze je zde pouzito spousta veci z CSS3 a tudiz o nejake validite se bavit zatim nemuzeme.Bohuzel :-(. Otevirani oken je reseno pomoci AJAXU, protoze by to snad ani jinak neslo. Nebudu odpovidat na vasi kritiku jen v pripade, ze by si to nekdo pral. Necham to jen na Vas, at uz je kritika jakakoli. Ovsem nezlobil bych se kdyby se nasel nekdo, kdo by aspon nejakou jednu vecicku trebas pochvalil :-).
Dekuji

doplnuji: Omluvte prosim mensi rozmazanost napriklad datumu v liste. Obrazek je v jpg aby tolik nezabiral.

http://www.valecekm.wz.cz/ukazka-systemu.jpg
shaggy
Profil
Nápad je to možno zaujímavý (otváranie okien ako vo Windows), ale celé si to zabil tým Comic Sans. Aj to miešanie serif a sans-serif písma nie je najlepšie. Systém môže byť fajn, len by som odporúčal zohnať si k nemu grafika, aby ten dobrý nápad neskončil na mizernom prevedení.
blizz_boz
Profil
valecekm
je to veľmi zaujímavé.

a CSS3 a HTML5 by sa dalo teoreticky emulovať vo všetkých dnešných prehliadačoch pomocou JavaScriptu. napr. Canvas alebo CSS3 TelplateLayout sa emuluje už teraz.
Falcon
Profil
Myslím že by to bolo neprehľadné :(
tomas657
Profil
Páči sa mi to, veľmi zaujímavý nápad
fuckin
Profil
to cumim teda, mega promakane, nato ze mas tolik roku tak pred tebou smekam kamo :))
blizz_boz
Profil
nj aj mna to fascnuje, síce sú to zatiaľ len screeny ale ak to takto vyzerá aj v reále tak je to mrteeee...

valecekm
inak rozmýšlal si už nad tým že by si licencie na tento CMS mohol predávať ?
valecekm
Profil
No sice sem psal ze reagovat tedy nebudu ale asi musim abych vse napravil a upresnil o co tedy vlastne jde.

Problem s licenci:

Tento system bohuzel prodavat nemuzu, protoze jadro, ktere pohani otevirani oken je z jednoho webu, kterej sice umoznuje jejich kody pouzivat i v komercnich projektech, ale znateto, zmenej podminky a clovek se veze. I kdybych je kontaktoval a dali mi svoleni(coz pochybuju) abych jejich script, kterej vytvorili(sice v osekane verzi a vse se muselo doladovat spravovat a zlepsovat) mohl pouzivat v tomto systemu, kterej by byl at uz to za love, tak bych do toho nesel.

Maximalne bych to mohl nekde vysit na web jako free RS. znateto. V takovim projektu je tezky si jeste stanovit, jestli bych prekrocil dane podminky pro sireni nebo ne. Jejich kody muzu jakoli upravovat, menit a prispusobovat si sam sobe, ale nesmim je vydavat za sve, v kodech musi byt stale uvedeno ze tvurci tech scriptu jsou oni(coz porad tam uvedeno je) atd. Muzu je vyuzivat i v komercnich projektech, ale problem by nastal prave asi s tim sirenim pro treti strany. Maximalne je muzu vyuzit ke svemu uziti a to na svuj herni portal, kterej je zatim jeste v plenach(snad za nedlouho uz nebude :-) ), takze zatim o nejakym sirenim ani radej nepremyslim, pokud by mi to autori techto scriptu, ktere pohani tento system dovolili, tak by se otom mozna dalo jeste nejak mluvit. Ale tezko se budete domlouvat cizim jazykem, s cizima lidma a to o takove veci. Pokud by nekdo touzil vytvorit neco podobnyho neni problem. Scripty jsou volne na jednom webu ke stazeni. Design a vse co vidite sem musel delat, okna vypadala v puvodni verzi spise jako z 95tek.

Takze se tedy omlouvam uzivatelovi fuckin, jestli predemnou smekal, ze jsem vytvoril nejakej takovej script, kterej dokaze otevrit okno, tak tomu tak neni. ja to jen donutil aby to takto vypadalo. Scripty, ktery otevrou novou stranku v tomto okne jako samostanej objekt sem tedy nepsal. Co se tyce PHP a dalsich veci jako je design atd, nezbylo to nez na mne.

Tedka se strhne asi lavina kritiky a souzeni ze jsme nekde neco jen vzal a zakomponoval to nekde, a ze jsem prakticky nic neudelal atd. Ale ti kdo uz nekdy psali trebas nejakej grafickej editor, kterej otevre obrazek, a chteli by zato zaplatit, tak uprimne nevim jeslti by vam nekdo chtel platit pouze jen za nejakej brutalni dlouhej algoritmus, kterej vam dokaze otevrit obrazek. Ono uz totiz existuje spousta hotovejch reseni , ktere se daji stahnout at uz to za poplatek a nebo zdarma a clovek je muze narvat do sve aplikace, ktera uz bude s obrazky nejak pracovat.

To same sem udelal i ja, proc bych mel mesice dumat nad tim a premyslet jak v javascripte donutit otevrit novej objekt na obrazovce nez abych si misto toho stahnul hotove reseni.

Rikam system zatim nikde nehodlam prezentovat a nike ho sirit, kvuli respektu k autorum co dokazali a ja bych to potom nekde vydaval nedejboze za sve(sice je to jen cast celeho systemu, ale dost podstatna), to bych se radej nekde zahrabal pod zem.

Jinak tedy dekuji zato, ze se Vas nasla aspon hrstka, kteri obetovali svuj cas, aby mi tento system zhodnotili (sice pouze jen z obrazku, ale zatim ho nikde nemuzu sirit verejne a zato se omlouvam, Vam vsem, kteri by jste si ho chteli vyskouset).

dopln.: na ukazce na obrazku je pridano, jak vypadali okna puvodne. Kdo by chtel vedet, kde hledat scripty, ktery toto otvirani oken dokazou, tak pisnite na mail valecekm(uzenac)seznam.cz :-). Pokud by si nekdo chtel neco podobne stvorit a nekde to sirit, tak jen na svoje triko :-)
http
Profil
já to považuju za pitomost, promin...
valecekm
Profil
http
Ne vpohode, omlouvat se nemusis, kazdej to vidime jinak :-).
stepi15
Profil
tak ale i neco vymysle a sestavi se pdoel me ceni me se libi treba aji toto http://vista-buttons.com/
valecekm
Profil
stepi15
No sice sem myslel, ze uz je tato diskuze mrtva, ale nejak sem tu tvoji vetu nepochopil a nevim jak to souvisi s timto rs(odkaz)?

dodatek. Uz sem pochopil ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0