Autor Zpráva
tomo35
Profil *
Nechal jsem si udělat nový design pro naše stránky a chtěl bych vás poprosit o váš názor.
Co doladit, co změnit , nebo jestli to tak nechat ???

Náš původní web je na http://www.oknotherm.biz

a návrh nového designu je http://www.oknakaplice.cz/design.jpg



Děkuji moc za každý váš názor :-)
valecekm
Profil
Druha varianta takze ten novejsi se me libi vice, ikdyz to nevidim v realne podobe. Nekdo by tomu mozna vytknul moc zlute barvy, ale jelikoz delate asi s plastem, tak to tam sedne...ale mozna bych spise ikdyz jsou tam ty okna dal modrou v nejakym hezkym odstinu ;-)
shaggy
Profil
tomo35
Prečo si nenecháš urobiť dizajn u profesionála?
Ten nový návrh vyzerá tak, ako keby ho navrhol študent, ktorý cez prázdniny skúša čo dokáže jeho nový Photoshop.
Je to iba kópia toho súčasného webu a musím povedať, že nepodarená kópia. Všetko zlé zo starého webu tam ostalo zachované a nedá sa povedať, že by to bolo lepšie.

Text je veľmi zle čitateľný (malá výška riadku - line-height), menu je rovnako zlé ako v starom dizajne (neprehľadné, nevýrazné, zle navrhnuté). Väčšina tých zaoblených obdĺžnikov tam pôsobí, ako keby boli vložené nasilu spôsobom "potrebujem to zakončiť nejakou grafikou, ale neviem akou".
A čerešničkou na torte je text uprostred stránky - "Aktuální informace z Aluplast" - pôsobí na mňa, ako keby ho tam niekto zabudol, nepatrí k predošlému návrhu?
Alastor_Kopal
Profil
No nevim proč shaggy na to tak nadává. Mě se ten design líbí a je lepší než ten předchozí

+ ty první tři nabídky nahoře na mě působí velice dobře - zjistím bez velkého čtení co vyrábíte a také si hned upřednostním výrobek kvůli kterému jsem asi na stránky přišel

- v pravém panelu je hodně žluté a proto tu žloutou postrádám v levém panelu

- proč je tam ta oranžová plocha (nevim jak to nazvat - tam kde je GELAN 8000) ta se mi tam nelíbí baraveně ani obsahově

- najdi si na spodu "aktuální informace z AluPlastu" má to pozadí takové záložky jenomže obrázek záložky bys neměl používat jako nadpis pokud dole nebude pokračovat ta samá barva (světlejší nebo tmavší) prostě se mi to zdá uříznuté

jinak design se mi moc páčí ;-)
oogi
Profil
tomo35
Starý design mi přijde o dost lepší, zejména co se týče přehlednosti a úpravy textu.
Souhlasím se shaggyho připomínkami k tomu novému návrhu.

Současný design bych možná jen lehce faceliftoval nebo nechal beze změny, to nové je cesta zpátky.
joe
Profil
Nový je určitě lepší než starý design, ale obsahová část (tj. ta, která je od "aktuální nabídka..." až po "Archiv aktuálních informací...") nestojí za nic, tu by chtělo úplně předělat a neinspirovat se tolik předešlou verzí.
shaggy
Profil
Alastor_Kopal
Shaggy na to nadáva preto, lebo už nejaký ten piatok robí s webmi a vie rozoznať nekvalitnú prácu od dobrej. Nemám rád, keď sa robí niečo zbytočne. A nepodarený redizajn, ktorý sa redizajnom nedá nazvať je zbytočný.
Nie je tam vidieť žiadny kvalitatívny posun. Ja nehovorím o subjektívnom hodnotení - či sa mi to páči, alebo nepáči. Ja hovorím o tom, že sú tam rovnaké chyby ako v starom dizajne, tak aký ma potom zmysel redizajnovať web?

Je to rovnaké, ako keby ste mali starú Ladu:
http://judey.dasmirnov.net/lada.jpg
a vymenili ju za novšiu:
http://katalog-automobilu.cz/img/lada-2110-sedan-1-5i-16v-67kw-1.jpg

Možno má ta novšia niektoré veci vylepšené a už sa aj podobá na auto, ale stále je to konzerva a v porovnaní s konkurenciou nemá šancu obstáť.
joe
Profil
shaggy
Nevím kdo by nevyměnil starou Ladu za novou. Je to naprostá změna.
A ten návrh na nový design, zdá se mi daleko víc modernější, i přesto, že má chyby jako v dosavadních stránkách.
Štefan
Profil *
Nový design je zajímavý.

Musím souhlasit s názory ostatních, je co vylepšovat, chvilku jsem na něj koukal a upřímně řečeno z pohledu uživatele mi to přijde obsahově přeplácané.

Přece není cílem uživatele utopit v informacích, ale nabídnout mu přesně to co hledá? (občas je méně více)
Jako uživatel nevím, na co mám kliknout dřív.

Osobně bych se více zamyslel nad věcmi, které Vám generují obrat, příklad:

- Okna
- Dveře
- Ploty
- Zimní zahrady

Tyto čtyři věci bych graficky znázornil a až posléze bych více rozepsal a udělal kategorie, stále platí heslo v jednoduchosti je krása, těch věcí na zamyšlení je celkem hodně.

Každopádně odkaz „Zadejte poptávku online!“ v levém dolním rohu mě hodně rozesmál, tak toho si všimne jeden z 10 uživatelů.

Nebudu psát, jestli design je pěkný, či ošklivý, každopádně, za mě by měl fungovat a to si u této verze moc nedovedu představit, jen zapadnete do dalších nevýrazných webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0