Autor Zpráva
blizz_boz
Profil
Prosím o zhodnotenie grafického návhu, homepage môjho designérskeho štúdia:

http://ipremiere.eu/images/designs/light.png

Toho obsahu na hlavnej stránke bude viac, len sa mi to nechcelo kresliť.
Lexter
Profil
Stránka se zabývá tvorbou webu, spodního prádla nebo je to bordel? Ani jedním bych nepohrdnul, ale hambatá slečna mi nepřijde jako nejlepší nápad.
shaggy
Profil
Absolútne súhlasím s Lexterom, sám by som to lepšie nenapísal.
Keď sa na to pozerám, tak mi to až moc pripomína tvoje ipremiere.eu. A od designerského štúdia by som očakával dizajn na zodpovedajúcej úrovni. Tie "brushe" v hlavičke (kruhy) sa mi k profesionálnemu webu nehodia, je to bez nápadu.
blizz_boz
Profil
Lexter

nj uvidím súhlasím s tebou, ale stránku chcem dať subdoménu modelingovej agentúry, možno kúpim aj samostatnú doménu ešte nwm, takže ešte uvidím jak to poriešim, ale zase načo by som mal byť konzervatívny ? takýto sexy design ľudí provokoje možno to nepôsobí seriózne alebo to pripomína stránku nejakého bordelu ale, provokácia je najlepšia reklama :o)

shaggy

more, vôbec nerozumieš filozofii toho webu tie brushe tam nechám tie sa mi tam hodia. a k ipremiere by som to neprirovnával, ipremiere má zastaralú grafiku, toto je nový Web 2 štýl a mne sa páči, je to mrteeee :o)
Nox
Profil
Kromě toho že web2 je docela pofidérní termín, tak toto na to ani moc nevypadá. Z toho co jsem viděl bych spíš bral to "web2" jako web s větší interaktivitou
a novými technologiemi, než vzhledem, i tak mi to přijde spíš jako hype. Dle toho to vypadá ale na klasický prezentační web, v tvé terminologii web1. V době kdy to nějak zhruba začínalo, tak beztak letěly takový ty lesklý plochy, šrafovaný pozadí atd., což už dnes je prehistorie

Minimálně boky a patička jsou dost tristní

Doporučuji se mrknout třeba sem: http://bestwebgallery.com/
blizz_boz
Profil
Nox
a kde tam mám lesklé plochy a šrafované pozadie ? nox ty si nehodnotil môj nový návrh ale úplne inú stránku, ty si hodnotil ipremiere že?

mal si hodnotiť toto: http://ipremiere.eu/images/designs/light.png veď o tom sa tu celý čas bavíme. viem že medzi čechmi a slovákmi je jazyková bariéra, ale toto som fakt nečakal.

Web2 je pofiderný termín len v CZ a SK kôli neschopnosti tunajších kóderov a programátorov, prispôsobiť sa svetovým trendom(česť výnimkám). o tom čo je Web 2 a aké sú rozdiely medzi Web 1 a Web 2 sa môžeš dočítať tu. Web 2 sa vyznačuje v 1. rade bohatým užívateľským rozhraním, a aj rozhraním na využívanie dát inými aplikáciami tzv API (Facebook, Twitter) a taktiež sa odlišuje graficky a typograficky používajú sa knižnice ako Cufón ktoré umožňujú prácu s neštandardnými fontami, a rôzne js frameworky, ktoré umožňujú väčšiu interaktiviu a vizuálne efekty.
Nox
Profil
blizz_boz
Ty lesklý plochy jsem zmínil víceméně bokem, vím jakou stránku si chtěl hodnotit

No ale kde máš cokoliv z web2?
Jediné co dle tohoto návrhu by tam mohlo být by byla změna obsahu po kliknutí na webu javascriptem... jinak bohaté uživatelské prostředí tam není, facebook/twitter taky ani zmínka, font vypadá celkem běžně a nevidím kromě menu žádné elementy, které by umožňovaly interaktivitu nebo vizuální efekty

Nevím jestli bych dal "web2 po vizuální stránce"="přízpůsobování trendů", jelikož to bychom mohli napsat k jakékoliv verzi

Jinak jsme napsali v podstatě to stejné ("web s větší interaktivitou a novými technologiemi")

Rozhodně je to přehledné, to je dobré
Text v obsahu je tedy skoro neviditelný
Tu slečnu taky nevím, jestli tam dávat, jak psal Lexter
Patička by potřebovala zlepšit
Lexter
Profil
blizz_boz
...provokácia je najlepšia reklama :o)
Určitě, ale ne v takovém provedení.
blizz_boz
Profil
Nox

Jednoznačná hranica medzi Web1 a Web2 sa nedá stanoviť pretože neexistuje presná definícia tohto pojmu. Ale v tomto prípade je to jedno pretože Web2 Design Studio je názov štúdia. galéria webstránok zatiaľ nepotrebuje bohaté užívateľské rozhranie ani API na to aby dáta z mojej stránky mohli používať iné aplikácie. Tie fonty nie sú až také bežné ako Arial alebo Tahoma budem musieť použiť Cufón, a určite použijem aj JQeury, a v galérii možno použiem aj nejaké dynamické prvky.

Lexter

Veď uvidím ako budú reagovať bežní užívatelia, ak ten obrázok bude viac ľudí považovať za nevhodný tak to odtiaľ odstránim a nahradím niečim iným.
shaggy
Profil
blizz_boz
Web2 je pofiderný termín len v CZ a SK kôli neschopnosti tunajších kóderov a programátorov, prispôsobiť sa svetovým trendom(česť výnimkám).
Nechcem sa ťa naozaj dotknúť, ani uraziť, ale podľa dizajnu, ktorý si dal zhodnotiť si rovnako nemyslím, že by si sa ty dokázal prispôsobiť trendom. Web pôsobí na mňa zastaralým dojmom (techniky ako nox-om spomínané šráfovanie, alebo kolieska, ktoré používaš ty patria tak do roku 2003-4).

Web 2 sa vyznačuje v 1. rade bohatým užívateľským rozhraním
Hmm, nič také ale na tom obrázku nevidím. Ja osobne považujem Web2.0 za bublinu, chápem že u teba je to iba názov toho "štúdia". Ako som spomínal, výsledok je veľmi priemerný (až podpriemerný) na webdizajnerské štúdio. Keby išlo o prezentáciu programátora, tak je to fajn (od programátora neočakávam grafické cítenie), ale ako práca webdizajnéra je to zlé.
blizz_boz
Profil
shaggy

noo pozeral som si tvoje designy a jediný s prvkami moderného webu je ideauno.sk ostatné vyzerajú veľmi zastaralo a neprofesionálne. a ktomu môjmu sa už vyjadrovať nebudem neni to objektívne mne sa páči ale pochopiteľne to neni z mojej strany nezávislé hodnotenie. ak sa chceš baviť o designoch tak napr. tu
Lexter
Profil
blizz_boz
Zapiš si něco za uši. Nikdy nehodnoť práci o jejíž kritiku si nebyl požádán. Zvláště v takové situaci. Je to neslušnost, kterou neuznávám dokonce ani já.

Nemochcej dohromady dva odlišné světy. Webdesignové studio má působit tak, aby k němu případná návštěvník pocítil důvěru, ale to každý web.
joe
Profil
Nelíbí, zdá se mi tam špatně skoro všechno.

Nelíbí se mi způsob menu. Před otazníkem se nepíše mezera. Textu bych dal větší rozestup mezi řádky. Fotografie, i když web oživují jsou naozaj (;-)) nesouvisející s obsahem. Ani patička se moc nevyvedla, dal bych větší padding, zmenšil font a neumisťoval text doprostřed. Takhle to vypadá, jakoby se stránka nenačetla kompletně celá, že má dole něco pokračovat...
shaggy
Profil
blizz_boz
presne ako napísal Lexter, keď neznesieš kritiku, tak sa nabudúce nepýtaj. Keby som sa zaujímal o tvoj názor na moje práce, opýtam sa.
Vysvetli mi - načo sa pýtaš na názor ľudí, keď ťa očividne zaujíma iba pochvala? Mám ti napísať, že tvoj výtvor je to najlepšie čo som videl, aj keď to nie je pravda?
A inak, ak by ťa to zaujímalo - ja nie som grafik. Som koder/miestami programátor.
blizz_boz
Profil
Lexter

jj máš pravdu.

shaggy

ja som tiež programátor a áno lexter mal pravdu nemal som hodnitiť tvoje weby sorry.

joe

vďaka za kritiku, a pripomienky menu ponechám také aké je, s tým písmom máš pravdu malo by mať väčší rozostup, to isté otáznik a pätička upravím v CSS obrázky zatiaľ nechám tieto a pridám ďalšie. možno by to chcelo aj iné písmo na bežný text namiesto Arialu použiť Trebuchet
joe
Profil
blizz_boz
Je to tvůj návrh :-) V tom menu mi šlo především o ty lomítka se stejnou barvou. Nevadí mi, že tam jsou, ale myslím si, že s menším písmem a jinou barvou by to bylo lepší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0