Autor Zpráva
vasava
Profil *
Zdravím, vytvoril som pre známeho obrázkovú galériu. Fotografie je možné posúvať po obrazovke (no nie mimo nej). Dvojklikom sa
načíta veľký obrázok. Točením koliečka hore-dole sa mení farba pozadia pre lepší celkový dojem fotky.

Aké je vaše hodnotenie, prípadne čo by ste vylepšili?
Ďakujem

Adresa webu: http://photobozo.php5.sk
don jebot
Profil
Mne sa to velmi paci zaujimavy napad a dobre prevedenie len pri vecsom pocte obrazkov to bude dost nahusto nahadzane ...
Ofi
Profil
1) chce to nějak upozornit uživatele že velkou fotku otevře dvojklikem - já si nejprve nečetl tvuj text jen koukl na stránky a vůbec sem nebyl schopen tu fotku zvětšit. to samé s tím pozadím - uživatel nemůže tušit jak to funguje..

2) v IE6 se mi zobrazi vse v nejakym ?iframe? nebo necem takovym se scrollery a vyskou 200px

3)po najeti na polozku v menu - zadny effekt - hover - nic?! kdyz kliknu na "macro" nebo "square art" tak je videt překrytí položkou "about".

4) v položce about je text docela nečitelný - malej kontrast k pozadí. doporučoval bych pod text dát div s poloprůhledným černým pozadím a oranžový text aspoň ztučnit.

ale až na tyto nedostatky je nápad dobrý ;) posaď před to někoho známýho a sleduj jak s tím pracuje bez jakéhokoliv tvého komentáře a uvidíš co běžný uživatel všechno nepředpokládá či naopak předpokládá :) mě tohle vždycky pomůže k ladění :)
Acronym
Profil *
Podelil by jsi se zdrojovymi soubory toho javascriptu, aby se ty fotky daly posouvat?
vasava
Profil *
[#4]
Áno, nachádzajú sa na http://photobozo.php5.sk/scripts/functions.js
Fotka musí byť absolútne polohovaná, s udalosťou onmousedown="return drag(this)".
shaggy
Profil
vasava
chce to nějak upozornit uživatele že velkou fotku otevře dvojklikem - já si nejprve nečetl tvuj text jen koukl na stránky a vůbec sem nebyl schopen tu fotku zvětšit.
Presne rovnaký problém som mal aj ja - nečítal som text a myslel som, že fotky nejdú zväčšiť. Malo by to byť čo najviac intuitívne, stránka ktorá potrebuje návod, nie je dobrá.

Ale inak sa mi páči nápad, tá kresba v pozadí je tvoja? Lebo je celkom fajn.
Len by som to možno urobil tak, aby na veľkých rozlíšeniach nebola vpravo a vľavo "useknutá", ale pozvoľne prechádzala do pozadia.
Plaváček
Profil
vasava

Mám obstarožní IE 6 a nevidím nic, jenom úzký proužek s navigací kdesi nahoře. Moje chyba?
vasava
Profil *
[#3] - 3) Správne, hover efekt tam nie je úmyselne. Prekrytie je spôsobené asi menším rozlíšením, navyše text je nahradzovaný cufónom (canvas).

[#6] V tomto prípade bude návod asi nutný, pretože neviem, ako by sa rozumne dala nahradiť udalosť ondblclick, keď musí byť zachovaná možnosť posunu obrázkov. Otváranie jedným kliknutím komplikuje prehŕňanie sa v "kope". Pozadie je stiahnuté, free.

[#7] Viem o tom, problém je v nastavení výšky tagu "body", prípadne childNode "all". Oba sú "absolute", 0 0 0 0, prípadne 100%, 100%. V IE 6 sa obsah nenatiahne výškou sa prispôsobí iba pevnému obsahu. Rád by som vedel či vám v ňom funguje dvojklik na obrázok, v IETesteri to nepracuje.

Viete teda poradiť, ako nastaviť 100% výšku kompatibilnú s IE 6, bez použitia tabulky? Funguje vám dvojklik v IE6? Ďakujem
http
Profil
ou fak, trochu jsem pátral na co mám kliknout, zprvu jsem se toho graficky utopeného menu dole, vůbec nevšiml :(
Ale jinak celkem povedené... moc se mi to líbí...
kletely
Profil
vasava
Pekné a kreatívne, ale na stránke About sa text čo tam je nedá čítať. Vyriešiť by si to mohol, že danému divu dáš nejaké presvitné pozadie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0