Autor Zpráva
Slavo
Profil *
Dobry den, chcel by som ,,pocut,, vas nazor na moje portfolio. Hocico, mozno nejake postrehy, atd. :)

Dakujem
Nox
Profil
- Doporučuji se pořádně spřátelit s paddingem (třeba u té patičky by to mohlo být ok, ale nahoře na tom papíru to podle mě vypadá špatně)
- Obrovské množství různých stylů písma, takže už to pak nevypadá dobře
- Spousta nadpisů a odkazy nejsou na tom dřevě vidět
- Nevím na koho je cílová sekce dole, vypadá to dobře, jen běžný návštěvník tomu asi neporozumí
- V IE8 nejede favicona, asi tím, že je to png
- Někde by se hodilo lepší zarování, třeba když se mrkneš na nějakou z referencí co nemá popisek, tak jsou tam 3 linie, 1 nadpis 1 ten podnadpis a 1 název reference, tak to vypadá docela poházeně...nehledě na to, že každé opět jiný font
- Trochu se mi špatně čte na té dřevěné textuře, ale je kvalitní

Celkově...mám z toho dobrý pocit, ale myslim že tomu ještě něco chybí aby to bylo opravdu dobré
Asi víc konzistence a možná ty texty by mohly mít podklad, aby to nevypadalo, že to na tom létá
shaggy
Profil
Slavo
tvoríš weby, si grafik, tak ťa budem hodnotiť ako profesionála:

- si Slavomír Vojaček, alebo Slavomir Vojacek? Ak si grafik, myslím že by nemal byť problém urobiť logo s diakritikou. A hlavne by nemal problém vybrať dobrý font, tamto je už dosť otrepané písmo,
- tie farebné nadpisy sa mi nepáčia, niektoré sa vyslovene strácajú - napr. ostatné práce, alebo web stránky - tie prvé slová sú veľmi zle čitateľné,
- na webe píšeš:
Stránky sú prístupné aj pre znevýhodnených (zdravotne postihnutých) užívateľov internetu.
ale pritom sa stačí pozrieť na tvoju prezentáciu a vidím niekoľko nedostatkov. Obrázky bez alternatívneho textu (v hlavičke - tvorím weby som grafik, alebo znalosti v pätičke), zlé farebné kombinácie (niektoré texty ťahajú oči), na stránke Kontakt máš adresu vloženú cez obrázok, ale alternatívny text je úplne iný.

A to isté platí pre tie CSS galérie... dám ti radu, nechváľ sa niečim, čo nie je tak úplne pravda pravda. Dostať sa do takých galérií vôbec nie je problém, proste si tam pridáš vlastnú stránku. Nemám pocit, že napríklad tu - http://cssbased.com/showcase/5843/slavomir-vojacek - si získal nejaké ocenenie. Radšej sa prezentuj tým čo vieš a čo môžeš ponúknuť naviac oproti iným. Lebo takto mám pocit, že sa môžeš pochváliť iba tými CSS galériami. Bežnému klientovi to bude jedno, ale možno na tvoju stránku narazí potencionálny zamestnávateľ, alebo nejaké známe grafické štúdio, ktoré má pre teba zákazku.

Nehovorím, že je to zlé, ale na dobrého grafika (hlavne kvôli tomu fontu v logu) to proste nemá.

+ stále mám pocit, že som niečo podobné už videl (drevené pozadie a hlavne tie zvýraznené odkazy v menu), ale asi mi to iba pripomína nejakú šablónu.
pEeLL
Profil
- pozadi mi prijde vhodne pro firmu zabyvajici se plovoucimi podlahami nikoli osobni web
- male bile pismo v top menu se na tom pozadi spatne cte
- obrazek macu s fotkou deti mi opet prijde absolutne mimo. prodavas mac nebo hlidas deti?
- obrazky znalosti se mi nelibi. to bile pozadi mi prijde hrozne ale to je asi individualni
- kcemu je dobre mit na strance tohle: "Ručne písaný validný HTML 4.01 Transitional a CSS level 2.1 kód."
DJ Miky
Profil
Jen něco doplním:

1) V portfoliu by měly být v seznamu referencí klikací celé boxy (kde je hover efekt) a ne jen ten text. Navíc by to mohl být alespoň seznam (ul) místo kupy odstavců.

2) http://img266.imageshack.us/img266/9438/slavomirvojacek.png (Epiphany Gecko 2.26.1)

3) „Ručne písaný HTML a CSS kód zaručuje, že prezentácie, ktoré robím, sú nadštandardné.“ Opravdu?

4) Uvozovky se nepíšou čárkami (,,čistý,,).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0