« 1 2 »
Autor Zpráva
makros
Profil *
Zdravím, tady to asi nějak zapadlo, ale interval.cz (Odkaz) má po X letech nový design.

Jak ho hodnotíte?
Bubák
Profil
makros
Ty jsi pan Miroslav Kučera?

Diskuse ke změnám na Interval.cz je na http://interval.cz/clanky/interval-cz-v-roce-2009-rok-plny-zmen/
Chamurappi
Profil
Reaguji na makrose:
Nijak zvlášť mě neoslnil, připadá mi poměrně tuctový. Je ale pravda, že ten původní vzhled pasoval k tamnímu mrtvolnému tichu a že návštěvníkům bylo zapotřebí názorně ukázat razantní změnu ve vývoji magazínu (tedy, že nějaký vývoj je).

Hodně se mi nelíbí, že celou CSS knihovnu nasypali do jednoho článku, ve kterém opět (stejně jako u zbytku článků) nejsou kotvy vedoucí na podnadpisy.
makros
Profil *
Bubák: jj, ale privital bych spise reakce z odlisnejsi komunity.

Chamurappi: jak to myslis? Ta hotova reseni jsou delana odlisne, viz http://interval.cz/hotova-reseni/pro-css/ a myslim, ze je to docela prehledne, ne? Jinak s temi kotvami - to proste nejsem schopen zajistit. Minuly redakcni system fungoval "velmi zvlastne", takze napriklad ty kotvy vubec nebyly soucasti clanku (tj. v DB byly clanky bez kotvy), ale byly tam proste pridavany nejak jinak. Asi to fungovalo, ale s prechodem na novy RS to samozrejme fungovat prestalo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na makrose:
hotova reseni jsou delana odlisne […] a myslim, ze je to docela prehledne, ne?
Jak se to vezme. Je to dlouhý seznam, u kterého začátečník neví, kam skočit.

Z této diskuse vede cca 150 odkazů na css.interval.cz/menu — odpovídající tam posílají lidi, kteří se zamotávají do svých složitých pokusů o menu, aby si tam vybrali něco jednoduššího. Přes 200 odkazů vede na css.interval.cz/layouty, schválně proto, aby si tam člověk našel právě lepší layout. Nechceme odkazovat na mix všeho, co v hotových řešeních je. Ideální by bylo, kdyby každá z původních sekcí měla svůj článek. (Méně ideální pak ty kotvy v rámci jednoho článku.)

s temi kotvami - to proste nejsem schopen zajistit
Co kdybych vám vyrobil JS, který dokáže zaměřit podle #textu v adrese jakýkoliv kus textu? Už něco podobného betatestujeme na této diskusi.

napriklad ty kotvy vubec nebyly soucasti clanku […] ale byly tam proste pridavany nejak jinak
A ono teď nejde je jednorázově hromadně doplnit do HTML?
makros
Profil *
Chamurappi: je na tebe nejaky kontakt? Napis mi na miroslav.kucera@zoner.cz - hned to probereme :)
Joker
Profil
makros:
Jinak s temi kotvami - to proste nejsem schopen zajistit.
To je takový problém přidat IDčka k šesti nadpisům?
Případně automatizovaně něco jako: Pro každé <h2>, nahraď za <h2 id="s*index*">, zvyš index
makros
Profil *
Joker: no... je :-) interval.cz bezi na WordPressu, mimo jine i proto, ze jednoduse nemame k dispozici PHP programatora, ktery by naprogramoval vlastni RS, nebo provadel jakekoliv jine upravy. Nejsou lidi.
Str4wberry
Profil
Nový vzhled je rozhodně lepší. Ale… Asi nejvíc mi vadí, že už nefungují staré odkazy. Přechod na nový redakční systém je možná usnadnění redaktorům, ale z pohledu návštěvníka je to horší — například výpis komentářů bez znázornění vláken, zprasení starých komentářů (chybí styl a HTML značky (odkazy, kurzíva) jsou převedeny na entity), již zmíněná nefunkčnost starých odkazů, předpokládám, že Wordpress také poničil zdrojové kódy použitím anglických uvozovek — ” a ’, příklady (možná ne všechny) mají rozbitou češtinu. Dále není moc dotaženo formátování. Například ukázky zdrojových kódů s delšími řádky rozhazují v Exploreru 6 layout (<pre> (nebo co to je) se roztáhne a pravý sloupec se nevejde), položky definičních seznamů jsou na sebe nalepené, tabulky vypadají spíš jako změť textu… Myslím, že se změna měla víc otestovat a promyslet.
makros
Profil *
Str4wberry super, tak si predstavuji kritiku:)

- komentare bez vlaken. Toto je schvalne - dlouho jsem uvazoval, co je lepsi, zdali s vlakny, nebo pod sebou a nakonec se priklonil k tomu druhemu. Castecne i proto, ze podpora vlaknovych diskuse v RS byla nova a nedala se "modifikovat" podle potreby.

- stare odkazy. Ted presne nevim, o co jde. Odkazy na clanky zustaly stejne. Samozrejme, nekde mohou byt odkazy typu interval.cz?nejakyparamer=hodnota, a s tim nejde nic udelat. Opet je to dedictvi stareho redakcniho systemu, ktery pouzival dva systemy URL adres. Jeden s tim parametrem a druhy "SEO".

- tabulky. Totez, dedicnitvi stareho RS (a dedictvi stareho statickeho clanku). Spousta clanku pro vypisy zdrojaku pouzivala tabulky, nebo tabulky v tabulce, nebo oboji plus vselijake invisible.gif a spoustu dalsich prasecin (styly definovane primo pr tabulky pomoci style). Zkouseli jsme to strojove odstranit, ale proste to neslo - bylo toho moc a snad takovy takovy clanek byl "unikat" (musim se ale priznat, ze tohle je moje chyba, ktera se mi ted vratila jako bumerang z doby pred deseti lety, kdy jsem s interval.cz zacinal.) Ale se styly pro "normalni tabulky" si zkusim jeste pohrat.

- pro ukazky nepouzivame PRE, ale obycejny DIV se stanovenou sirkou a nastavenim "nezalamovani textu", takze pokud je radek dlouhy, objevi se posuvnik. IE 6 je proste mizerny prohlizec. Na intervalu ma IE podil cca 20% a z techto 20% ma 40% IE8, 40% IE7, a 19% IE 6.

- anglicke uvozovky? WP nijak nemeni text, vsude by mely byt klasicke programatorske rovne " " - mas nekde po ruce takovy clanek?
makros
Profil *
EDIT: anglicke uvozovky jsem nasel, je to asi 20 clanku, a byly tam i predtim, na starem intervalu :) opravim :)
Joker
Profil
makros:
no... je :-) interval.cz bezi na WordPressu, mimo jine i proto, ze jednoduse nemame k dispozici PHP programatora, ktery by naprogramoval vlastni RS, nebo provadel jakekoliv jine upravy. Nejsou lidi.
Eh? Žiju v přesvědčení, že přidat šest kotev na stránku by skoro mohla zvládnout cvičená opice za banán :-)

Jinak pro všechny články by snad stačil poměrně jednoduchý skriptík, stačí jen vědět, kde jsou uložené texty...
Chamurappi
Profil
Reaguji na makrose:
Piš prosím s diakritikou.

je na tebe nejaky kontakt?
Teoreticky je. Chceš-li ten skript na kotvy, můžu ho zveřejnit na diskusi, stejně jsem to měl v plánu.
Nebo bych o něm mohl rovnou napsat článek na Interval, že? :-)

interval.cz bezi na WordPressu
Zrovna CSS knihovna moc nepotřebuje vymoženosti redakčního systému (komentáře atd.). Mohla by ležet tak nějak vedle, stejně jako doposud, poskládaná pomocí includů.

Samozrejme, nekde mohou byt odkazy typu interval.cz?nejakyparamer=hodnota, a s tim nejde nic udelat
Používáš na můj vkus nějak často slovo „nejde“. Věřím, že by to šlo.

IE 6 je proste mizerny prohlizec.
To nijak neomlouvá mizerné nastylování. Problémy s šestkou byly řešitelné a příchod nových verzí na tom nic nezměnil.

Další připomínky:
• Chybí ikonka.
• Organizace úvodní stránky mi připadá podivná. Snaží se být zajímavá pro všechny, ale nevím, zda někoho zaujme. Odkaz na první článek i s jeho anotací je na ní vlastně vždy dvakrát, že? Kritika webu je zhoubně zastrčená.
• Horní reklama nad hlavičkou po svém načtení cukne stránkou, mohla by mít pro sebe trvale vyhrazené místo.

Kdybych se chtěl stát redaktorem Intervalu, šlo by přeskočit zmiňovanou byrokratickou mezihru? Vaše konkurence je schopná publikovat články i bez toho, aby znala občanské jméno autora, což mi vyhovuje.
shaggy
Profil
Mne sa na rozdiel od ostatných ten web páči.
- páčia sa mi farby, dobre sa pozerá na ten prechod (gradient) v hlavičke. Aj farebnosť textu mi vyhovuje, použitie tmavošedej namiesto čiernej pôsobí na mňa dobre,
- dobre sa mi to číta. Pozeral som už niekoľko článkov na "novom" intervale a číta sa mi to lepšie, ako niektoré iné weby (napr. tu na djpw mi občas oči preskočia na druhý riadok, keďže mám väčší monitor).
- celkovo sa mi páči zmena, prechod bol nenásilný a takto nejak by som si predstavoval dizajn pre web s takým zameraním. Ale všetko to je iba moje subjektívne hodnotenie toho, ako to na mňa pôsobí.
Str4wberry
Profil
Reakce na makrose:
mas nekde po ruce takovy clanek?
Zatím každý se zdrojovým kódem v obyčejném <div>u pro kód, na který jsem natrefil.

stare odkazy
Tyto: http://interval.cz/clanek.asp?article=3959 — dřív se z nich přesměrovávalo na varianty s textem.
Bubák
Profil
napriklad ty kotvy vubec nebyly soucasti clanku […] ale byly tam proste pridavany nejak jinak
Pravděpodobně "systém" vzal nadpis, převedl na malá písmenka, odkákoval, mezery zaměnil za mínusy a z toho udělal ID nadpisu, a na začítek dal řetězec inner-links-, nějak takto:
<h3>Nějaký podnadpis</h3>

<h3 id="inner-links-nejaky-podnadpis">Nějaký podnadpis</h3>

Pravděpodobně by na to šel udělat pro WP plugin.
makros
Profil *
Chamurappi

"Zrovna CSS knihovna moc nepotřebuje vymoženosti redakčního systému (komentáře atd.). Mohla by ležet tak nějak vedle, stejně jako doposud, poskládaná pomocí includů. "

Uprimne, nic takoveho jsem nechtel. Nechapu, proc se to tak udelalo, ale CSS knihovna (stejne jako dalsi veci, napr. PHP knihovka, bezpecnost atd.) byla uplne oddelena od predchoziho RS intervalu -> logika pro komentare byla delana jinym zpusobem a bez vlaken, samotne clanky nebyly umisteny v DB, ale v samostatnych .ASP souborech, neobsahovaly nadpis a uvodni popis "CSS postupu", protoze ten byl v samostatnem externim XML souboru a nejaky skript zajistoval, aby se to poskladalo (coz jsem uz nechapal vubec) atd. Proste z meho pohledu totalni bordel a zmatene reseni, ve kterem se nikdo nevyznal, snad krome puvodniho autora.

"Používáš na můj vkus nějak často slovo „nejde“. Věřím, že by to šlo. "

No, obecne vsechno jde (kdyz jsou lidi a penize). Ale uprimne, proc se zatezovat s nekolika s X let starymi clanky, ktere nikdo necte a kde jsou odkazy "ve starem stylu" s parametry? (tj. vyhledat "starou" URL v DB a nahradit za odpovidajici SEO odkaz, v zavislosti na nadpisu clanku). Proto jsem rad, ze nekdo vymyslel neco jako jako SEO URL , protoze pak muze byt URL stejna napric vselijakymi redakcnimi systemy a platformami, ktere se pripadne v case mohou vymenit.

"To nijak neomlouvá mizerné nastylování"

Neomlouva :-) Ale od jiste doby je potreba jit kupredu a neresit stare veci. Uprimne, jsem na to sam, prace na intervalu je porad hodne (plus dalsi pracovni veci mimo interval), takze ocenim pomoc - napr. onu upravu stylu, ktera tohle vyresi. napriklad plavacek mi pomohl vyresit problem s menu v IE6, za coz jsem mu nesmirne vdecny. A v podstate i diky teto diskusi - o tomto problemu jsem nevedel.

"Horní reklama nad hlavičkou po svém načtení cukne stránkou, mohla by mít pro sebe trvale vyhrazené místo."

To by mela mit. Jaky je to prohlizec? IE6? :)

"Kdybych se chtěl stát redaktorem Intervalu, šlo by přeskočit zmiňovanou byrokratickou mezihru? Vaše konkurence je schopná publikovat články i bez toho, aby znala občanské jméno autora, což mi vyhovuje."

Publikovat urcite ano :) Ale pokud chces i honorare za clanky, coz urcite chces :), musime znat tve jmeno a adresu (my = tj. ja + ucetni oddeleni, i kdyz ucetnim vlastne staci jmeno a cislo uctu). Kdyz prijde na kontrolu FU, obcas chce videt k honorarum smlouvy, protoze pak by nebylo problem "ulit" treba milion osobe "fantomas" za nejake prace. Nebo muzes vyhazovat faktury a pak nikoho autorska smlouva nezajima :) Jak ale rikam, tohle je spise vse pro emailovy kontakt nez pro forum.
makros
Profil *
Str4wberry To je divne, ja dal vyhledat ten znak ” a vyjelo asi 20 clanku.

"Pravděpodobně "systém" vzal nadpis, převedl na malá písmenka, odkákoval, mezery zaměnil za mínusy a z toho udělal ID nadpisu, a na začítek dal řetězec inner-links-, nějak takto: "

Ano. Nicmene mi neni jasne, proc system tuto upravu rovnou nepridal "natvrdo" do clanku (cimz padem by byly kotvy i na novem intervalu) a provadel to za behu.

Jinak se omlouvam za chybejici diakritiku, ale proste nejsem schopen do webovych formularu psat "česky" :( Automaticky mi prsty skacou po klavesach. Je zajimave, ze pri uprave textu, napr. v knize, to neni problem :(
makros
Profil *
Jinak koukam na stare diskuse - rozhodne byly predtim nastylovany :( nechapu, jak to, ze se to zmenilo a styl je fuc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na makrose:
Proste z meho pohledu totalni bordel a zmatene reseni
Z pohledu návštěvníka byl ten bordel lepší.
Nemůžeš alespoň rozdělit tu CSS knihovnu na víc článků? Na menu, layouty atd.? A přejmenovat ji zpátky na CSS knihovnu? Když teď někoho pošlu, ať si najde „hotová řešení v CSS“, koupí si spíš stejnojmennou knížku.

proc se zatezovat s nekolika s X let starymi clanky, ktere nikdo necte
Špatný přístup, někdo je čte. I ty staré diskuse někdo čte. Nebýt X let starých článků, tak už je celý Interval Y let pod drnem. Vývoj nejde tak rychle kupředu, abys mohl (napůl) zahodit pět let staré texty.

tj. vyhledat "starou" URL v DB a nahradit za odpovidajici SEO odkaz, v zavislosti na nadpisu clanku
Neopravuj staré články s odkazy, zařiď, ať staré adresy přesměrovávají na nové. Teď totiž z mnoha jiných míst vedou odkazy na 404ku. I tady na diskusi se válí spousta slepých odkazů. Je to nepříjemné.

jsem rad, ze nekdo vymyslel neco jako jako SEO URL, protoze pak muze byt URL stejna napric vselijakymi redakcnimi systemy a platformami, ktere se pripadne v case mohou vymenit
To může být i bez SEO URL. Jakýkoliv jednoznačný systém adres jde na jakékoliv platformě snadno přesměrovat.

od jiste doby je potreba jit kupredu a neresit stare veci
Tu dobu mají určovat uživatelé prohlížečů, nikoliv líní webmasteři. Tím, že se ti u čtyř procent návštěvníků rozsype web, neučiníš svět lepším :-)

To by mela mit. Jaky je to prohlizec? IE6? :)
Jakýkoliv. Pro <div class="reklama750x100"> nastavuješ jen šířku, nikoliv výšku.

pak by nebylo problem "ulit" treba milion osobe "fantomas" za nejake prace
Na to by nikdo neskočil, jak znám Fantomase, tak ten nemá zapotřebí pracovat.
Ozvu se e-mailem, ale nebude to hned.
tiso
Profil
makros: vážne treba zapracovať na tom, čo Chamurappi napísal v [#20]. Niekto to mal ustrážiť pri prechode na novú verziu, "hurá systém" tomuto naozaj nesvedčí.
Vo svete internetových stránok ( a portálov) je prvá najdôležitejšia vec obsah a druhá spôsob ako sa k nemu dostanem. Takže všetky externé odkazy by mali zostať funkčné i po zmene url. Pokiaľ sa presunul pôvodný obsah, tak presmerovať pomocou 301-ky, ak nie, tak 404-ka s textom ktorý návštevníka navedie kam treba.

btw. kto to vymýšľal názov tej kategórie Pro CSS? Použil by som len CSS
makros
Profil *
"Nemůžeš alespoň rozdělit tu CSS knihovnu na víc článků? Na menu, layouty atd.? A přejmenovat ji zpátky na CSS knihovnu? Když teď někoho pošlu, ať si najde „hotová řešení v CSS“, koupí si spíš stejnojmennou knížku. "

Ona defacto "rozdelena" je, jenom se to zatim nikde nepise, viz treba "http://interval.cz/stitek/css-formatovani/" nebo http://interval.cz/stitek/css-pozicovani/ atd. To mas na mysli? Nebo take muzu "okotvit" ty sekce.

"Špatný přístup, někdo je čte. I ty staré diskuse někdo čte. Nebýt X let starých článků, tak už je celý Interval Y let pod drnem. Vývoj nejde tak rychle kupředu, abys mohl (napůl) zahodit pět let staré texty. "

Jiste. Ale tady jde "jenom" o "stare" odkazy na "stare clanky" na intervalu. Vsadil bych se, ze odkazu na neexistujici stranky mimo interval bude vice.

"Neopravuj staré články s odkazy, zařiď, ať staré adresy přesměrovávají na nové. Teď totiž z mnoha jiných míst vedou odkazy na 404ku. I tady na diskusi se válí spousta slepých odkazů. Je to nepříjemné. "

Rad bych. Jenze jak. Protoze stary RS je bastl nad bastl, nikdo se v nem nevyzna a nejaka "tabulka", ktera by rekla, ze clanek s ID 666 je clanek o XML (priklad) neni. Ale napisu tem programatorovi, co to pred X lety delal, snad bude vedet.

S prejmenovanim popremyslim, ono jsou to "hotova reseni" spise nez "knihovna"

tiso: Kategotie "CSS" jiz existuje, nelze mit dve stejneho jmena.
tiso
Profil
makros: v tom prípade WP nevyhovuje vašim požiadavkám.
makros
Profil *
tiso zadny system nikdy stoprocentne nevyhovuje :)
tiso
Profil
makros: od toho sú tu vlastné CMS a úpravy na mieru...
Chamurappi
Profil
Reaguji na makrose:
Ona defacto "rozdelena" je, jenom se to zatim nikde nepise […] To mas na mysli?
Ano, něco na ten způsob. Ale nelíbí se mi, že je ten seznam tak upovídaný a že do něj leze stránkování. Rád bych měl jeden odkaz na seznam všech layoutů, jeden odkaz na seznam všech menu… prostě stejně jako dřív. A staré adresy seznamů by byly přesměrovány na tyhle nové.

nejaka "tabulka", ktera by rekla, ze clanek s ID 666 je clanek o XML (priklad) neni
Na starém Intervalu přesměrování bylo, takže převodní funkce tam někde být musí.

S prejmenovanim popremyslim, ono jsou to "hotova reseni" spise nez "knihovna"
Je to už všude známé jako CSS knihovna a ten nový název je moc obecný. Interval také nepřejmenováváte na Magazín, přestože to je spíš magazín než interval.
Timy
Profil
Ale nelíbí se mi, že je ten seznam tak upovídaný a že do něj leze stránkování.
Které je mimochodem nějak zmatené a namačkané na sebe, nejde poznat co je co :-).
Pan X
Profil
makros:

Na intervalu jsem poměrně často. Nový design je opravdu lepší a hlavně (řekl bych) přehlednější a příjemnější pro oko, kolikrát jsem přemýšlel o tom, proč neuděláte nový design, když publikujete spoustu css příkladů.

Vždycky jsem byl spokojen (nejsem žádný puntičkář a žádnou větší závadu jsem nikdy nenašel), jen jedna věc mi tam chyběla. Poslední dobou (ještě před změnou designu) mi přišlo, že přestáváte ukazovat ukázky jednotlivých příkladů (PHP, JavaScript), neříkám, že je to důležité ale jak jsme zjistil spousta lidí hledá víc ukázku než zdroj. kód
Bubák
Profil
nejaka "tabulka", ktera by rekla, ze clanek s ID 666 je clanek o XML (priklad) neni
Za jak dlouho by robot vytvořil takovou tabulku? Myslím, že to by byla rychlejší cesta, než se šťourat ve zdrojácích.
Pro úplnost, takhle vypadaly staré url na diskuse:
http://interval.cz/discussion-read.asp?disc=1369

Jsem rád, že jste vyhodili tuhle obskurnost:
<meta http-equiv='MSThemeCompatible' content='no' />

Sice to nebyla vaše chyba, ale dokázala windowsáckému Firefoxu rozhodit šipečky na scrollbaru a zrušit scrollbar Firefoxu pro Mac.
Chyba byla odstaněna ve FF 3.5.
Str4wberry
Profil
Reakce na makrose:
To je divne, ja dal vyhledat ten znak ” a vyjelo asi 20 clanku.
To hledání je nějaké zvláštní. Když třeba zadám „Proč nepoužívám XHTML“, čekal bych, že stejnojmenný článek bude na prvním místě. Navíc by se hledaný text měl zobrazovat i v poli pro hledání.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0