Autor Zpráva
Deroise
Profil *
Ahoj,
dostala jsem zakázku na vytvoření designu k webu. Problém je v tom, že v IE se to to zobrazuje všechno dobře, ale v ostatních prohlížečích ne. Dělala jsem s tím psí kusy, ale prostě se mi to nepodařilo na žádném dalším prohlížeči rozchodit jak má. Jde především o to, že to hlavní text stránky hází pak pod menu (jakmile obrázek v menu končí). Potřebovala bych poradit, popřípadě říct, jaké další neplechy se vám v prohlížečích ukazují a jak je možné je odstranit.

stránky: Web bíglice Emmy :www.ibeagle.ic.cz
Deroise
Profil *
Teď koukám, že jsem zapomněla dát funkční odkaz, tak ještě jednou : www.ibeagle.ic.cz
KGW
Profil
doufám, že tam nenecháš "!!! Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč IE 7+ !!!" já to v FF vidím normálně
shaggy
Profil
Deroise
dostala jsem zakázku na vytvoření designu k webu...
Úplne ťa chápem, mne minule dali ponuku operovať človeka. Síce som to nikdy nerobil, ale hádam mi niekto poradí.

Ja ťa neodradzujem od tvorby stránok, ak ťa to baví, venuj sa tomu. Ale neponúkaj niečo, čo neovládaš.
Nevieš základy - napríklad obrázok v texte je neskutočne veľký (a zmenšený iba cez atribúty v html tagu img) a ešte na mňa kričíš, že stránky je optimalizovaná iba pre IE7+. Ale inak - jediný rozdiel vidím v miernom posunutí obrázku v hlavičke + mierne posunutá je aj pätička.

A neviem, či má vôbec zmysel pomáhať so základmi niekomu, kto si trúfa na "zákazku" z oblasti, o ktorej toho veľa nevie. Som si vedomý toho, že ma väčšina ľudí za môj postoj bude kritizovať, ale stále si myslím, že ak niečo ponúkaš, tak základy musíš ovládať. Ak ich nevieš, máš možnosť si zaplatiť niekoho, kto ti poradí alebo to za teba urobí.
kajaman
Profil
no, nevím, jestli je to prohlížečem, ale mě to ukazuje docela brutus chyby, třeba:

v knižkách, přemlouvala taťku, ale pořát nic

Používám FF3 :-)
johnl
Profil
shaggy:
Docela s tebou souhlasím, já teprve teď dělal svojí první zakázku ;-)

Deroise:
V opeře je jediný problém v tom že v sekci odkazy je to trochu pošunuté!
embee
Profil
Ja bych se osobne byt tebou znovu zamyslel nad celym designem. Layout sam o sobe neni spatny, ale zpracovani silne pokulhava.

Cela kompozice je spatna - vyuzit veskery prostor totiz neni znamka dobreho designu. Dobry design vyuziva jak positivni tak negativni prostor. Cilem je utvaret kontrasty a tim padem opticky navadet uzivatele na to, co je dulezite.

menu
je neprijemne a zbytecne velke, zabira zbytecne moc mista a celou stranku neskutecne dusi. Rollovery zcela chybi. Stejne tak hlavicka je zbytecne obrovska, muze byt klidne v polovicni vertikalni velikosti, protoze nevidim jediny dovudo, proc hlava bigla ma byt pres pul obrazovky.

uvod
Priklad za vsechny - uplne nesmyslne rozmisteni textu hned na prvni strance - text kolem fotky je nanahnany na sebe, pusobi jako jeden velky blok bez jakehokoli naznaku dulezitosti informaci - opticky to pusobi velice spatne a mne osobne se to treba uz jen kvuli tomu vibec nechce cist.

!!! Stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč IE 7+ !!! - to je zhovadilost. Nikoho nezajima, pro cos to "optimalizovala", kazdeho zajima jen to, jeslti se na stranku podiva nebo ne. Kazdy rozumny zakaznik ti tohle omlati o hlavu.

Novinky
nevim, jestli je to tou tvou optimalizaci, ale ja mam ve FF bloky s novinkami nalepene na levy okraj. Nehezke.

Emma
proboha, proc se jako nahled nacita cela fotka a pak je zmensena? Dovedes si predstavit, jak zbytecne tim zatezujes bandwith? Udelej si maly nahled a ten nalinkuj na full fotku

odkazy
zarovnani na stred je amaterina. Navic seznam s odkazy je dost dlouhy na to, aby prekrocil vysku menu a pak odskoci cely doleva.

atdatdatd - tech nedoelavek, amaterin a nesmyslu je tam spousta.

Nejvetsi problem je prakticky absence spravnych typografickych pravidel.

Jak uz tu nekdo psal - doporucuju si neco nastudovat. Na amatersky web je to prumer, na komercni web je to opravdu velice slaba zalezitost.
Shane
Profil
Ahoj Des.

Jde především o to, že to hlavní text stránky hází pak pod menu (jakmile obrázek v menu končí).
V oliva.css odmázni přebytečnou závorku (}) mezi .menu a .text. To by mělo pomoct.

Jak už psal embee, udělej si malý náhled fotky a přes ten teprv odkazuj na originál. emmanaemmu.jpg vs. emmanaemmu.bmp - jpw.cz/obrazky.html#zmenseniny

A pohodlnější (pro uživatele stránek) by bylo, kdybys použila nějaký nástroj typu Highslide JS.

Jména souborů a adresářů piš raději bez mezer (ibeagle.ic.cz/t%20007.jpg) - jpw.cz/html/url.html#specialni
denCo
Profil
design je pekny, len mi chyba hover u menu a klikaci header... a v opere je na pate malinka chybicka
http://upnito.sk/imggal.php?viewImage=dbd55800294f153a3c71063fc3a26570
prepacte za zlu kvalitu obrazka
grimword
Profil
stránky jsou pěkné, nevím jestli se tady s kritikma díváme na stejné....

akorát ta fotogalerie je masakr, už se mi ta stránka s fotkama načítá 14 minut a pořád to nemá konce :), mohla by jsi to aspoň rozdělit na víc stránek, udělat miniatury nebo tak něco
Deroise
Profil *
Moc díky všem za odpovědi, zvlášť Shane za pomoc s tou závorkou... hned to tam opravím. Jinak co se týká obsahu, gramatických chyb... s tim už nemám nic společného, to si dělá vlastník stránky. Co se týká designu... mě je jedno jak to vypadá, ale musí se to líbit tomu pro koho to udělám... kdyby bylo na mě jak to udělám, udělala bych to absolutně jinak... ale co se dá dělat. Tak ještě jednou dík, pokusim se to opravit.
Deroise
Profil *
shaggy
Nevieš základy - napríklad obrázok v texte je neskutočne veľký
Základy znám, ale tohle už je práce majitele, který ty základy pravděpodobně nezná a nikdy znát nebude, takže i ta galerie je takhle dělaná. Já jen odevzdám layout, nic víc.
shaggy
Profil
Deroise
Já jen odevzdám layout, nic víc.
Tak prečo riešiš to čo nemáš? Z toho čo píšeš, predpokladám že si grafik (a preto sa ti aj ospravedlňujem, myslel som si, že zákazka sa týkala komplet celej stránky), ak si ten človek objednal grafiku a nevie z nej urobiť stránku, má smolu, je to jeho problém.
Na druhej strane - ak si mu povedala, že urobíš komplet celú stránku (vrátane kódu), tak moje výhrady platia. Nemôžeš ponúkať niečo čo nevieš. Alebo môžeš, ale potom nečakaj, že ti budeme všetci radiť tak, ako keby si bol začiatočník. Je to zákazka, je bežné že urobíš niečo, čím si tie peniaze zaslúžiš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0