Autor Zpráva
Zechy
Profil
Tak jsem si pro svůj osobní webík vyplodil takou šablonku. Tak co mi na ní vytknete či seřvete? :)

http://zechy.ic.cz
zatinka
Profil
1) Zelená je příliš křiklavá
2) Červená na modré se mě osobně příliš nelíbí
3) Zvětšit rozestupy mezi řádky
Ofi
Profil
Ty barvy nejsou uplně nejvhodnější volba, víš jak se to říká "zelená a modrá, pro blázna dobrá" :)
mrkni sem: http://colorschemedesigner.com/ měl bys vždy radši volit barvy protichůdné chceš li mít více barev, aby jsi celkový pohled vyvážil. třeba k téhle modré , skoro jako takové azurové je protichůdná barva oranžová...

dále menu - nenechával bych tam ty tečky nečíslovaného seznamu nýbrž vytvoř si nějakou vlastní líbivou odrážku. při hoveru by bylo lepší ztučnit písmo, bývá to docela efektní. ty zelené boxy zarovnej s okraji - nenechávej tam tu mezeru co tam máš.

header - dej tam aspon nejakou texturu nebo něco ať to neni jen area s textem :)

footer - určitě by měl být k tvému barevnému schématu nějak zakomponovaný ne jen bílý konec stránky.
"všechna práva vyhrazena" vyhoď.

kód -
místo ul můžeš rovnou použít párový tag <menu>
patička se mi nelíbí - <center> v poho to taky rád použiju ale měl bys to uzavřít do něčeho <p> nebo pod
jinak vác zatim hodnotit nemůžu vzhledem k tomu že to je šablonka :)
Bubák
Profil
- zelená je brčálová a nehodí se k te tvé jemně modré
- umenu jsem ji myslel, že vidím nevhodně zvolenou barvu navštívených odkazů
- neoptimalizované obrázky, datový objem grafiky snížím na 1/3, aniž by se změnil vzhled, což by znamenalo rychlejší načtení webu

Takto se nadpisy v menu nedělají: <span class="lp">Lorem ipsum</span>
Zbytečný !important v CSS http://zdrojak.root.cz/clanky/udrzovatelny-stylopis-poradek-hacky-important/

Nedopusťte, aby se vám přemnožily třídy - http://interval.cz/clanky/kaskadove-styly-v-dobrem-stylu/
Myslím, že přehlednější kód je tento (tag style jsem použil jen pro názornost, jinak styly do externího souboru):
<style>
#leve {deklarace;}
#leve h3 {deklarace;}
#leve ul {deklarace;}
#leve li {deklarace;}
#leve a {deklarace;}
#leve a:hover {deklarace;}
</style>

<div id="leve">
	<h3>Lorem ipsum</h3>
		<ul>
			<li><a href="#">Lorem</a></li>
			<li><a href="#">Ipsum</a></li>
			<li><a href="#">Dolor</a></li>
			<li><a href="#">Sit Amet</a></li>
		</ul>
</div>
Zechy
Profil
Nooo, taky se mi tam ta zelená nehodí, ale aby se neřeklo tak jsem tam dal aspon tu vizi :). Na ty odkazy v modrém - nenapadlamě lepší barva po samém zkoušení :(.
Bubák: Co se týče grafiky, tak se ztrácim jenom v tom jak to popisuješ. Normálně grafiku uložim z ps nebo z gimpu do png o víc se nestarám a za tu dobu co tady dávám stránky mi to nikdo nevyčet. K těm stylům, vim že se to dá takhle zapsat ale ani nevim proč jsem se rozhod na class. No tam kde jsem se ho použil jsem měl důvod, ale někde jsem to asi zkoušel kvůli zalamování patičky v GC a dát pryč jsem ho asi zapoměl.
Zechy
Profil
Ofi: To už by bylo moc práce :) mám to akorát na těch 190 volných px nebot dalších deset zabírá 5px padding :)
Zechy
Profil
Opraveny ty zelené nadpis v menu. Nahrazeny světlým odtínem modré. tak co ted?
Bubák
Profil
Normálně grafiku uložim z ps nebo z gimpu do png o víc se nestarám a za tu dobu co tady dávám stránky mi to nikdo nevyčet.
Málokdo se v tom hrabe. Málokdo si toho všimne, pokud máš celkem grafiku řekněme 100 KB, tak se načte rychle. Ale pokud máš možnost beze změny vzhledu změnšit objem přenesených dat na cca 40%, tak proč to nevyužiješ? Holt nějak odklikat uložení obrázku zvládne i cvičená opice.
Zechy
Profil
Bubák: Hold to nějak odklikat co máš za možnost uložení v PS: uložit jako png - prokládaný neprokládaný. Já tomu ještě moc nerozumim co se týče ps a gimpu, tak mě tady nemusíš kritizovat za nějákej lehce větší obrázek jak profesionála.
Ofi
Profil
Zechy
no vidiš, s těma modrejma nadpiskama to vypadá hned lépe ;)

To už by bylo moc práce :) mám to akorát na těch 190 volných px nebot dalších deset zabírá 5px padding :)
tak dej ten pading jenom menu a ty nadpisy dej bez paddingu, to je otázka dvou řádků v css ;)
Zechy
Profil
ne celý levý i pravý menu má 5px padding :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0