Autor Zpráva
ivo333
Profil *
Cawte,

uz dlhsiu dobu prevadzkujem tento web : www.pernikovachalupka.wbl.sk
Nikdy ssom nestudoval nejaku odbornu skolu, ked daco s html potrebujem najdem na nete postup ako to urobit..

Co by ste mi radili aby som tam zmenil ???
PR mam 3 a Srank na 0...

Prosim poradte.... DIK
imploder
Profil
ivo333
Co by ste mi radili aby som tam zmenil ???
Nedělat menu ve flashi, radši se držet HTML. Flashovým menu (a obecně čímkoliv umístěným ve flashi místo přímo ve stránce) se nedostanou vyhledávací roboti (odtud možná pramení Srank 0) a lidi, co nemají nainstalovaný flash. Navíc je tam použití to naprosto zbytečné. Menu jde udělat v HTML a CSS a i ten efekt plynulého rozsvícení by se dal vyrobit na obyčejném HTML menu pomocí javascriptu.
ivo333
Profil *
Ok to menu som zmenil na XHTML... hadam to bude lepsie pre SEO aj ked viac sa mi to pacilo predtym..
je este nieco co by som tam mal zmenit ??? PLS cakam na dalsie rady...
H13
Profil
ivo333
este nieco co by som tam mal zmenit
- Sjednotit použité písmo
- Vyvarovat se písmu Comic Sans (font-family: Comic Sans MS)
- Vytvořit náhledy fotek (nepoužívat zmenšené originály)
- Vyhodit všechny nepotřebný bannery
- Některý stránky necentrovat, např. kontakt
SoulTrain
Profil
kalendář obsazenosti ti uplně rozhodí layout!
Přikláním se k H13
- hlavně s tím písmem!!

Jinak nevypadají špatně
Mistr
Profil
ivo333
Pouze doplním své předhodnotitele:
(1) Absence klikacího loga.
(2) Zuž si stránku Partneři.
(3) Uvádíš-li zmenšené fotky, zmenši je i fyzicky; nezmenšuj je jen pomocí width a height. Navíc bys obrázky při tom mohl zmenšit i objemově - přes 300 kB je, dle mého, skutečně hodně.
(4) Informace V zariadení sa môžete dohovoriť okrem slovenčiny a češtiny aj po poľsky, anglicky, rusky a lámane aj po nemecky. je sice hezká, avšak Angličan, Rus ani Němec si ji ze slovenské mutace stránek nepřečte; nebude tomu rozumět.
(5) V menu nevidím, kterou jeho položku si právě prohlížím.
(6) Co to je v ceníku léto a zima? Od kdy do kdy se to počítá? Na jaře a na podzim neubytováváte?
(7) Stránky asi obsahují požadované údaje, avšak tyto jsou podány poměrně nešťastnou formou. Představ si, kdo je bude hledat či kdo na ně zavítá. Asi ten, kdo v práci (v pracovní době) hledá nějaké prázdninové povyražení pro sebe a rodinu či přátele. Proto potřebuje mít údaje napsané jasně, stručně, výstižně a především přehledně. Bude si otevírat stránky několika ubytování ve vaší oblasti a nebude mít čas (ani chuť) si číst takové sáhodlouhé "dopisy". Proto údaje piš jasně, nejlépe výčtem pod sebe. Případně je ještě doplň fotografií, aby zde byl i ten vizuální vjem. Rozhodně použij dobře čitelné písmo (Arial, Verdana, Times New Roman apod.). A navíc uváděj v první fázi jen údaje potřebné. Takže excelovský graf informující o složení obyvatelstva není vůbec podstatný. Všechno jen stručně a aktuálně - v okolí najdete to a to, k tomu fotky. Nikoho nebude zajímat, zda zdejší JZD pěstuje brambory, řepu nebo obilí. To je každému, jak se u nás v Čechách říká, putna.
Zechy
Profil
Ehm, nevim jestli to někdo už zjistil - http://www.weblahko.sk/ natom je ten web dělanej tak toho asi nebude moc od něj.
ivo333
Profil *
taakze trosku som dal na Vase rady a zmenil som :
- to menu na XHTML
- zrusil comic sans ( zjednoit pismo sa mi nepodarilo kvoli wbl systemu :D )
- 3/4 odkazov a bannerov som vyhodil
- zrusil som centrovanie na sekcii kontakt a cennik
- pripravil som novy cennik ktory bude uvedeny do funkcnosti az po letnej sezone
nejake vysvetlivky :
- napr. to info o istebnom si zakaznici vyziadali
- berte na vedomie ze s wbl viac nevytazim.. som urobil vńajviac co som mohol
otazky :
- to s tymi fotkami som nejako nepochopil
- a pomozte mi nejako vyriesit to s tym kalendarom obsadenosti... nejaky html kod by sa hodil.. alebo daco take
ivo333
Profil *
P:S: vcera som mal rekord v nastevnosti stranky za den.. 100 pristupov a z toho 32 z tejto stranky :D
Mistr
Profil
ivo333:
- zrusil comic sans ( zjednoit pismo sa mi nepodarilo kvoli wbl systemu :D )
Pak tvoř stránky sám pomocí HTML a nevyužívej při tom služeb různých pofidérních generátorů. Budeš tak mít větší kontrolu nad vznikajícím kódem.

- pripravil som novy cennik ktory bude uvedeny do funkcnosti az po letnej sezone
Čím se odlišuje od předchozího? Číslicemi? Já nic nového (například jasné a konkrétní vymezení období, kdy se účtuje podle cen léto a kdy podle cen zima) v ceníku nevidím.

- napr. to info o istebnom si zakaznici vyziadali
Pak bych je upozornil na skutečnost, kterou jsem uvedl ve svém předchozím příspěvku ([#6]), případně zda je nutné zacházet do takových podrobností typu co pěstuje zdejší JZD.

- to s tymi fotkami som nejako nepochopil
Co jsi s fotkami nepochopil? Že jsou příliš datově objemné? To jsou. Vždyť například fotografie

ze stránky Info má datový objem 335.02 kB a přitom by stačil daleko menší.

Nebo nerozumíš velikostem? Již zmíněný obrázek má v originále rozměry 639 na 483 pixelů. Ty jej však na stránce Info zobrazuješ v rozměrech 271 na 205 pixelů. Proč tedy původní obrázek nezmenšit v nějakém grafickém programu (i třeba v Malování z Windows) na tuto velikost? Obrázek bude menší a návštěvníci jej dříve uvidí. Nebudou muset čekat na to, až se jim stáhne.


A dále: Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Proč? Čtenáře to jen mate. Podtrhávej skutečně jen to, co je odkazem. Nic jiného, byť by to byl nějaký super důležitý text.

Možná by ses mohl podívat na zdejší téma Nejčastější chyby na webu a začíst se do něj.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0