Autor Zpráva
marfy
Profil
Ahoj chtěl bych zhodnotit mou stránku www.chata-sachovka.cz jak po stránce designu, kvality, obsahu prostě všechno.
Nejsem nějakej profík spíš samouk.

Díky za všechny názory ikdyby to mělo bolet :-)
MichMond
Profil
Není to špatný líbý se mi, ale pozor, když chceš nějakou část zvýraznit tak používej jeden druh barvy a stylu. Takhle tam vydím modrou červenou žlutou, něco tučné něco né. Drž se přísloví qvantita není kvalita. Jinak je to hezké :-)
16patrick
Profil
mne sa to páči tiež, pekny dexing aj farby...len to menu- ako hovoril predomnou radsej to daj iba tucne a nie farebne
Lexter
Profil
Přimlouval bych se za přepsání jídelního lístku přímo do stránek. Takto je to velmi nešikovné.
marfy
Profil
Teď mi to něco blbne v IE, jsem si hrál se stylama, tak jdu hledat chybičku.

Jinak v MENU odstraním tu žlutou a jídelní lístek přepíšu.

EDIT: Teď jak jsem v menu umazal ten žlutý text, tak se mi zdá že to je až moc zelené. Možná by to tam chtělo dát nějaký vzor nebo něco tak. Nenapadá vás něco?
Ofi
Profil
Stránky se mi líbí(jako uživateli) - jednoduché, logické..

kód - snaha o XHTML - ale věř nevěř je to HTML - přepiš deklaraci na HTML 4.1 vyhoď xmlns xml a net zápisy a máš krásně validní html 4.01

změn:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> 
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs"> 


podle tohoto:
http://validator.webylon.info/check?uri=http://www.chata-sachovka.cz/&type=HTML+4.01+Transitional

restaurace: souhlas s Lexterem - taky bych se přimlouval za přepsání jídelního lístku přímo do stránek. ten lightbox je fakt na ho...uby :D

školy v přírodě - ten obrázek bych zarovnal/změnil tak aby končil dole na úrovni menu a zprava na úrovni headeru...aby to mělo nějaký řád..

layout - nevim jestli to tak má být ale mam to nalepený na horním okraji - možná bych to kousíček poodsadil ;)
marfy
Profil
Ofi

Takže
1) změnil jsem doctype
2) jídelníček určitě přepíšu ale později - je to na delší dobu
3) obrázek školy v přírodě jsem zarovnal na úroveň MENU (nedával jsem ho zprava na úroveň headeru - bylo to moc vpravo)
4) přilepené nahoře je to tak schválně, myslíš že bych tam měl nějaký px odsadit?

Jinak děkuji za rady, člověk už ty chyby sám nevidí jak se v tom pořád nimrá :-) *thumbs_up*
Ofi
Profil
marfy
4) no já nevim - zkus jak to bude vypadat - mě by se to skoro jevilo logicky, když dole taky máš ukončeno a je tam ještě patička.. takže 5-10pixelíků by to možná sneslo - ale záleží na tom jak to bude vypadat ;)
marfy
Profil
4)
no tak jsem tam zkusil dávat mezeru od 10 do 20px a né že by to vypadalo špatně ale když to j přilepené nahoře, tak je to asi nejhezčí.

No tak to by bylo asi všechno. Děkuji za názory, moc jste mi pomohli :-)
belda.hlavek
Profil *
hi,

nechápu víznam odkazu: "Chata-sachovka.cz - Letní i zimní dovolená s dětmi, ubytování Beskydy Horní Bečva" jsem tam tak proč to odkazuješ dokola


ten horní obrázek bych nasměroval na HP --> zkušenost uživatelů

optimalizoval bych to pro vyhledávače myslím že by se to dovela hodilo k takovému webu.

pod:
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
dej:
<html>

to jen tak od oka čeho jsem si všiml
marfy
Profil
belda.hlavek

Horní obrázek není schválně odkázaný na HP ...
optimalizace pro vyhledávače? co tím myslíš? SEO? myslím že nás přes vyhledávače vyhledá dost lidí, jsme na prvních pozicích, denně cca 100 (myslím že je to slušné myslím)...

za HTML děkuji asi jsem ho umazal

nechápu víznam odkazu: "Chata-sachovka.cz - Letní i zimní dovolená s dětmi, ubytování Beskydy Horní Bečva" jsem tam tak proč to odkazuješ dokola
- nevím co přesně myslíš ale žeby klíčová slova?!
belda.hlavek
Profil *
"marfy"

máš tam na HP vedle (c) odkaz na hp ale přece uživatel na HP je tak co mu to udělá když na to klikne? jako když klikne na F5 jen obnovení.

je to matoucí.

PS: mávštěvnost 100lidí verzus doba ???

ze zkušeností vím že 50% lidí odchází do 10-15 sekund tak cca 50 lidí deně si přečtou na tom webu něco.

jestli chceš zjistit kolik lidí má opravdu zájem tak se k tomu postav jako uživatel
1) spust stopky a přěčti HP
2) klikni na kontakt zjisti lechke info a pak na ubitování
3) zastav stopky a +/- ti víde kolik lidí opravku má zájem. podle "google-analytics.com" --> koukal jsem že je tam máš, a google má dobu na stránce tak na to koukni
KGW
Profil
Datum vložený přímo do fotky to je fuj.
marfy
Profil
belda.hlavek

A jaký bude rozdíl když ten odkaz co je vedle (c) smažu? nikomu tam přece nevadí!

Návštěvnost je v létě nižší, protože my jsme zimní středisko. (vedle nás je lyžařský vlek a na zimu máme už plno)
A o to jaký je zájem nemusím nic stopovat, stačí když se kouknu na email s rezervacema. cca 4 denně a 3 telefony na rezervaci... Takže jsem spokojen


KGW
myslíš silvestr? Asi máš pravdu, datum si lidi přečtou z titulku. Smažu to...

PS jídelníček je už změněný na textovou formu, co na to říkáte? http://chata-sachovka.cz/jidelnicek.html
Ofi
Profil
marfy
PS jídelníček je už změněný na textovou formu, co na to říkáte?
supr ;-)
svadla
Profil
nalezl ti tam nejaky osklivy iframe - nekde budes mit vira
- bacha na hesla v total commanderu

jinak
- sjednotil bych modre barvy na webu
- beruska se mi moc nelibi
- v menu bych asi zmensil velikost pisma
Mistr
Profil
marfy
Několik poznámek k předloženým stránkám:
(1) Absence klikacího loga je chybou.
(2) Protože je text většinou statistický, zajisti si, aby se v něm na koncích řádků nevyskytovaly předložky v, s, z apod.
(3) Proč je hned na titulní straně užito v textu dvou barev odkazů? Mám teď na mysli odlišné zbarvení textů Chata Sachova studánka a Ubytování Beskydy. Navíc hned za tím je text Horní Beskydy vypadající vizuálně velmi podobně jako druhý odkaz. Ten však odkazem není. Ujednoť to.
(4) U fyzikálních jednotek si dej pozor na jejich typografii. Mám teď na mysli údaj z titulní stránky Přehrada je od nás vzdálená cca 1,5km. Platí:
- 1,5 km = jeden a půl kilometru
- 1,5km = jeden a půl kilometrové
(5) Podobně jako kolega svadla - [#16] - se mi příliš nezamlouvá obrázek berušky.
(6) Co to je za ikonku stránky? To je dopravní značka "Stůj, dej přednost v jízdě"?
(7) Podtržení používej pouze pro odkazy. Pro nic jiného. Ke zvýraznění užij například tučné písmo, jeho proložení, velikost apod., nikoliv však podtržení. To patří jen odkazům. Užitím podtržení i v jiném případě jen mateš čtenáře. Viz stránka Silvestr 2009/2010 na horách.
(8) V menu chybí zvýraznění položky, do které patří právě mnou otevřená stránka.
(9) Mám dojem, že stránky vznikaly poměrně živelně. Chybí jim jednoznačný a přehledný strom či hierarchie stránek. Uživatel se pak v nich ztrácí. Vytvoř si nejprve jasnou strukturu jednotlivých podstránek a podle toho doplň obsah stránek.
(10) Z jednotlivých fotografií odstraň časový údaj o jejich pořízení. Nebude vypadat pěkně, když se návštěvník dozví, že jsou fotografie již třeba rok či dva staré. A předpokládám, že Tě nebude bavit jejich neustálé přefocování.
marfy
Profil
tisíc lidí tisíc názorů... Stránky se lidem líbí a tyhle zbytečnosti co mi tu píšeš nikoho nezajímají...

- Berušku mi nikdo nevymluví, tu každý chválí ...
- Na co klikací logo, když tam je odkaz úvod? ...
- Je to až tak velká chyba když mám na konci předložku? ...
- Když si inteligentní člověk a ne puntičkár bude ti jasná 1,5km stejně jako 1,5 km ...
- Co ti je potom jakou máme ikonu stránky?!! Můžu si tam dát třeba i můj zadek
- Na co budu zvýrazňovat položky v MENU, když to mají napsáno v titulku?
- Časový údaj odstranit nelze a nebudu kvůli tobě kupovat nový foťák...


Ovšem ty máš určitě dokonalé stránky a uživatel se v nich neztrácí...

Řeknu ti, uživatel si přečte HP, pak mrkne do fotogalerie a podle toho se podívá na kontakt - ostatní věci jsou jen doplňkové. Můžete to tady zamknout nebo bych to měnil do nekonečna
Mistr
Profil
marfy
Stránky se lidem líbí a tyhle zbytečnosti co mi tu píšeš nikoho nezajímají...
To je ocenění mé práce...?

Nač ta arogance? To není náš obvyklý zdejší styl komunikace.

- Berušku mi nikdo nevymluví, tu každý chválí ...
Budiž, nech si ji. Ale že Ti ji každý chválí? Co třeba kolega svadla? Z jeho příspěvku - [#16] - příliš pochvaly necítím. ;-)

- Na co klikací logo, když tam je odkaz úvod? ...
Na co? Inu na to, že jsou na něj lidé zvyklí. Má to co do činění s tzv. použitelností webových stránek. I použitelnost je ta nástavba, která odlišuje mistrovské stránky od těch průměrných. A Ty přeci nechceš mít průměrné stránky, ne?

- Je to až tak velká chyba když mám na konci předložku? ...
Je to chyba vůči pravopisu a pravidlům Tvého mateřského jazyka.

- Když si inteligentní člověk a ne puntičkár bude ti jasná 1,5km stejně jako 1,5 km ...
Lze to odhadnout, avšak proč mít na webu chyby?

- Co ti je potom jakou máme ikonu stránky?!! Můžu si tam dát třeba i můj zadek
Co je mi po Tvé ikoně stránky? Jen jsem se na ni ptal. Škoda, že jsi mi to místo urážky a utrhování se nevysvětlil.

- Na co budu zvýrazňovat položky v MENU, když to mají napsáno v titulku?
Na co? Opět kvůli zpříjemnění a zkomfortnění pohybu návštěvníků po Tvých stránkách.

- Časový údaj odstranit nelze a nebudu kvůli tobě kupovat nový foťák...
Škoda, že nelze. A že by sis měl kvůli mne koupit nový fotoaparát? O to jsem Tě ani nežádal. Třeba by Ti Tvůj kamarád půjčil svůj.

Ovšem ty máš určitě dokonalé stránky a uživatel se v nich neztrácí...
To jsem nikde netvrdil.

uživatel si přečte HP, pak mrkne do fotogalerie a podle toho se podívá na kontakt - ostatní věci jsou jen doplňkové.
Věříš-li tomu...


Jak jsem již napsal výše, mé poznámky jen měly v úmyslu odlišit Tvé stránky od podobných - průměrných - stránek a přidáním drobných vylepšení je zařadit mezi stránky výjimečnější. Ovšem nechceš-li, vnucovat se nebudu.

Navíc jsem jen plnil Tvé přání, které jsi vyjádřil ve zdejším prvním [#1] příspěvku, kde píšeš: chtěl bych zhodnotit mou stránku www.chata-sachovka.cz jak po stránce designu, kvality, obsahu prostě všechno. (...) Díky za všechny názory ikdyby to mělo bolet :-)
Flay
Profil *
To je neuvěřitelný. Lidi tady kvůli tobě ztrácí čas, řeknou ti chyby, rady, ... A tohle je tvoje reakce? Ach jo.
marfy
Profil
Mistr
Omlouvám se, arogance to určitě neměla být, nejsem takkový profík, abych si to mohl dovolit. Jen to bylo v tom smyslu že každému se to líbí jinak a opravdu bych to musel měnit pokaždé. Jinak některé ty chyby opravím.:

1) klikací logo - zatím nevím jak to udělat (mohl bys mi poradit) ... mám ten url obrázek ve stylu a nevím jak z něj udělat odkaz :-(
2) předložky mi jsou fuk ale prsty mi to neutrhne a opravím to
3) odkazy tak nejspíše nechám, tím modrým odkazem Chata sachova studánka jsem chtěl ten název zvýraznit.
4) km - udělám tam teda tu mezírku
5) beruška tam opravdu zůstane
6) ikona byla vybrána náhodně ... nenašel jsem jinou vhodnější co by se mi líbila (nevíš o něčem)
7) podtržení bych popřípadě udělal nakonec - myslím že to je drobnost
8) položky v MENU nebudu v blízké době zvýrazňovat
9) stránky vznikaly s nadšením a myslím že jsou povedené a uživatel se v nich vyzná (Google analytics)
10) fotografa na lepší fotky máme už domluveného
marfy
Profil
Lidi tady kvůli tobě ztrácí čas
Lidi můžou ztrácet čas i jinak... já nikoho nenutím, tak si to nech pro sebe. Jestli i ty jsi kvůli mě ztratil hodně tvého drahocenného času tak se omlouvám!!
Mistr
Profil
marfy:
Jen to bylo v tom smyslu že každému se to líbí jinak
To už tak bývá. Přesto jsem se snažil, aby mé rady nebyly z této kategorie. Snad s výjimkou oné berušky, to uznávám.

1) klikací logo
Jak na to Ti již poradil kolega Taps v jiném Tvém zdejším tématu.

2) předložky mi jsou fuk ale prsty mi to neutrhne a opravím to
Díky. Bude to pak jistě vypadat profesionálněji. Jak na to? Pomocí nezlomitelné mezery - entitou &nbsp; - ale to jistě dobře víš sám.

3) odkazy tak nejspíše nechám
Jak chceš.

4) km - udělám tam teda tu mezírku
Díky za ni.

5) beruška tam opravdu zůstane
Nechť je libo.

6) ikona byla vybrána náhodně ... nenašel jsem jinou vhodnější co by se mi líbila (nevíš o něčem)
Nejčastěji se tam dává podobná logu. Viz třeba stránky společnosti Vodafone. Nemá Tvá chata nějaké jednoduché logo? A pokud ne, lze využít třeba nějakou jednoduchou kresbu domečku atp.

7) podtržení bych popřípadě udělal nakonec - myslím že to je drobnost
Nemyslím si, že je to zas až taková drobnost, ale klidně to uprav až nakonec.

8) položky v MENU nebudu v blízké době zvýrazňovat
Škoda. Usnadnil bys orientaci na webu.

9) stránky vznikaly s nadšením
O zápalu, snímž stránky vznikaly, nepochybuji. Jen tedy pro příště: Zkus se před případnou další tvorbou webu zamyslet nad jednoznačným systémem vznikajících stránek v rámci tvořeného webu.

10) fotografa na lepší fotky máme už domluveného
Myslím, že to webu jen prospěje.
marfy
Profil
Mistr

Tak jsem opravil co se dalo i to menu a sehnal i lepší favicon ... :-) díky vám tedy za rady.
Mistr
Profil
marfy:
Tak jsem opravil co se dalo i to menu
Díky za to.

sehnal i lepší favicon
Na webu Turistík?


Jen pro příště až budeš na někoho reagovat, klepni na jeho jméno v levém sloupečku a sleduj, co se stane v rámečku pro vpis Tvého příspěvku. Automaticky se sem jeho jméno zkopíruje.
marfy
Profil
Mistr
Na webu Turistík?

Jo jo z webu turistik - myslíš že to vadí? :-(
svadla
Profil
marfy
ja bych te za to rad nemel :)

jeste k webu
- na uvodni strance u pocasi mi lezou dny do sebe a posledni je "sobot" (mam FF3 lin)
- odkaz pocasi-in by mel byt _blank ne?
- a jedno rypnuti -> v levem sloupci ti blok aktualni pocasi a menu nelicuji asi o 2 px :)

btw. Tech poznamek je docela dost, vetsinu by jsi mel byt schopen odchytit sam.
Bubák
Profil
Proč zalamuješ texty brejkama na nevhodných místech?
Chata Sachova studánka Ubytování Beskydy - Horní Bečva je to správné místo
pro strávení Vašeho pobytu v každém ročním období, ať už si budete chtít v klidu odpočinout nebo naopak zvýšit hladinu adrenalinu a tepovou frekvenci.

Letní i zimní dovolená, víkendové pobyty, školy v přírodě, sport, relaxace a regenerace
v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd na Horní Bečvě.
Atraktivnost místa zvyšuje blízkost Rožnova pod Radhoštěm s Valašským muzeem
v přírodě, Pustevny, Štramberk...


Nedalo mi to, pokračuji:
„Možnost zapůjčení společenských her a sportovních potřeb ...[/i]
Proč mají společenské hry a sportovní potřeby tejný cíl odkazu? Je to matoucí.
Před výpustek se nedělá mezera a pokud je to požné, nepíše se třemi tečkami, ale třebas entitou hellip.

Pokud budeš používat favicon jiného webu, hrozí ti přinejlepším žádost o její odstranění. Kromě toho favicon slouží k vizuálnímu odlišení webů, což "tvá" favicon nesplňuje. Použij třebas berušku, nebo siluetu Smrku.
marfy
Profil
zalomení textu mi bylo výše doporučeno a brejkama je to proto, protože jinak mě to nenapadlo :-)

2 stejné odkazy zas tak matoucí nejsou.

tečky budou nahrazeny entitou (nevěděl jsem že takové entity jsou)

seženu jiný favicon

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0