« 1 2 »
Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
http://michal.kolesa.zde.cz - web je již starý a bude se předělávat čeho se mám při tvorbě nového designu vyvarovat?
Axamith
Profil
I když jsme v sekci "práce a zakázky" rozepíši se trochu mimo toto téma. Nejprve se zklidni a na chvíli ( pár týdnů ) pusť z hlavy psaní webu za peníze. Za peníze musíš něco nabídnout, takovýhle web dokáže napsat kdejaký klučina ve FP za odpoledne. Tím nikoho neohromíš. V klidu a popořádku si pročti stránky http://www.jakpsatweb.cz/ Pro začátek ti bude hodně nápomocen obecný návod, dále potřebuješ znát HTML a CSS. Samozřejmě vše nemusíš umět zpaměti, ale rámcovou představu, jak co funguje a jak se řeší by jsi měl mít. Už jenom proto, aby jsi v případě řešení problémů ( a že jich bude ) věděl, co a kde hledat. Já tam pravidelně zabrousím a neustále tyto stránky využívám, nepamatuji si všechny příkazy z hlavy. Dále si uvědom, že obal, respektive grafika prodává. Nejspíše na tom budeš jako já, grafické cítění moc nemám, tak si raději zaplatím grafika, který udělá návrhy, zákazník si vybere a na tomto základě kóduji. Argument, že jako invalida nemáš na grafika neobstojí, stejně to přeúčtuješ zákazníkovi. A poslední rada, používej hlavu, nejdříve přemýšlej, jak co řešit, když si neporadíš, tak používej vyhledávač zdejší diskuze a až potom se ptej. nejsi tady sám a opravdu velké množství dotazů již bylo řešeno. A nakonec si přečti pravidla diskuze, toto je fórum na úrovni, ne tlachání o ničem. ( poslední rada je obecně míněna, bez osobního útoku ) Na dané téma se již dále nebudu vyjadřovat. Přeji hodně štěstí


Moderátor Mistr: Příspěvek byl vytržen z tématu Nabízím tvorbu webů - Potřebuji si udělat reference
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
čeho s emám při tvorbě nového designu vyvarovat ?
Všeho. :-)
→ Zelené pozadí menu je úděsné, doporučuju celkově na web volit méně agresivnější barvy.
→ Jinak ani nevím, co dál říct, protože o nějakém "designu" nemůže být ani řeč. Jako náhodný návštěvník bych web do vteřiny opustil.
→ Kód jsem nebyl schopen prohlédnout, protože je zhuštěn do nepřehledné míchanice. Všiml jsem si pouze použití absolutního pozicování, které je teda cesta do pekel...
→ Mít na úvodní stránce pouze Novinky, které normálního návštěvníka nezajímají, je pěkná zhovadilost. Celkově doporučuji sepsat alespoň pár řádků textu na každou stránku.

To je jen to, co mě nejvíc trklo. jak už jsem řekl, doporučuju se u nového webu vyvarovat prakticky všemu, co je použito zde.
zatinka
Profil
Michal Kolesa

Zdravím.

1) Vzhledem k malému množství publikovaných informací by bylo možná lepší použít elastic layout s určitou maximální šířkou. Bude to vypadat lépe, řádky nebudou dlouhé jako 14 dní před výplatou a opticky se bude zdát, že je na webu více informací.
2) Kombinace zelené a modré v menu je zabiják pro oči.
3) Texty jsou nalepeny přímo na okraje šedých pozadí, určitě více odsadit.
4) Chtělo by to klikací hlavičku nebo logo, jak se mám dostat zpět na úvodní stranu?

Jinak není příliš co hodnotit, na webu prakticky nic není a o desgnu se mluvit nedá.
Michal Kolesa
Profil
Odstranil jsem šedý obdélník
Odstranil jsem zelenou barvu

Kód je úmyslně zhuštěný, kvůli zvýšení rychlosti načítání
Jan Tvrdík
Profil
Michal Kolesa:
Kód je úmyslně zhuštěný, kvůli zvýšení rychlosti načítání
Věř, že je to zcela zbytečné, protože u statických stránek bez grafiky se déle čeká na ping než na stažení stránky (28ms jsem čekal na odpověď serveru, 18ms jsem stránku stahoval).
Michal Kolesa
Profil
To je taky pravda. To platilo hlavně když byli 56kpbs modemy. Já jsem holt na to zvyklý. Modem jsem měl docela dlouho
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Tak už je to alespoň koukatelné a dá se na webu chvilku vydržet :-) Nic to ale nemění na faktu, že obsahu tam máš velice málo. Je proto zbytečné rozdělovat web do několika podstránek; vše by se dalo použít na úvodní (jediné) stránce, kde by alespoň člověk hned věděl, co jsi zač. Taková jednostránková osobní vizitka.

Kód je úmyslně zhuštěný, kvůli zvýšení rychlosti načítání
Tak tohle je více než úsměvné. Tohle zvýšení rychlosti může mít vliv u větších webů s desítkami tisíc návštěv denně. U prezentace s několika slovy na stránce (a předpokládám i s velice nízkou návštěvností) je tohle řešení naprosto zbytečné...
Michal Kolesa
Profil
a co mám na web napsat ?
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Tak předem by sis měl stanovit, k čemu má web sloužit. Jestli se má jednat jen o osobní stránku, nebo jakési portfolio. Každopádně oporučuji vyhodit sekci Novinky a opravdu dát veškeré info o sobě na jednu stránku. Předem bych se ve dvou odstavcích představil; napsal co umíš, co tě baví a pod. Pak informace o vzdělání, co máš v sekci O mě & Kontakt (můžeš doplnit nějaké ty výkresy a nějaký ten kontakt. Vše navíc je pro běžného návštěvníka zbytečné a nezajímavé.
Michal Kolesa
Profil
Pouvažuji o tom

Až se rozhodnu jakým způsobem ty weby budu tvořit (jestli jako smlizva o dílo nebo dohodu o provedení práce), přidám sekci webmastering & webdesign (spíš budu muset vymyslet jednoslovné slovo) pod tutuo stránku budu dávat odkazy na weby co jsem vytvořil, ale to bude až za něklik měsíců. Dal jsem si na inzertní server inzerát a teď čekám až se mi někdo ozve, ale velký úspech si neslibuji
Michal Kolesa
Profil
Zrušena sekce o mě její informace přeneseny na hlavní stránku, zrušeny odkazy zpět, opraveny některé nefunkční linky
Bubák
Profil
Zrušena sekce o mě
Dej si tam novou sekci "O mně", a do ní základní info o sobě, trohu málo víc, ale opravdu jen trochu, se můžeš rozepsat, co se týče tvé tvotby webstránek (co znáš: (X)HTML, CSS, JS, PHP...)
Michal Kolesa
Profil
jeden mi řekl, abych jí zrušil, druhý bacyh jí tam vrátil DOMLUVTE SE !
Bubák
Profil
druhý bacyh jí tam vrátil
Já nepsal vrátit, ale že stačí, když bude obsahovat jen minimum informací.

DOMLUVTE SE !
A ne!!! Každý máme právo na svůj názor. A buď rád, že nejsme právníci, když se sejdou dva právníci, vyjdou z toho nejméně tři právní názory.
marfy
Profil
Nechceš zkusit vytvořit další web od znova s veselejšími barvami? Na tom současném webu opravdu není moc co hodnotit

Nebo si stáhni šablonu a začni si ji upravovat podle svého...
Michal Kolesa
Profil
na úpravě šablon se nic nenaučím
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
jeden mi řekl, abych jí zrušil, druhý bacyh jí tam vrátil DOMLUVTE SE !
Především by ses měl rozhodovat podle sebe. My ti tu každý můžeme předložit mnoho názorů a tipů, ale je jen na tobě, jaký si web uděláš.
Bubák
Profil
Především by ses měl rozhodovat podle sebe.
Pokud dostaneš rozdílné rady, znamená to, že neexistuje jediné správné řešení.
Jak na to, se můžeš porozhlédnout třeba v sekci Názor na stránku, kde najdeš stránky podobného zaměření. U těch dobře hodnocených si všímej, jak jsou stránky dělané, mám na mysli vzhled, strukturu stránek, strukturu webu, kód...
Michal Kolesa
Profil
Nevzhledné odkazy předělány na tlačítka

Co ještě změnit ?
grimword
Profil
vyhni se té fotce, ta mě skutečně děsí
Michal Kolesa
Profil
za to nemůžu jak vypadám
Kcko
Profil
za to nemůžu jak vypadám
Muzes. Na holice a holici strojek / ziletku snad mas nebo ne?
Osobne bych stahl cely blog, nemas tam nic zajimaveho, bud je to snuska nezajimavych blabolu ci pohled na tvou rozvracenou osobu.
I kdyz se najde nekdo, kdo si od tebe bude chtit udelat web, ac o tom silne pochybuji, tak po shlednuti foto a precteni clanku o tom jak jdes nekoho prizabit boxerem na urad prace nebo jak si fotis rozbity pokoj, muzes zapomenout na klienta.

Co se tyka tve prvotni otazky, vyvaruj se vseho, aby to vypadalo nebo jen zdanlive pripominalo soucasny stav, nema to s webdesignem nic spolecneho.
Michal Kolesa
Profil
Trochu jsem upravil ksicht webu. prosím kritiku
Axamith
Profil
Michale, vidím že se snažíš, ale pořád to bereš ze špatného konce. Alespoň podle mého názoru. Celý web má vzhled, jako by byl napsaný před opravdu hodně lety. Vzhled v podstatě žádný, celý web je v podstatě o tobě. Nechci tě urazit, ale potencionálního zákazníka to ani nezajímá. Začni znovu na zelené louce. Vymysli si design stránek ( ale opravdu něco, na co se dá koukat ) a začni kódovat od nuly. K tématu, kterým chceš oslovit potencionálního zákazníka směruj obsah. To, že jsi invalida zákazníka nezajímá, teda pokud si nechceš stěžovat, jak vypadáš také ne. Co jsi studoval a podobné témata patří do blogu nebo osobních stránek, ne na prezentaci. Musíš něco nabídnout a pokud tvoje vlastní stránky stojí za houby, tak se špatně přesvědčuje, že něco umíš. Dále uvedení, že píšeš za 50,- až 500,- je také zavádějící. Co budeš dělat, pokud získáš práci o rozsahu několika desítek stránek, uděláš to za 500,- ??? Za prvé tím to mrvíš ceny, psaní webu je práce jako každá jiná ( pro úplnost, já se tím neživím) a za druhé, ke každému projektu musíš přistupovat individuálně. Já se neostýchám si vzít za web klidně 10 000,- ale zákazník má u mě veškerý servis, až na vyjímky bezplatný. Už se mi stalo, že v podstatě hotový web nachystaný na předání jsem od základu přepracoval, bez remcání. Zákazník platí a určuje, co na webu chce. A ty mu to musíš poskytnout, ale za odpovídající cenu. Kód upraveného webu jsem moc nestudoval, jenom mě cvrnklo do nosu, že tak jednoduché menu vytváříš pomocí obrázku. Tak jednoduchou věc raději popiš klasicky ( vyjma kulatých rohů ) a text je vhodnější pro SEO než img.
Jimmy Hayek
Profil
Stále nechápu, co tam dělá sekce Novinky.
Michal Kolesa
Profil
Já nemám grafické cítění. Má měl z výtvarky vždycky 4

Mě by se lépe dělalo, kdyby mi zákazním řekl. Text chci mít zarovaný v pravo, text zelený, obrázky s nádechem do žluta, nadpis chci mít písmem Aruial 25 bodu veliký,...
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Já nemám grafické cítění. Má měl z výtvarky vždycky 4
Potom spolupracuj s nějakým grafikem a nauč se pořádně kódovat. Představa, že ti zákazník nadiktuje co a jak, je hodně vzdálená realitě. Myslím, že každý zdravě uvažující živnostník si připlatí pár tisíc za kvalitní webovou prezentaci než aby se styděl za mišmaš od Kolesy...
Michal Kolesa
Profil
Já nemám štěstí na lidi, se kterýma by se dalo spolupracovat a něco bych se naučil. Mě každý v životě jenom šikanoval.
Bubák
Profil
Text chci mít zarovaný v pravo, text zelený, obrázky s nádechem do žluta, nadpis chci mít písmem Aruial 25 bodu veliký
Proč by ti to říkal, spustí MS Word a udělá si webowou prezentačku sám, vyjde to na stejno.

Já nemám štěstí na lidi
Nesmíš jim nic rozbíjet.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0