« 1 2
Autor Zpráva
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Mě každý v životě jenom šikanoval.
Tak v tom případě se do tvorby webů raději nepouštěj. Šikanovat tě bude každý druhý zákazník.
Axamith
Profil
Já vzhled webu v praxi řeším následovně : Zákazník mi sdělí rámcovou představu o webu, základní barvy, popř. pokud má již zpracované logo, tak z něj vycházíme. Téma obsahu, základní informace o firmě, cílové zaměření webu. Grafik ( externí spolupráce ) na základě těchto podkladů vytvoří 2-3 návrhy, zákazník si vybere a popřípadě se vzhled doladí. Obdržím odsouhlasený design ve Photoshopu, rozřežu si ho podle potřeby a ručně kóduji ( PSPad ). Až je hotová kostra webu, udělám se zákazníkem korektury, podle potřeby i několik a vše doladím, následuje optimalizace SEO a spuštění do ostrého provozu. Jednou jsem psal web, na který znělo zádání : chci web, dělám do stavebnictví a používám modrou a žlutou barvu. Následně jsem psal slohové práce na téma zateplování a sanace výškových budov.
K poslední větě viz. [#30] : jenom souhlasím.
Michal Kolesa
Profil
Jak mě bude šikanovat zákazníik ?
Bude po mě chtít, abych se venku hrabal v koši, stříkal po mě voňavku,neustále mě schazoval, urážel mojí mámu, neustále mi bral věci
Axamith
Profil
Hele uvažuj. Psaní webu je kšeft, nic jiného. A ve kšeftu jde o to vytřískat maximum s minimálními náklady. Takže pokud se k tomu budeš stavět takhle, tak za pár šestek budeš ( pokud budeš schopen to zvládnout ) psát věci, které stojí řádově tisíce až deseti tisíce a budeš si o zákazníka nechat diktovat pomalu každý Tag. Když to zpětně přepočteš na hodiny, zjistíš, že děláš za pětikorunu. Jestli nejsi schopen tohle pochopit, tak jdi raději od toho.
Michal Kolesa
Profil
Já hledám přivýdělek né práci na plný uvazek
Jsem začátečník tak je logický, že zatím toho moc neumím
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Jsem začátečník tak je logický, že zatím toho moc neumím
To, že jsi začátečník, ale logicky nikoho nezajímá. Nauč se (jen) pořádně kódovat web a přivyděláš si daleko víc...
Michal Kolesa
Profil
Jak se to mám asi naučit když mi nikdo zakázku neche dát ?
Proto hci začínat dělat od jednoduchých 2 stránkových webů a až se něco naučím troufnu si na 20ti stránový

To je tak těžké pochopit ?
Já jáci zatím dělat jednoduché malé weby a kasírovat za to 50 Kč.
fandaa
Profil
Michal Kolesa
Já jáci zatím dělat jednoduché malé weby a kasírovat za to 50 Kč.
Za tuto cenu opravdu stačí to, co děláš teď. Až se něco naučíš, začni tvořit i za vyšší částky, ale musí tomu taky odpovídat úroveň!

Jak se to mám asi naučit když mi nikdo zakázku neche dát ?
Co takhle si zadat sám sobě fiktivní zakázku. Vytvoříš design, nakóduješ a hned máš referenci a něco se přiučíš. Žádný učený z nebe nespadl. Čím více toho takto uděláš, tím více získáš zkušeností.
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa
Jak se to mám asi naučit když mi nikdo zakázku neche dát ?
Můžeš se to třeba učit na vlastním webu, který zatím neodpovídá tomu, že by jeho majitel byl zdatným webtvůrcem... :-)

Jinak, počet stránek webu nesouvisí přímo s náročností webu. Navrhnout třeba jednostránkovou prezentaci může být daleko daleko těžší než navrhnout dvacetistránkový web.
Axamith
Profil
Většina z nás, kdo se ti tady snaží radit začínala jako ty. Většina z nás se s prvním opravdovým webem potila mnoho dlouhých nocí. Už jsi dostal tolik odpovědí, že ti musí být jasné, že s tím to postojem to nikam nedotáhneš. Sedni na zadek, pořádně si pročti http://www.jakpsatweb.cz/, ukecej někoho, aby ti navrhl design a začni od nuly kódovat, něco, za co se nebudeš stydět. Až to bude pořádně, ale opravdu pořádně udělaný, hoď to do diskuze k ohodnocení. Pokud bude co hodnotit, rádi ti tu poradíme, čeho se vyvarovat a poskytneme objektivní kritiku. Popřípadě provedeš úpravy a máš první web, za který se nebudeš muset stydět. Nic jiného ti už nedokážu poradit. Je to lepší, než brečet, že ti nikdo žádnou práci nedá.
Kcko
Profil
„Já nemám štěstí na lidi“
Nesmíš jim nic rozbíjet.


Nebo o tom aspon psat http://michal-kolesa.spaces.live.com/blog/ :-)

A prezentovat by se chtel jinak nez v zupanu ;)

http://www.youtube.com/user/michalkolesa
Aailyyn
Profil

Jak se to mám asi naučit když mi nikdo zakázku neche dát ?

nemáš se to učit na zákázkách, to je nelogický, nemůžeš vyrobit nějaký paskvil, když dělat weby neumíš a chtít za to peníze, zakázky můžeš dělat teprve, až budeš něco umět, zatím se uč na svém webu/webu oblíbeného seriálu/herce/filmu/skupiny/fotbalového týmu, to je silně neseriózní, chtít si vydělávat tím, co neovládám (byť se i tohle děje, ale hanba by mě fackovala :-)
Michal Kolesa
Profil
Pokud by jsi dělal web o nějakém herci a tomu herci by se web nelíbil tak tě může zažalovat.

Nějaké základy HTML + CSS mám
Ten zákazník by tě k tomu dokopal. Lépe se dělá, když ti někdo řekne jak má web vypadat
rohl
Profil
Michal Kolesa
Že by tě zažaloval? Neblázni...kvůli grafice, kódu žaloba? kde to žiješ... jedině že bys tam měl smyšlené informace proti jeho osobě. A stejně ten tvůj web nebude pravděpodobně dosahovat 10 tisícových návštěv aby si ten herec vůbec webu všimnul...
DAV1D
Profil
Ten zákazník by tě k tomu dokopal. Lépe se dělá, když ti někdo řekne jak má web vypadat
skus robit stranku o volakej hre, filme alebo o necom co ta bavi. Na weboch k filmom alebo hrach sa mozes najviac vyhrat s grafikou a naucit sa kod a potom mozes predavat svoje dizajny, ked to budes poriadne vediet. Taktiez je dobre chodit po template strankach a pozerat sa na preview pri platenych a inspirovat sa. Lebo povedzme si, take ako robis ty, tak to si skoro kazdy moze spravit sam. Navyse kasirovat 50kc je suma, ktoru sa neoplati ani posielat, lebo poplatok banke sa jej snad vyrovna :)

Dovolim si tvrdit, ze css a html celkom viem, ale ja by som si urcite netrufol robit stranku za peniaze i ked sa par ponuk uz naslo. Jednoducho este nedosahujem dostatocnych kvalit potrebnych k napisaniu stranky, ktoru by som si dovolil predavat.
jakubroz
Profil
Nějaké základy HTML + CSS mám
věř mi, že nemáš. Je to opravdu tak málo, že to na web, za který si necháš platit, nestačí.
Aailyyn
Profil
Ten zákazník by tě k tomu dokopal. Lépe se dělá, když ti někdo řekne jak má web vypadat
diktovat ti to těžko bude, to by si ten web snad udělal rovnou sám, zákazník se na tebe imho (weby na zakázky fakt nedělám, na to bych si ještě opravdu netroufla, tak nechť mě kdyžtak někdo opraví) spíš spolehne, kouká na tebe jako na autoritu, která tomu rozumí a že si prostě poradíš... nakonec, když si jdu koupit housky, taky do toho pekaři v pekárně nebudu kafrat, že jo... za ručičku tě nikdy nebude vodit, nebude ti říkat "udělej to tak nebo tak"
shaggy
Profil
Mmmyslím, že v tejto téme sa začína rozoberať to, čo Michal Kolesa rozoberá inde. Dostal od nás viac rád než ktokoľvek iný, ale zjavne je:
a) neschopný čítať napísaný text,
b) neschopný porozumieť napísanému textu.
Tak či tak, už ma nebaví odpovedať dookola na tú istú otázku, ak niekto nevie pochopiť tak triviálnu vec, mal by sa na tvorbu webov vykašlať (pretože to je oveľa zložitejšie, než prečítať pár riadkov).

Michal Kolesa
Pamätáš si, ako ťa nahnevali na úrade práce v Rakovníku?
Ak by ti tá pani na ktorú si vytiahol boxera povedala, že je tam nová a že sa na tebe chce naučiť, ako ľuďom nájsť zamestnanie, bol by si menej nahnevaný? Myslím, že nie.
To isté chceš robiť ty. Robiť weby pre klientov a pritom sa na nich učiť. A ak sa ti ten web nepodarí, tak mu povieš, že to proste nevieš a že ťa môže zažalovať? Povedz mi jeden dôvod, prečo by sa ten klient nemal správať rovnako detinsky ako ty na úrade práce a prečo by na teba nemal vytiahnuť boxera?
Ale väčšina klientov to neurobí, pretože sú normálni - takže si nedajú urobiť web u človeka, ktorý nič nevie a hlavne ktorý sa nechce nič naučiť (a len čaká, kým mu ostatní poradia).
jakubroz
Profil
shaggy
ano, máš pravdu. Pořád je to dokola ;)

Tohle vlákno mě ale poslední dny celkem baví :)
Axamith
Profil
Já osobně doporučuji téma uzamknout. Michal Kolesa od nás dostal více dobře míněných rad než kdokoliv jiný na tomto fóru a evidentně ho nezajímají, pořád si mele dokola to samé. Je to plýtváním naším časem, který můžeme věnovat jiným, hodnotnějším tématům a účastníkům fóra, kteří jsou ochotni si nechat poradit a naslouchat radám a názorům. Z nich časem budou další, kteří mohou radit a diskutovat s novou vlnou zájemců o psaní webu.
Kcko
Profil
Vazeni pratele, kamaradi, kolegove v oboru,

neplytvejte energii a casem. Komu nestaci jeho blog, necht si zagoogli a vyjede tolik odkazu na ruzne diskuse, kde pochopit to, co je pan Michal Kolesa zac nebude vubec slozite. ( Viz jeho nesmyslne dotazy na bezne veci )
Ofi
Profil
lol, po přečtení článku o tom, jak ho nahnevali na úřadě práce v Rakovníku(díky za link shaggy ) se jen divím, že se tu s takovým člověkem jako je pan Kolesa vůbec zahazujete. Jediné co chce aby mu prachy spadly do klína ať už podpora nebo za "ehm" stránky a aby mu je všichni obdivovali jako dílo boží.
jakubroz
Profil
jak je vidět, pan kolesa už je vyhlášen. Na tomto foru dokonce dostal ocenění baviče diskuzí.
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,11990.0.html/view
DoubleThink
Profil *
No myslím, že už by pomalu stačilo, eskapádami Michala Kolesy už jsme znechuceni dostatečně. Lock.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0