Autor Zpráva
blitz
Profil
Dobrý den,
poprosil bych o kritiku webu, který jsem navrhl a nějak slepil dohromady :). Také by mne zajímalo, jak řešíte přechody u některých prvků?
Například u menu co jsem dělal, sem ho musel rozdělit na 2 divy, 1 div obsahuje 'pásek' který se opakuje po Y ose a do druhého divu jsem jako pozadí umístil kousek menu + stín co je pod ním. Přijde mi ale, že je to 'špatný' způsob. Už při takle jednoduchém webu tam mám předivováno a moc se mi to nelíbí :(

Děkuji za odpovědi, Aleš.

Odkaz
Jimmy Hayek
Profil
blitz
Například u menu co jsem dělal, sem ho musel rozdělit na 2 divy, 1 div obsahuje 'pásek' který se opakuje po Y ose a do druhého divu jsem jako pozadí umístil kousek menu + stín co je pod ním.

Především nedávej menu do divu. Lepší je použít seznam <ul> a jednotlivé odkazy dát do jeho položek <li>. Také nepoužívej mezery mezi tagy <a></a> a použij raději padding.
Jinak u toho menu stačí použít jeden obrázek, a to stín pod menu. Prvku <ul> nastav ono zelené pozadí jako barvu (ne jako obrázek) a na pozadí dolů napozicuj onen stín....
Miloš
Profil
1) Bílý text na světlezeleném pozadí (menu) je takřka nečitelný. http://www.sovavsiti.cz/kontrast/
2) Nadpisům <h2> Lorem ipsum dolor ... </h2> zvětšit margin-top
3) Podtržení mezery za odkazem (menu) vypadá hloupě.
blitz
Profil
Jimmy Hayek
Miloš
Děkuji mnohokrát za komentáře

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0