Autor Zpráva
ivank_net
Profil
Ahoj,

spustil jsem takový malý projekt. Jeho cílem nebylo získat obrovskou návštěvnost nebo vydělat milióny na reklamách, ale zjednodušit práci sobě i přátelům (a také si trochu zopakovat CSS :-) ).

Za několik let na internetu jsem posbíral krásné tapety, postahoval si je a používal. Časem mi lidé kolem začali říkat, že se jim má aktuální tapeta líbí a že by chtěli, abych jim ji poslal e-mailem. Pak jsem dostal super nápad - co je tak dát na web, ať si je každý může procházet a vybere si, co zrovna chce?

Adresa webu je http://tapety-na-plochu.ivank.net.

Mí přátelé tam začali chodit a celkem to chválí. Je možné, že se tapety zalíbí i vám. Já jsem si je dal do záložek, kdykoli chci novou tapetu, tak si to otevřu - vyberu - nastavím - zavřu. Je to časově i datově jednodušší, než to mít na HDD ve složce.

Na průměrných webech, kde jsou tapety, se mi nelíbí 3 věci:
- nekvalitní obsah (obrázek)
- obrovské množství (složitá orientace)
- malé rozlišení tapet (1024x768? kde to žijeme? :-) )

Pokud chce někdo podpořit tento projekt, stačí, když na něj odkážete, napíšete o něm ve svém blogu, nebo jen přidáte komentář - zveřejníte post na FB.

Předem díky za všechny reakce ohledně obsahu, designu, ovládání, orientace a tak dál.

Krásný den přeje Ivan Kuckir.
Yur4Y
Profil
Mne sa to páči, akurát som si nikde nevšimol, aké rozlíšenie majú jednotlivé obrázky.
tomas657
Profil
Mne sa to tiež páči.. veľmi pekné... i ked by sa tam hodilo nejaké logo... nielen textové...
johnl
Profil
Proč má ten pravý sloupeček takovou barvu? Vůbec tam nezapadá, spíš bych řekl že kazí celkový dojem ze stránky (můj názor), jinak hezká stránka ;-)
RockFire
Profil
Když ti na ostatních webech vadí rozlišení, tak dej jako na více webech tak 10 možností, takhle nabízíě wallpapery jen několika uživatelům. (Mimochodem kde to žijeme, mám nový nb, 1280×800).
ivank_net
Profil
Ahoj,

díky za názory. Zaměřil jsem se hlavně na širokoúhlé displaye. Tapety jsou v rozlišení 1680x1050 (moje rozliešní na 15.4" notebooku), ovšem je možné je dát na jakýkoli širokoúhlý display. Myslím, že se klasické 4:3 displaye brzo přestanou i vyrábět.

Bohužel za zbytkem světa trochu pokulháváme - teď koukám na návštěvnost svého webu s hrami (Hrej Online Hry.cz), nejpoužívanější rozlišení je právě 1024x768 (36 %) . Zatímco na mém osobním webu ( ivank.net ) je toto rozlišení až na 6. místě (7 %), hned pod ním je 2560x1600 (3 %). Zřejmě záleží i na obsahu stránky.
Imrahil
Profil
mně se líbej ty obrázky :)
jak je to s licencí?
ivank_net
Profil
Díky,

Tyto obrázky jsou dostupné na internetu na více webech, kde jsou zdarma ke stažení. Pokud by to byly nějaké fotky za tisíce korun z fotobanky, asi bych se k nim jen tak nedostal :-)

Jak mám dostat na web více lidí? Nechce na mě někdo odkázat nebo napsat článek ve svém blogu? Mohl bych vám zaplatit :-) Pokud máte také mBank, platba dojde hnedka, ale počítejte tak 20 - 50 Kč, žádné milióny zatím nemám :-)

Předem díky všem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0