Autor Zpráva
Ofi
Profil
Erblog
zdravim, takže už mám weblog v provozu(před pár dni jsem ho dal na web a ještě jsem ladil) tak prosím o nějaké zhodnocení - čehokoliv.

jen upozorním, že na weblog přidám ještě hledání na něm a uvažuji o RSS komentářů... pokud jsem na něco zapoměl, prosím připomeňte mi to :)

jo a to, že je to nalepené na levý okraj způsobuje ic.cz, které ze záhadného důvodu nepodporuje u elementu body nastavení margin: auto (všude jinde mi to funguje jak má). Problém bude vyřešen až budu mít vlastní doménu na kterou se chystám...

PS. kromě kecálka a guestbooku je všechno můj ručně psaný kód, proto mě prosím upozorněte na případné bugy, děkuji :-)
grimword
Profil
# příliš tmavý
# zbytečně složitý
# chtělo by to trošku jemněší design
# RSS každé kategorie je blbost
# "weblog o všem, co mě baví" - jenomže nás vše nebaví, chceme vědět tvoje zaměření - pokud nás bude zajímat, tak tě budeme číst
# www.nejuspesnejsi.cz - takto podle mě má vypadat blog, jednoduchý, přehledný a čistě zaměřený na obsah - žádné grafické šílenosti
Ofi
Profil
grimword

příliš tmavý
no však;) je to tmavý design. Kontrast a vše je v pořádku, nevím proč by neměl být tmavý ;)

zbytečně složitý
co je složite?

chtělo by to trošku jemněší design
mno možná zauvažuji do budoucnosti, jsem spíše programátor než grafik ;)

RSS každé kategorie je blbost
proč myslíš? Musíš si uvědomit, že člověk co bude sledovat mé stránky kvůli WWW nebude potřebovat odebírat novinky ze skateboardingu - a naopak ;-)

jenomže nás vše nebaví
proto tam jsou viditelně oddělené kategorie - chceš-li - sekce - a právě proto je RSS každé hlavní kategorie . Viděl jsem lidi co si udělali 4 weblogy. Jedno na WWW, jedno na filmy, jedno jako osobky jedno jako fotogalerii. tomu jsem se chtěl vyhnout, proč to dělat složitě když to jde jednoduše ;)

chceme vědět tvoje zaměření
Na hlavní stránce hned v úvodu to máš napsané ;-) Přesně tam kde by to mělo být :)

díky za názor, o tom RSS kategorií ještě popřemýšlím tedy, ale jeví se mi to jako logický tah a co tedy říkáš na RSS komentářů? myslíš že je to tedy zbytečné..?
grimword
Profil
web by měl mít vždy jasné zaměření - dvojnásobně to platí u blogu, kategorie tomu nepomůžou

i tady by šlo ještě přidat oddělené kategorie pro skateboarding, pěstování kytek a warez, ale není to tak, protože to dělal zkušený člověk
Ofi
Profil
grimword
dvojnásobně to platí u blogu
zapomínáš že to není weblog ale erblog (vtip) :)

web by měl mít vždy jasné zaměření
no můj weblog má jasné zaměření - vše co mě baví. Čili osobní stránky o všem co mě baví. to je hlavní zaměření, chceš-li to tak ;)

uvidim časem. Když to bude z hlediska návštěvnosti nebo čehokoliv jiného špatné, pak to předělám třeba jen na jednu kategorii.Pak se ze mě třeba stane ten „zkušený člověk“ ;)
Shane
Profil
1) Pravé menu působí trochu rušivě. Jednou je v něm obsah zarovnán na střed (grafika), podruhé vlevo (text). Rámeček u dolního okraje nadpisů podivně odděluje nadpis od textu. Dal bych ho i/jen k hornímu okraji.

2) Odkazu "Celý článek >" naskočí hover i když mám myšítko na druhé straně divu obsah.
Ofi
Profil
Shane
Jednou je v něm obsah zarovnán na střed (grafika), podruhé vlevo (text).
text je v podstatě taky na středu, ale ty odrážky to vizuálně mění

Rámeček u dolního okraje nadpisů podivně odděluje nadpis od textu. Dal bych ho i/jen k hornímu okraji.
dík - mrknu na to - asi to dám nahoru tedy spíše než dolu

Odkazu "Celý článek >" naskočí hover i když mám myšítko na druhé straně divu obsah.

vím o tom, je to jeden z bugů který řeším, ale dík za upozornění...
Shane
Profil
vím o tom, je to jeden z bugů který řeším
Zkus nahradit
.cely-clanek {
	display: block;
	text-align: right;
	line-height: 30px;
	margin-bottom: -10px;
}

za
.cely-clanek {
	float:right;
	margin-top:1em;
}
Bubák
Profil
Kontrast a vše je v pořádku
Není, koukni třebas na výsledky z www.checkmycolours.com
Testing done on 142 elements
Luminosity Contrast Ratio: 5 failures
Brightness difference: 28 failures
Color difference: 55 failures
Jimmy Hayek
Profil
grimword
web by měl mít vždy jasné zaměření - dvojnásobně to platí u blogu, kategorie tomu nepomůžou
Co to je za blbost? Blog je osobní zápisník a je jen na jeho majiteli, co bude publikovat. Blog není žádný odborný magazín.

RSS každé kategorie je blbost
To si teda nemyslím. Navíc i redakční systém jako WordPress nabízí RSS výstup daných kategorií, takže ta myšlenka nebude zase tak blbá. Mně osobně to přijde užitečné, protože si mohu vybrat, co chci sledovat.

Ofi
1) Docela pěkné, ale jak už bylo zmíněno, kontrast je slabý. Písmo položek menu bych rozhodně udělal více světlejší. Názvu blogu jsem si všiml až po cca 30 vteřinách zkoumání webu. Samotný text je na tom o něco málo lépe, ale i tak bys mohl čtenáři ulehčit čtení...
2) Drobečková navigace je zde zcela zbytečná.
3) Přidej odkaz i nadpisům jednotlivým perexům článků.
Ofi
Profil
Shane
nejde o to, že bych nevěděl jak to udělat ;-) spíš řeším jak nejlépe to udělat ...

Bubák
njn, já to checkoval na sově v síti, ale checkoval jsem jen obsah...

Jimmy Hayek
1) jop, dík za radu, s tím určitě něco udělám :)
2) proč? vždyť se ty články větví erblog > kategorie > subkategorie > článek - to už stojí za drobečky ne?
3) eh, teď nevím co máš na mysli :)

EDIT: kontrast zvýšen u pravého a levého menu, u nápsu úplně nahoře (Erblog-weblog o všem ...) a trochu i u patičky.

Bubák
ten program je dobrý, to na cos tu hodil odkaz, ale spousty chyb tam plyne z toho, že nemám barevné ale obrázkové pozadí - pak to defaultně bere bílou jako barvu pozadí.

EDIT 2: hh kokam někdo se pokusil o "hacknutí" komentářů :D smůla, mám to zabezpečené ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0