Autor Zpráva
WanTo
Profil
Zdravím!

Rád bych poprosil o zhodnocení návrhu svého fotografického portfolia: odkaz zde. Řídil jsem se heslem "Ať žije minimalismus!", cílem má být jednoduchá a přehledná prezentace vlastní fotografické tvorby.

Kód hodnotit nemusíte, nemáte-li nějaké tipy na jeho vylepšení. Vím, že není ideální - hlavně pozicování náhledů galerií na úvodní stránce by určitě šlo vyřešit lépe. Zajímá mě hlavně, jak na vás web působí jako na jeho uživatele. Také vám budu vděčný, když otestujete galerii a proklikávání mezi fotkami - zatím fungovala ve všech prohlížečích, které jsem vyzkoušel, pořád si však tím JavaScriptovým řešením nejsem jistý.

Předem díky, Martin.

Edit: prosím někoho z moderátorů o opravu překlepu v nadpisu :-)
Moderátor Chamurappi: Opraveno.
Taurus
Profil
Líbí se mi, svůj účel to splnilo :-)
Akorát IE7 se u obrázků cuká - černá plocha místo fotky - http://czela.net/~wanto/martinmajer.net/gallery.html
(možná je to ale má chyba, včera jsem slavnostně přešel z IE6 na sedmičku, abych mohl mít obě verze a hrabal se v registrech...)
Nox
Profil
WanTo
Pod nadpis bych to šrafování nedával, ale jinak musím říct, že i jako člověk co se moc v minimalistických designech nevyžívá,
se mi to líbí.

Je hodně rozdíl mezi tím, když někdo udělá minimalistický web a mezi někým, kdo se vymlouvá že je to minimalistické
a přitom je jen nekvalitní

V Opeře 10 jede

Člověk chvíli musí zapřemýšlet že pro "další" se klikne na fotku (na webech se často zobrazí 100% fotka, jakože lightbox a tak)
a není tu k tomu spešl tlačítko a některé lidi možná nemusí napadnout kliknout na hlavičku pro přejití na úvodní stranu, nevim

A fotky se mi taky líbí :)
Miloš
Profil
Proklikávání funguje, ale jak se z fotek dostanu ven? To, že musím kliknout na logo, asi nenapadne každého (mě to taky nenapadlo hned).
A jak se dostanu na předchozí fotku? Na to jsem nepřišel; že by to nešlo?
MajoCQ
Profil
Moze byt, hodnotim 6/10 (ak robis iba ciernobiele fotografie tak 7/10)
WanTo
Profil
Zatím díky za feedback. IE7 pravděpodobně nespolupracuje ze stejného důvodu, jako Google Chrome, jak mi bylo včera nahlášeno. Kvůli uživatelům, kteří si vypínají JavaScript (ano, bohužel i takoví existují, dokonce znám jednoho osobně), tahám informace o fotkách z <noscript> tagu (viz stávající kód). IE7 a Chrome se tohle řešení očividně nelíbí, inu co se dá dělat, musím vymyslet něco lepšího.

Na předchozí fotku se dostat nedá (zatím). Možná tam ještě přidám nějaká tlačítka, ale nechci to přeplácat. Stejně tak tedy ještě přidám pod fotky nějaký text plus jasně viditelný odkaz pro návrat zpět na úvodní stránku.

Kromě toho - nevíte někdo, jak by to šlo zařídit, aby se na konci URL zobrazovalo číslo fotky? Pokud bych se například proklikal na 5. fotku, tak by adresa byla gallery.html#05. Kdykoliv by tuhle adresu někomu někdo poslal, zobrazila by se automaticky vybraná fotka.
Matty
Profil
WanTo
Pokud bych se například proklikal na 5. fotku, tak by adresa byla gallery.html#05
K tomu slouží v JS location.hash. Nastavíš mu nějakou hodnotu a ona se sama ukáže v adresním řádku. Při příchodu na stránku budeš zobrazovat fotku podle toho, co je v location.hash.

Jinak, stránky se mi líbí (účel plní), fotografie se mi také líbí :-)
WanTo
Profil
Matty
Díky. Už jsem to tam zapracoval.
WanTo
Profil
Tak jsem přidal tlačítka pro obousměrnou navigaci mezi fotkami, doufám, že opět fungují všude.
WanTo
Profil
Inu, tak web mám hotový: http://martinmajer.net - chcete-li, můžete hodnotit :-) A tvrdě do mě :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0