Autor Zpráva
Romop5
Profil *
Prosím si kritiku môjho designu
http://moondesign.yw.sk/index.html
btw: niesom velky profik, ohladom headeru, mohlo tam byt viacej efektov, ale mal som aj moc preplnene designy ktore neboli moc dobre.
menu není moc prepracovane, dalo by sa stým este pohrat
footer: neni moc originalny, ani tam moc dobre nesedí, len ma nic ineho nenapadlo
Radek9
Profil
Mě se ten design líbí. Jen bych změnil font a odkazy v navigaci bych dal normálně na cursor: pointer;
Zechy
Profil
Radek9: Neni to tim, že menu je zatim bez odkazů?
Miloš
Profil
Nečitelné – vražedný „kontrast“, maličká písmenka, nenadefinovaný řez (= ve výsledku Times New Roman, neboli pro web nehezké patkové písmo). Pokud se nenačtou obrázky, je to teprve to pravé pošušňáníčko, brrr
No a ke kódu, takto tabulkové ohavnosti, snad netřeba cokoli dodávat.
Radek9
Profil
Zechy:
Aha :D
Romop5:
Jinak ještě jsem zapoměl... dej jinou barvu písma :)
Jimmy Hayek
Profil
Romop5
A co takhle použít jinou barvu než je jen černou, bílou a šedou? Je to takové nudné, nepříjemné...
Romop5
Profil *
njn, ale clovek neni bezchybný, s bez tabuliek s divami to zatim moc nevim, ale pokusim sa to nastudovat :)
footer ma asi fakt blble pismo, no, sak to neni 10 dnovi design, som sa hodinku hral v PS, tak sa mozem hrat dalsiu hodinku :)
stepan
Profil
Romop5
A tobě samému se ten text čte dobře?
camo
Profil *
Podľa mňa ak môžem, pridaním výraznejšieho písma a viacerých prvkov ten mesačný efekt zanikne. Ale ten dekor hlavičky sa mi páči, aj keď nieje nový.
Romop5
Profil *
stepan: ani moc ne, ale je tazke vybrat dobru farbu textu, to mi zvycajne nejde :(
Romop5
Profil *
Zechy mi ukazal ako sa to presne robi s divama, takze zajtra to este prerobim
shaggy
Profil
niesom velky profik
Tak prečo robíš stránky, na ktorých ideš ponúkať webdizajn? Od niekoho, kto používa tabuľkový layout mi to príde dosť smiešne, nemyslíš?

Si možno začiatočník, ale ja ta budem hodnotiť adekvátne k tomu, čo ponúkaš/na čo sa hráš - človek čo ponúka "ten pravý dizajn pre Vás" by už mal niečo vedieť, nemyslíš? Prečo nezačneš niečim jednoduchším? Fanúšikovskou stránkou, stránkou o tvojom obľúbenom zvierati (pes, mačka, brat), alebo o hocičom čo ťa baví.

Tamto čo si predviedol je zlé - ani ja nemám rád "prepchaté" stránky, ale ten dizajn nie je pekný. Nie je pekný ani kód a už vôbec nie výsledok. Pod odstavcom textu ti chýba medzera, tie zbytočné ikony máš nalepené na text.

footer ma asi fakt blble pismo, no, sak to neni 10 dnovi design, som sa hodinku hral v PS, tak sa mozem hrat dalsiu hodinku
A preto je to "ten pravý dizajn pre nás"? Fakt začni s niečim jednoduchším, čo nie je nad tvoje sily, potom ťa zhodnotím ako začiatočníka a možno aj pochválim.
Flay
Profil
ani moc ne, ale je tazke vybrat dobru farbu textu, to mi zvycajne nejde
A co třeba... já nevim... bílou? :/
Romop5
Profil *
shaggy: mg, to neni moj jediny design ale newa, zvycajne ale vsak robim pre RS PHP Fusion
shaggy
Profil
Romop5
mg, to neni moj jediny design ale newa, zvycajne ale vsak robim pre RS PHP Fusion
Týmto by som sa nechválil. Ak si tých dizajnov urobil viac, toto nie je tvoje prvé dielo a myslíš to úplne vážne, tak si plne stojím za tým čo som napísal. Ten web je odpad, pekné by to bolo možno, ak by si bol začiatočník. Ale na niekoho, kto chce ponúkať dizajn stránok je to veľmi, veľmi amatérske.
Miloš
Profil
Romop5
Koukám, že ti tam přibyly ikonky a – proč? Návštěvník má z toho, že jsou stránky validní, starou belu; jemu je taková informace na ***píp***. Krom toho existuje řada stránek, které jsou sice validní, ale hnusné, nepřístupné a neovladatelné. Opravíš si na tom svém webu aspoň to nečitelné písmo?
ErForce
Profil
bacha na reklamy IC - nejsou validní, tzn. že dnes validní stránky zítra být validní nemusí - český validátor na ty chyby upozorňuje, anglický ne (oficiální) takže pokud se chceš pochlubit validitou a nechceš aby došlo k trapasu kvůli IC reklamě tak si tam dej ikonku oficiální - ale jinak schvaluji validaci v LEPŠÍM českém validátoru..
Ofi
Profil
omlouvám se, blbne mi formulář pro jpw...
Miloš
Profil
ErForce
pokud se chceš pochlubit validitou
A k čemu je to dobré? :D
Vrabecek
Profil
Taky mám rád tyhlencty monochromatické designy s použitím odstínů šedé. Ale je dobré takový design obohatit ještě nějakou barvou. třeba Modrou, Zelenou.

Trocha inspirace

http://vrabcovo.net/
http://vrabcovo.net/white/
http://vhp.ic.cz
http://www.vhp.ic.cz/green/

Odstíny šedé samy o sobě opravdu působí nudně.
Vrabecek
Profil
njn, ale clovek neni bezchybný, s bez tabuliek s divami to zatim moc nevim, ale pokusim sa to nastudovat :)

To bys fakt měl :) Tabulky jsou pomalé, složité, kód je hnusný. Když použiješ divy, to budou divy :D haha nojo. Divy jsou o dost jednoduchší :)
Ofi
Profil
<ot>
Miloš
A k čemu je to dobré? :D
Když mám ( !JÁ )validní web, tak to znamená, že ho mám psaný podle norem W3C a přesto funguje tak jak chci (funkčnost na prvním místě samozřejmě). I po přečtení Webylonu tvrdím, že dodržovat normy W3C je dobré (o5 - ne za každou cenu) pokud není nevyhnutelné. ukazuje to jistou hodnotu, dokazuje to jistou orientaci kodéra na webovém (bojovém) poli. dnes to není nic důležitého, za to si může konsorcium samo, že validita !neznamená ani úspěch ani funkčnost(na mnoha webech co jsem viděl). To však neznamená, že se v budoucnosti nepodaří to co se dlouho nedaří teď - sjednotit webové standarty - a až se to povede, tak pro člověka s validním webem a se schopností psaát validně to bude o mnoho jednodušší se standarty řídit a o mnoho cennější mít validní web..
</ot>
Jimmy Hayek
Profil
Ofi
dokazuje to jistou orientaci kodéra na webovém (bojovém) poli.
Ale pro koho? Běžný návštěvník se do kódu nedívá a je mu jedno, jestli je validní nebo ne. Osobně je mi také naprosto jedno (jako návštěvníkovi i jako webdesignerovi), jestli jsou weby validní. Pokud někdo chce dělat weby validní, tak je to jeho věc. Přijde mi ale také zcestné dávat si na web nějaké ikonky.
Miloš
Profil
Ofi
Taky se snažím psát validně, pokud to neodporuje zdravému rozumu, ale ani by mě nenapadlo dávat na web nějaké pitomé ikonky.
A i mně je jako návštěvníkovi cizího webu úplně ukradené, jestli web projde validátorem na jedničku, ale naopak mě eminentně zajímá, jestli se na stránkách cítím dobře, což mi žádná validita nezajistí – jak ostatně píšu o něco výš:
existuje řada stránek, které jsou sice validní, ale hnusné, nepřístupné a neovladatelné“. Jako doklad tohoto tvrzení jsem se tě ptal, jestli konečně opravíš to nečitelné písmo.

Dávat si na web pro návštěvníka zbytečné ikonky má ještě jeden aspekt – stejně jako dobrý spisovatel nebo dobrý skladatel škrtá ze svých knih (skladeb) vše zbytečné, aby se čtenář/posluchač soustředil jen na to, co má smysl, hodnotu…, rovněž tak dobrý webdesignér vyhodí ze svého webu všechny zbytečné informace, které zabírají místo těm podstatným, kvůli kterým návštěvník přišel. Každá zbytečná informace odvádí pozornost.
A pokud ti tu pitomost s ikonkami nerozmluvíme, udělej aspoň to, aby nebyly na první pohled tak na očích a nebily návštěvníka při každém pohledu jako kladivem do mozku. Máš-li celou stránku v odstínech šedé, jsou barevné ikonky jako pěst na oko, o jejich velikosti a umístění ani nemluv(n)ě. Musíš-li tam tu po mém soudu zbytečnou informaci mít, použij menší a šedivé ikonky a dej si je do patičky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
jsem se tě ptal
Jen taková procedurální připomínka: Ofi je ErForce, ale není Romop5. Ptal ses spíš Romopa5, to je autor hodnocených stránek, zatímco Ofi je jen kolemjdoucí aktivista :-)

dobrý spisovatel nebo dobrý skladatel škrtá ze svých knih (skladeb) vše zbytečné, aby se čtenář/posluchač soustředil jen na to, co má smysl, hodnotu
Jak údajně pravil Antoine de Saint-Exupéry: Konstrukční dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.


Reaguji na Ofiho:
To však neznamená, že se v budoucnosti nepodaří to co se dlouho nedaří teď - sjednotit webové standarty
Možná se stane zázrak a podaří se sjednotit standardy, ale budou to úplně jiné specifikace, než ty, za jejichž dodržování lobuješ. Žádný z rozšířených prohlížečů už nikdy neudělá krok k lepší podpoře HTML 4.01.

až se to povede, tak pro člověka s validním webem a se schopností psát validně to bude o mnoho jednodušší se standarty řídit
O mnoho? Ani ne. Máš mnohaletý náskok v oboru psaní validního kódu podle mnoho let mrtvých specifikací, v němž ovšem jde dosáhnout dokonalosti během pár dnů strávených před validátorem.

a o mnoho cennější mít validní web
Jednotnosti standardů lze dosáhnout jedině tak, že specifikace popíší všechny možné případy, ne jen ty validní. Touto cestou kráčí návrhy HTML 5 a chystaná revize CSS 2. V té tvé utopické budoucnosti bude úplně jedno, zda máš web validní, porušení pravidel nezpůsobí problémy s kompatibilitou. Žádný bonus za oddanost tě nečeká.

Chceš-li pokračovat v této debatě, založ si prosím nové vlákno.
Ofi
Profil
Chamurappi
ne pokračovat nepotřebuji, co potřebuju vědět vím, jen dodám..
1.standarty/standardy - nebudem se chytat za písmenko, důležité je že víme o co jde, a já se pro příště polepším... jinak samozřejmě máš pravdu, mě šlo hlavně o základní princip a ten se nemění...

Miloš
ni by mě nenapadlo dávat na web nějaké pitomé ikonky.
no já ale nemluvil o tom proč dát si na web ikonky ale o tom proč mít validní web, ale asi jsem trochu překroutil už původní otázku takže moje chyba ;-) ikonky na webu mít smz. nepotřebuji pokud to není portfolio webdesignu či jiné práce spojené s valididtou ať už přímo či .. nepřímo..

PS. jinak chamurappi to dobře vystih - jsem Ofi i ErForce - za to se omlouvám, občas se mi strašně zalaguje net a nepomůže nic jiného (pokud chci zrovna přispět na diskuzi) než se přelogovat na jiný účet - to přináší zmatky, ale napravím to budu se podepisovat odtěď ;)
Filip.M
Profil *
z pohledu nezkušeného 14ti letého kluka bych spíš udělal pozadí, který nebude z nekvalitních obrázků, aby tam bylo vůbec něco vidět, určitě bych zvětšil obrázky, který ti slouží jako menu...dal jiný písmo...a celkově ten web trošku učesal, přeci jenom ti tam nebudou chodit ajťáci, kerý ti budou hodnotit kod atd, spíš fanoušci seriálu...chtěj se něco dozvědět, a PŘEČÍST, takže by si ani nemuseli kopčit texty do wordu, aby to přečetli :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0