Autor Zpráva
arch
Profil *
prosím o kritiku, o dost věcech vím a dořeším, ale přesto, je to teprve druhý web
Odkaz
Mistr
Profil
arch
(1) Tužka s popisem Obsah ve mne evokuje skutečnost, že se jedná také o odkaz. Vždyť jednotlivé položky menu jsou vyvedené v naprosto stejném fontu. Změnil bych to. Mimochodem, musí tam být ten nápis Obsah? Co třeba název školy?
(2) V kontaktech vlevo dole máš telefonní číslo na Mgr. Ivanu Adamcovou. To je kdo? Ředitelka? Hospodářka? Sekretářka? Školnice?
(3) Podobné to je s telefonním číslem, které je uvedeno nad kontaktem Mgr. Adamcové. Co je to za telefonní číslo? Do ředitelny? Do sborovny? K hospodářce? Do vrátnice? Na odhlášení obědů v případě nepřítomnosti žáka?
(4) Stávající obsah (tedy pojednání o historii školy) bude součástí úvodní stránky i ve chvíli, kdy bude web spuštěn? Věřím, že nikoliv.
(5) Celkově je grafika zajímavá. Jen mi na ni téměř nic nepřipomíná školu. Vždyť se školou mám spojenu žákovskou knížku, tabuli, špinící křídy atp. Zamysli se ještě nad tím, prosím.
(6) Chválím klikací logo.
(7) Nalevo od loga je takové prázdné plonkové místo. Plánuješ jej tak ponechat? Nemá třeba škola nějaké logo, které by se sem hodilo?
arch
Profil *
díky a souhlasím ve všech bodech obžaloby

příště, než sem něco postnu se zdravě selským rozumem zamyslím ;)
Imrahil
Profil
až na zoufalé logo a do jisté míry i menu se mi to celkem líbí
drasha
Profil
Dosti nepěkné. I po stránce kódu.

1. Na co vkládáš 2 styly? Proč je nespojit do jednoho?
2. Klíčové slova - delší než popis, zbytečně
3. HTML kód - šlo by to líp :)
4. Zobrazení bez obrázků
5. Zobrazení bez stylů
Ofi
Profil
tenhle web se tu už řešil pokud vím...
SwimX
Profil
arch:
drasha:
Dosti nepěkné. I po stránce kódu.

co se týče kódu, menu patří do <ul> nebo <menu> místo těch obalovacích divů dáš <li> a zase to bude o značku rozmanitější :) HTML má spoustu značek, každou k němčemu, a že div funguje všude neznamená, že má všude být.

taktéž div id header, proč to není v <h1> a pod tím obrázkem není text? Překrytí textu obrázkem

naopak kontakt bych z ul vyhodil a dal ho do <address>

Grafika se mi líbí, ale ke škole mi nesedí, jak už psal Mistr. Ale což, to ničemu nevadí. Nevím zda tad můžu propagovat jiné stránky, ale koukni na www.dukelska.strakonice.cz je to moje bývalá základka, líbí se mi tam, že tam mají co dnes a zítra vaří, kontakty logicky uspořádané, atd.. (web sem netvořil, jen se mi líbí, pokud se to moderátorům nezdá, nechť mě ztrestají a příspěvek smažou :))
Jimmy Hayek
Profil
SwimX
taktéž div id header, proč to není v <h1> a pod tím obrázkem není text?
Mohu se zeptat proč? Aby měl dva téměř identické nadpisy h1?

arch
1) Odsazení prvního řádku odstavce nedělej pomocí &nbsp; ale pomocí CSS vlastnosti text-indent.
2) Mezi trojčíslí v telefonních číslech vlož nedělitelnou mezeru &nbsp; stejně jako za předložky typu ,v“, „s“„z“, mezi titul a jméno, dále pak například mezi řadovou číslovku a následující slovo (1. stupně).
3) U těch klíčových slov je opravdu vhodné vybrat tak max. 4 — 5.
4) Text rozčleň na odstavce pomocí <p>
Miloš
Profil
Jimmy Hayek:
za předložky typu ,v‘, ‚s‘‚z‘
Jenom? A-i-k-o-s-u-v-z (výjimku tvoří malé „a“, které na konci řádku zůstat smí).
a na tvou hlavu (zcela na okraj, ale když už píšeš o typografii) – do „4 — 5“ nepatří mezery; kolem pomlčky se mezery nesázejí v případě, když jde o spojení ve smyslu „něco až něco jiného“, takže zde by bylo správně „4–5“.

arch
Jak ti správně píše Jimmy Hayek – text rozděl do <p>odstavců</p>, protože <br> není odstavec (přečti si něco o sémantice). Pak taky nebudeš muset používat tu ohavnost &nbsp;&nbsp;&nbsp;


Moderátor Mistr: Problematiku souhlásek, samohlásek a jiných znaků na kocích řádků, prosím, řešte v jiném - odtud vytrženém - tématu. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0