Autor Zpráva
lola2
Profil
čekám názory

http://asgardsky.tym.cz/
SwimX
Profil
lola2:
kód strašnej, několikrát <body> uvnitř <p> máš <head> masakr
celej web: Comic Sans, nepřiměřeně velký..
uvodní strana: klikám klikám nic, najedou přesměrování, navíc je nepřehledná, slátané obrázky přes sebe
menu webu chybí hover, chybí nadpis ani nevim kde jsem, patička -> náký čísla, .....

Celkový dojem: strašný
Hodnocení: -10 / 10
grimword
Profil
mě to naprosto vyhovuje, být fanoušek toho seriálu tak jsem spokojen - důležitý je pro tebe obsah, ne vzhled nebo kód
Zechy
Profil
První stránka samý obrázek, text na tom nečitelný a najednou přesměrování. Jak řikal SwimX tak už to řek asi za všechny.
Miloš
Profil
Fůůůůůůj! První mojí reakcí byla otevřená pusa, vytřeštěné zraky a fascinace hnusem. Téměř tak, jako když jsem poprvé ve svém životě viděl Teletubbies anebo slyšel Spice Girls.
Tolik subjektivní dojem, pocity; a teď k věci:

1) Vstupní stránka je a) zbytečná, b) velká (391 KB) a c) odpudivá (nesourodá koláž, hnusný Comic Sans a zbytečná informace).
Proč mám načítat 391 kilo jen proto, aby me přivítala nevkusná stránka a já byl pak přesměrován někam jinam?
2) Přesměrování je navíc naprosto diletantské, protože mám-li je zakázané, dál se nedostanu – ze stránky nevede žádný odkaz. I podíval jsem se tedy do kódu – fuj; když už tam máš CSS, co tam dělá takovýhle balast:
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>

I povolil jsem přesměrování a jdeme dál:
3) Comic Sans na stránkách je ukázkou masového nevkusu. Tučný Comic sans je navíc velice nečitelný. Konečně souvislý centrovaný text je typografická prasárna (centruj si básničky, nadpisy a podobně, ale souvislý centrovaný text se blbě čte).
4) Tvé obrázkové menu neoplývá přístupností – maličká písmenka si nezvětším a když obrázky vypnu, abych viděl alespoň alty, vidím totální h****. To, že bych v menu uvítal nějaký :hover-efekt, je pak asi stejně zbytečné, jako chtít po lideojedovi, aby si před jídlem umyl ruce (je to sice hygienické, ale jsou podstatnější výtky a požadavky).
5) Hlavnímu bloku chybí sebemenší padding, takže je-li někde text přes celý blok, je na kraje nehezky nalepený.
6)Dobré odpoledne, dnes je streda 9. zárí 2009“– tohle považuji za ukázkový příklad demence – je tam ta hláška i z jiného důvodu, než jen proto, aby ses pochlubil, jaký jsi mistr světa amoleta, že dokážeš odněkud zkopírovat script? Si jako myslíš, že – když nebudu vědět, kolik je – přijdu se podívat na tvoje stránky? Hahaha, zasmála se verlyba…
7) Počítadlo, chjo… Aspoň (když už tam musíš mít takovou zbytečnost) není tolik na očích.
8) Když jsem ještě pořád na hlavní stránce, podívám se do kódu – pejsek s kočičkou vařili dort. Například styly – to ti nestačí jeden přilinkovaný CSS soubor? Proč tam máš <style> s jedinou informací (tučný Comic pro .style4)? Proč tam máš align="center"?
O pořadí v kódu pak ani nemluv(n)ě:
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<title>Asgard</title>
<link href="styl.css" rel="stylesheet" type="text/css">
<style type="text/css">
</style>
</head>
<body>
<div id="main">
<p>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>Nepojmenovaný dokument</title>
</head>
<body>

Ten kód je, prosím, ruční práce? Rozumíš vůbec HTML? Nechápu, jak je možné něco tak nesmyslného splácat dohromady.
9) Na dalších stránkách opět nečitelný (centrovaný) text napaťchaný od kraje ke kraji, na stránce Příběh nesmyslný chrchel odkazů: 1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15. – žádný hover, tak je aspoň, properuna, odděluj mezerama.
10) Jestliže jsem mluvil o datové velikosti vstupní stránky, nebylo to nic oproti stránce s tapetama, která má neuvěřitelných 2,1 MB. Fuj!
11) Proč má většina stránek <title>home</title>?

Odpadám, škoda dalšího komentáře, škoda sov, hů hů.
johnl
Profil
grimword:
důležitý je pro tebe obsah, ne vzhled nebo kód

Promiň ale mám pocit že to to je jak psát web né jak psát obsah na web, když si sem dávaš zhodnotit web, tak se hodnotí vzhled a kód (málo kdy i obsah ;-) )

Ale tohle je (s prominutím) vážně hnus (to ani já když jsem začínal tak jsem neměl takový kód :D)!
Imrahil
Profil
já myslím, že to je velmi pěkný web :D:D:D:D
grimword
Profil
johnl
požadovaná kvalita webu musí být závislá na tom, kolik nám je ten web za naši snahu vrátit - youtube - udělejme to kvalitně, bude z toho mega moc $$$, fan stránka asgardů - who cares, stejně z toho nebude ani koruna =] , proč se teda snažit?
Miloš
Profil
grimword:
proč se teda snažit?
Minimálně proto, aby lidé neutíkali vinou vlastního zhnusení.
Dal-li si sem lola2 hodnotit stránky, jistě ne proto, že na ně přijde pár fanoušků, kteří by tam přišli vždycky a na ostatní se stačí z vysoka vysr**
Věřím tomu, že se ptal na to, jak stránky zlepšit, aby se na nich každý příchozí cítil dobře a chtěl se rád vracet. Ne zvracet.
lola2
Profil
děkuji za názory s tím pismem už začínám něco dělat když se vám teda tak nezda comiks tak to bude arial a zarovnané do bloku menu sem dodělal alt
Miloš
Profil
Písma viz http://www.dgx.cz/tools/fonts/ a http://www.dgx.cz/tools/fonts/vista.php
Osobně bych spíš než Arial volil Verdanu nebo Trebuchet, případně nějaké vistové písmo (pozor, ta bývají menší, takže určitě použít font-size-adjust).
Rozhodně při definici font-family nezapomeň na náhradní písma.
GImp Master
Profil *
Hrôza bracho !
Miloš
Profil
GImp Master
Taková informace pomůže, ségro :D Tu si můžeš strčit za klobouk.
Nějaká rada? Konkrétní výtka? Bo v opračném případě spíš spamuješ.
GImp Master
Profil *
Ne ja chtel puvodne rict ze ja bych mu stím v pohode píchnul mam par designu !
lola2
Profil
miloš děkuji skusim ju tam dat ju je to web na kterém se učím čili su rad za každou kritiku btw font famili znamená co?
Miloš
Profil
lola2
font famili znamená co?
http://www.jakpsatweb.cz/css/font-family.html
V případě Verdany pak zápis s náhradními písmy může vypadat následovně:
body {font-family: Verdana, 'DejaVu Sans', Sans-serif;}
lola2
Profil
Miloš
jj šikovná věcička;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0