Autor Zpráva
Hack2er
Profil
Zdravím,

nedávno som spustil novú verziu mojeho osobného portfólia www.petermatejbus.com a som zvedavý na Váš názor. Web sa neustále vyvíja a pridávam nový obsah.

Ďakujem za Váš názor a konštruktívnu kritiku.
zatinka
Profil
Mám 1280*1024 a přesto musím rolovat do stran, protože se mi tam nevejde polovina posledního sloupce.
embee
Profil
Pripada mi to takove zmatene, co se rozlozeni tyce - sice se v tom po chvili dokazu vyznat, ale i tak to na me nepusobi dobre strukturovane. Zkratka mam pocit, jakobych se na strance ztracel.

Sirka je zbytecne velka, jak uz psal(a) zatinka

Moc nerozumim rozdilu mezi projekty a referencemi - az na to, ze se v nich nachazi ruzne veci.

Nektere odkazy ti nefuguji (napr. projekty -> gigaCast)

Reseni ukazek referenci mi pripada uplne nestastne - trvalo mi docela dlouho, nez jsem prisel na to jak to funguje a rekl bych, ze vetsina lidi by to povazovala spis za "rozbite".

Celkove vzato to neni nejhorsi, ale urcite by se dalo jeste zlepsovat :)
Romanticka
Profil
ten přehled grafiky v portfoliu ti vůbec nefunguje v FF, v jiných jsem nezkoušel
Hack2er
Profil
Ano, aktivne na tom pracujem. V najblizsej dobe planujem automaticke prepinanie widescreen a classic verzie pre nizsie rozlisenia.

Rozdiel medzi projektami je myslim si ze markantny nakolko referencie su od tych pre ktorych som vykonal nejaku cinnost (design, seo, preklad) a projekty su moje vlastne teda to cim sa zaoberam/vyvijam (GigaCast, gMage, ...)

Ako myslis nefunguje? Teraz som to skusal a ide, len sa to otvaralo v novom okne ale uz som to opravil.

Ohladom ukazky referencii cez hover musim to este doladit pretoze to este neni ani zdaleka take ako si to predstavujem.

Dik za objektivnu kritiku stale sa to snazim vylepsovat, je to predsa moja online vizitka :)
Mesiah
Profil
ahoj, zarazila me jedna drobnost a to tlacitko "odeslat" u kontaktu, mohlo by být podobného stylu jako odkazy "více", "zobraz reference" a pod...
shaggy
Profil
Tá bublina s textom "blog":
http://www.petermatejbus.com/img/blog.gif
je nádherné okúsaná... ehm, teda orezaná.

To isté platí pre logo:
http://www.petermatejbus.com/
nechápem, prečo si nepoužil na ten font jemné vyhladzovanie, keď je to riešené ako obrázok. A ten font tiež nie je najšťastnejší.

Tak ako písal embee, je to veľmi zmätené a neprehľadné. Napočítal som tam minimálne 5 rozdielnych fontov, niektoré veľmi zlé (klasický gýč, tradičné fonty, ktoré používajú napr. sekretárky na tvorbu "plagátov").
Ofi
Profil
Moje první reakce byly vykulené zhrozené oči..
po oklepání jsem zjistil, že musím rolovat nejen nahoru a dolu ale rovněž doprava a doleva. Po té co jsem odroloval doprava jsem zjistil, že se na stránkách nachází absolutně-se-nehodící twitter.

jak už bylo řečeno, není to špatné ale je to moc zmatečné... zařiď rolování jen jedním směrem (x nebo y) i pro běžné rozlišení jako je 1024x768 a hlavně - si to prohlídni ve všech prohlížečích a naprav to..
Hack2er
Profil
@Mesiah - Chcel som to tlačidlo trochu odlíšiť aby si ho užívatelia nepomýlili s bežným menu buttonom.

@Shaggy - Skusim tu bublinu opraviť aby nebola taká ohryzená :)

@Ofi - Spravim tam JS prepinanie medzi dvoma verziami ako som vyššie písal. Twitter časom nahradím vlastným mikroblogovacím zariadením.

Som ale rád, že sa Vám to páči. Skúsim tie drobnosti poopravovať.
shaggy
Profil
Hack2er
Som ale rád, že sa Vám to páči.
Čítal si rovnakú tému ako ja? Lebo ja som si prečítal všetky príspevky a nie sú moc pochvalné (maximálne embee povedal, že to nie je najhoršie, ale to neznamená, že sa mu to páči). Ten web je jeden veľký chaos s nepekne upravenými obrázkami. Ja sa tam ukrutne strácam (a myslím, že aj ostatní), niektoré grafické prvky sú veľmi lacné (napr. ten filter použitý na fotografiu - http://www.petermatejbus.com/profil.html) atď.
Hack2er
Profil
Vies, to ze sa to tebe nepaci (co je asi vsetko okrem seba sameho ako ta tak poznam) neznamena ze sa okamzite nemusi pacit aj ostatnym. Snazil som sa web robit prehladne aj s obrazkovymi nahladmi aby uzivatelovi bolo hned jasne o com dana kategoria je. Ostatne veci poopravujem a este ten hover pri referenciach musim poriadne nastavit lebo stale blbne. Tie niektore graficke prvky je su lacne mozu byt bezne alebo jednoduche a v jednoduchosti je krasa. Nepotreboval som na svoju fotografiu staci uplne zakladny filter ktory sa mne paci.
Zechy
Profil
Hack2er
No já souhlasil s shaggym, nikdo neřek, že se mu to líbí. Jenom embee řek, že to jde, a to neni moc. Ikdyž, mě se to moc nezamlouvá.
Hack2er
Profil
Budte viac konkretny...nemam sa coho chytit.
amon
Profil
Hack2er
Budte viac konkretny...nemam sa coho chytit.

Ok, tak ja teda budem konkretnejsi... (BTW, som Smasty, ak ti to niečo hovorí :-) )

Ako som ta uz upozornoval ked som ti to kodoval (a nie len ja, ale aj par ludi to tu uz napisalo), nevojde sa to na mensiu sirku ako 1360px co je trochu dost.

Tiež musím uznať, že ten Twitter widget nemol najlepší nápad. Lepšie by bolo použiť textovú verziu (JavaScript), ktorú by si mohol doladiť do ostatného designu.

Je tiež pravda, že súčasné logo nie je príliš kvalitné. To pôvodné, ktoré tam bolo keď som to kódoval bolo lepšie.

Bublinka "Blog" vo mne skôr evokuje, že tento web má byť blogom, a nie že je to odkaz na blog.
Hack2er
Profil
- Pracujem na optimalizacii pre mensie monitory.
- Twitter nahradim vlastnym systemom, je to tam len docasne
- Mne sa tam ten nadpis "kontakt" docela paci (jasne kazdy mame svoj vlastny nazor)
- Je to link tak ked si cez to prejde uzivatel kurzorom bude vidiet ze to niekam smeruje

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0