Autor Zpráva
WanTo
Profil
Můžu poprosit o kritiku portfolia? :-) Mám tu sice asi týden staré vlákno týkající se návrhu, ale k finální verzi jsem zatím žádný feedback nedostal, tak snad se tímto threadem neprohřeším vůči pravidům diskuze :-)

http://martinmajer.net - Ať žije minimalismus a tvrdě do mě!
Nox
Profil
em...co se změnilo?

Jinak fotky se mi fakt líbí, hlavně ty ze Zóny
WanTo
Profil
Nox
Kód se trochu změnil, přibylo pár grafických drobností, fotky samozřejmě. Nicméně, teďka je to hotový web v ostrém provozu, kterým bych se rád prezentoval, až budu shánět prostory pro výstavu, takže bych potřeboval vědět především to, jak na návštěvníky působí.

U návrhu jsem taky říkal, že si nepřeju hodnotit kód, což tentokrát neplatí.
Ofi
Profil
škoda že to není barevné, navazuje to takovou depresivní atmosféru.. a přitom svět je plný krásných barev...
WanTo
Profil
Ofi
a přitom svět je plný krásných barev...
To zavání kýčem ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na WanTa:
Přidal bych:
a span { cursor: hand; }
… protože teď v Exploreru není ručička, pokud přejíždím přes <span>. Také bys mohl doplnit favicon ve formátu ICO.

Koukám, že už neděláš mezery kolem rovnítek u atributů :-)
WanTo
Profil
Chamurappi
Díky, toho jsem si nevšiml. Mimochodem, nevíš, jak je na tom IE5.5 s podporou vlastnosti cursor? Mám v něm problém s příkazem:
document.getElementById("gallery").style.cursor = "pointer";

Musel jsem ho dát až na konec skriptu galerie (což naštěstí šlo), protože IE5.5 na tomhle příkazu spadne. Nechci řešit, jestli má cenu pro tenhle prohlížeč stránky optimalizovat nebo ne, zajímá mě to čistě ze zvědavosti.

Koukám, že už neděláš mezery kolem rovnítek u atributů :-)
No jo, vejde se mi teďka víc kódu na řádek a nemusím v editoru scrollovat do strany :-)
Yur4Y
Profil
WanTo
Použite hodnotu hand.
Chamurappi
Profil
Reaguji na WanTa:
nevíš, jak je na tom IE5.5 s podporou vlastnosti cursor?
Nepodporuje hodnotu „pointer“, tu si vymyslelo dodatečně W3C, aby zavedlo pořádek.

Mám v něm problém s příkazem
Nesahej nikdy na atribut style, vždy měň pouze třídy a skript ti nikdy nespadne na nepodporovaném stylu.
WanTo
Profil
Nesahej nikdy na atribut style, vždy měň pouze třídy a skript ti nikdy nespadne na nepodporovaném stylu.
Díky. To mě nenapadlo, zapamatuju si to do příště.
Ofi
Profil
WanTo
To zavání kýčem ;-)
Svět je barevný takže podle tebe kýčovitý?..záleží jak to uděláš. to víš že to nemusí být kontrastně růžovo-žluto-zeleno-červené, ale jemné použití odstínů jedné či dvou barev je nejen bezpečné nýbrž žádané.
RiZe
Profil
Nevím jak v ostatním prohlížečích, ale v Opeře se při procházení fotogalerií poté nejde (jednoduše) vrátit na hlavní stránku pomocí tlačítka zpět, jelikož každý krok v galerii vytváří "novou" historii.

Prostě a jednoduše, kdyby šlo odstranit v adrese to ".../vylet-do-zony/#<cislo>", kde "<cislo>" je pro každou fotografii jiné, bylo by to fajn. Možná nejsem jediný kdo se lekl: "Sakra jaktože nemůžu zpět?", poté, co prolistoval celou galerku.
WanTo
Profil
Ofi
Tys to tak hezky napsal, že jsem si nemohl nerejpnout ;-) Každopádně ať si ten design třeba působí depresivně - přiznám se, že mi to vůbec nevadí. Potřebuju něco, co se bude hodit k těm fotkám.

RiZe
Tohle jsem zavedl kvůli tomu, aby šlo přímo odkazovat na jednotlivé fotky. Ještě si to promyslím - jestli to byl dobrý nápad.
Ofi
Profil
WanTo
a proč máš vlastně všechny fotky černobílé? :)
WanTo
Profil
Ofi
Protože se mi černobílá líbí víc, baví mě víc, zvyknul jsem si na ní tolik, že se při focení zajímám víc o světlo a stín než o barvy. Taky s tím bude mít co do činění historický vývoj fotografie a podivný trend, že každý, kdo si dneska koupí foťák, cvaká nic neříkající přebarvená makra, která dokazují, jak je svět plný krásných barev.
Ofi
Profil
WanTo
m zajímavá myšlenka. Fotky máš pěkné :) ale stojím si za svým, aspoň minimum barvy by ty stránky oživilo, a k fotkám by se to hodilo, né že ne :)
balooator
Profil
Fotky jsou dobré, možná bych uvítal větší náhled, ale to není chyba. Web se mi líbí, v jednoduchosti je krása. Bylo by dobré u fotografií uvádět exif, protože takhle nikdo neposoudí jestli jsi dobrý fotograf, nebo to dolaďuješ přes nějaký soft.
For Ofi vždy záleží na tom, co chceš fotkou vyjádřit, samozřejmě ne každému se musí líbit.
WanTo
Profil
balooator
Díky za názor. Co se týče exifu, tak ten u každé fotky, kterou tam dávám, záměrně mažu. Beztak je po vyvolání fotky v RAW konvertoru celkem nic neříkající a nějak nemám zájem, aby někdo študoval, jakým způsobem fotím, a věděl, že nejradši chodím fotit (hmm, tak třeba...) v pondělí.

protože takhle nikdo neposoudí jestli jsi dobrý fotograf, nebo to dolaďuješ přes nějaký soft
Dobrý fotograf samozřejmě musí dolaďovat fotky přes nějaký soft, je to úplně stejné jako "dolaďování" fotek v temné komoře. Každopádně to už je mimo téma téhle diskuze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0