Autor Zpráva
lopik007
Zajimalo by mě, co říkáte na tuhle stránku?
Miloš
http://lopik.own.cz/ pro ty, kdo si rádi kliknou.

1) Úvodní stránka je opticky děravá
2) písmo docela maličké a v IE 6 nejde zvětšovat
3) neklikací logo
4) Menu trapácky míchá angličtinu s češtinou. Když to nedělají v Americe nebo v Británii, proč musíme být trapní v ČR?
5) Mezi položky menu přidej nějaký oddělovač
6) V menu bych zvýraznil aktivní položku (stránku, na které jsem)
7) My IP – a to je, prosím, k čemu? Chci-li zjistit svou IP, spustím ipconfig. Si myslíš, že budu chodit na tvůj web, když budu chtít zjistit svou IP? To ti tam pak ještě chybí hodiny (nejlépe s odpočtem do konce světa) a rozlišení displeje na mém mobilu… Ukazovátko IP bez milosti smazat.
8) Anketa je veteš obdobného ražení – jakou má vypovídací hodnotu? Že se stránky někomu líbí a někomu ne? A jaké z toho vyvodíš důsledky? Něco jiného je nechat si hodnotit stránky (třeba zde, ale i na tvé podstránce „Co se vám zde líbí/nelíbí?“), když ti napíšeme, co všechno (a proč) zaslouží opravit, předělat. Z takovéch rad si můžeš vzít nějaké ponaučení, ale z té ankety? Po mém soudu je zbytečná a máš ji tam jen proto, že jsi na diletantsky zhotovených webech viděl ankety a řekl sis, že to teda musíš mít taky. Smazat.
9) Počítadlo taktéž – jistě že tebe návštěvnost (podle tebe „navštívenost“) zajímá, ale ta se dá sledovat povětšinou v administraci. Běžnému návštěvníkovi je většinou naprosto ukradená. Takhle ti tam ten nesmysl od Toplistů jen zabírá místo. Smazat.
10) Určitě ti tu někdo napíše, že stránku psanou syntaxí XHTML, ale posílanou jako text/html budou prohlížeče rozebírat HTML parserem jako nevalidní HTML. Mně osobně víc vadí, že je to kód typu kalamajka div div div. Přečti si (ve vlastním zájmu) něco o sémantice a zkus z toho vyvodit alespoň nějaký ten důsledeček.
11) Všechny stránky mají stejný <title>
12) „Miniatury“ fotek jsou výplody chorého mozku – například na stránce Zemřel věrny přítel člověka zobrazuješ v rozměrech 145×109px fotku, jejíž skutečné rozměry jsou 3072×2304px; jednak neznám monitor s takovým rozlišením, aby danou fotku dokázal zobrazit, druhak kdyby sis udělal skutečnou zmenšeninu v daných rozměrech, její velikost by mohla být řekněme 5 kilobajtů, jenomže protože atributy width/height zmenšíš pouze zobrazení, načítá se kráva o choromyslné velikosti 2,4 mega.

To snad stačí.
johnl
//Některé body se opakují než jsem to stihl odeslat Miloš mě předběhl... ;-)

lopik.own.cz
(vždycky je lepší uvést klikací odkaz!)

Můj názor:
1. není klikací logo
2. hlavička mi přijde prázdná je tam jen logo a pak už nic ;-)
3. odkazy bych dal trochu víš, ať jsou přesně ve středu toho pruhu
4. Máš to nevalidní což by tak nevadilo, ale 21 chyb? Mohl bys třeba nějaké opravit ;-)
5. proč dáváš do hlavičky meta tag keywords kterej je stejně prázdnej?
6. u vyhledávacího pole, máš lupu, s vipnutými obrázky tam mám napsané jen "obrázek" a nenapadlo by mě že mám vyhledávat pomocí kliknutí na "obrázek"

Můj celkový dojem? Mě se to mmoc nelíbí, je to takové jednotvárné, koukni a inspiruj se: 1 - 2 - 3
Miloš
johnl:
21 chyb
A ty chyby něčemu vadí?
a) Chybějící alt – lepší když chybí, než když má nesmyslnou hodnotu, aby se vyhovělo valikátoru. Po mém soudu ten obrázek navíc patří do CSS.
b) <br> neukončený jako <br /> – vzhledem k tomu, že žádný prohlížeč tuto stránku nebude rozebírat jako XHTML, tak je to úplně jedno. Krom toho – kdyby tam to lomítko bylo, prohlížeč ho bude naštěstí ignorovat.
c) & nezapsaný entitou vadí jen validátoru.
a tak dál
Ofi
No když jsem kliknul na odkaz a čekal až se to načte, tak se nejprve objevilo pozadí - docela pěkné, ale tím to hasne. Stránka se mi načítala strašně dlouho (a to nemám pomalý net) a ve výsledku se mi moc nelíbí.
Jinak k názorům nemám co dodat - Miloš to zhodnotil dobře - hlavně bych rád zvýraznil 10) bod , kterým se řídí bohužel málokdo...
johnl
Miloš
A ty chyby něčemu vadí?
Já jsem nenapsal že ty chyby něčemu vadí, jen jsem jako svůj názor napsal že by nebylo vůbec špatné nějaké chyby (které jsou tam zbytečně ) opravit.
lopik007
Miloš

No tu anketu, chci tedy nahradit rss článků, a rss komentářu, jenomže nevím jak udělám rss komentářu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: