Autor Zpráva
Meldo
Profil
Ako vytvoriť najlepšie v Flash 5 niečo takéto:
mám obrázok, ktorý na začiatku animácie nieje vidieť. postupne sa však ako keby rozsvecuje a nakonci je vydieť? skúšal som to tak, že som nastavil alpha 10%, 20%, 30% ...atď ale je to moc pracné a trhané.
Hanz
Profil
Meldo
No nevím jestli to už jde ve Flashi 5 ale na MovieClip:
onClipEvent(enterFrame){
if(_alpha<100){
_alpha++
}
}

Mělo by to fungovat
Meldo
Profil
aha. no a teraz porat ako mam mat tie obrazky. staci ked budem mat len jeden alebo potrebujem zacitatocny (prazdny) a koncovy (ten obrazok). a kde umiestnit tento script - ku koncovemu alebo zacitatocnemu?

alebo nemohol by si to spravit? vo flashi som zaciatocnik... obr tu: tu

poprípade pošli na meldo[zavinac]webdirect.sk
Hanz
Profil
Meldo
Prostě to tam ten obrázek dej. Udělej z něj movieclip a dej na něj tenhle script. Nevím vůbec co myslíš tím začátečním a koncovým :o)

Já ti to udělat nemůžu (mám Flash 7 a tam to jde uložit nanejvíš pro verzi 6 a ne pro 5. Takže bys to neotevřel.
compman
Profil *
ehrm..... co motion nebo shape tween?
compman
Profil *
ale nevim, jestli to pujde ve flashi 5 ...
xdejvid
Profil
nromálně si dej obrázek třeba na první snímek. dej tam vytvořit "motion tween" (pravým tlačítkem myši klikneš na tom snímku v časové ose). Na obrázku nastavíš alphu 0%. Dáš další snímek a protáhneš ho kam chceš, no a tam nastavíš alphu 100%. a mělo by to být....OK?
Hanz
Profil
compman
xdejvid
Co máte všichni s tím shape tween ??? Kdyť to jde jednoduše scriptem.
xdejvid
Profil
Hanz
No ale když moc neovládám actionscript, tak mi vypomůže tween. a zas tak moc složitý to taky není :)
compman
Profil *
Hanz
pravda .. actionscript je na pohled jednodušší .. ale .. mno. ... někdo tomu lépe rozumí (zatím - začátečník), když je to přes shape tween. Já vím, že je ten script fakt dost jednoduchý... ale jen uvádím jiné moznosti. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0