Autor Zpráva
Pinke
Profil *
Viete mi niekto prosim poradit ako spravim vo Flashi na postupny prechod medzi obrazkami po nejakom casovom úseku? Pre lepšiu predstavu prikladam link co myslim www.ceres.sk.
Dakujem.
Hanz
Profil
Pinke
První snímek dáš na časové ose na 0 a druhý až na 100, třetí na 200
Pinke
Profil *
Ano, viem, ale to mi bude postupne ukazovať obrázky tak ako som ich dal na časovú os. Ja by som chcel dosiahnúť prechod medzi jednym a druhým obrázkom.
flz
Profil
jeden obrazok ide z 0 na 100 a druhy zo 100 na 0 (aplha), das ich na seba a spustis
Pinke
Profil *
momentálne som neni pri PC, tak nemôžem vyskúšať, ale je to logické :)
A je možné spraviť to tak, že prechod medzi jedným a druhým obrázkom by bol približne 10 sekúnd, pričom napríklad 7 sekund by bolo vidno len jeden a a prechod do toho druhého by trval 3 sekundy?
flz
Profil
to zalezi na tebe ako si to spravis :)
pohraj sa s "Ease" a vloz do toho prechodu viac keyframes aby si mohol menit rychlost toho zjavovania
Pinke
Profil *
Dík
Pinke
Profil *
Tak akurát to skúšam a určite to pofičí, ale je to dosť pracné.
Dá sa takáto vec vyriešiť úplne jednoducho scriptom?
Pinke
Profil *
Naskytol sa mi takýto problém. Neviem či mám dávať obrázky do jednotlivých stage z library ako bitmapa, ale konvertnuté na symbol, ale skúsil som to tými symbolmi a ide to. Problem mám však v tom, že keď umiestnim jeden obrazok do časovej osi a postupne ďalšie nemôžem im upravovať ciselne stupnicu alpha bez toho, aby som obrázkom posunul. Najprv ho musím niekam
posunút a upraviť alpha a potom dať na svoje miesto. Môžte mi poradiť prečo? Ďakujem.
xdejvid
Profil
Řeknu ti to na příkladu 2 obrázků. Vytvoř si dvě vrstvy (layery) Do té první hoď obrázek aby byl na časovej ose třeba 20 snímků. A na 21. snímku dej vytvořit "motion tween" dlouhej třeba taky 20 snímků. Na začátku tweenu bude alpha obrázku 100% a na konci tweenu 0%.
Ted si přejdi na druhou vrstvu (layer). Tam hoď obrázek třeba na snímek číslo 20 a nastav tam motion tween, a alphu obrázku na 0%. Motion tween protáhni třeba na snímek 40 a tam bude alpha obrázku 100%. a je to. potom to ještě libovolně protáhni dál, a mělo by to fungovat....OK?
Pinke
Profil *
Hej, super to som chcel, ale myslel som že sa to robí úplne iným systémom. Teraz keby som chcel dať tretí obrázok a štvrtý tak neviem kam ho pri aplikácii tvojich 20 snímkov posunút. Asi si mi to uz nemysli po dnesnej sichte v praci.

Pred tým tvojim návodom som to skúšal systémom prvý obrázok do 0 po 20 snímok, ďalší 25 až 45 a ďalší 50 až 70.
medzi 20 až 25 a 45 až 50 som dal motion tween a chcel som to rýchlosťou nejak doladiť, ale nevyzeralo to tak dobre ako tvoj popis.
Pinke
Profil *
a ešte by som sa ťa prosím spýtal. Prečo ked ten obrázok vložím do časovej osi napr. na 20siaty snímok a potom ten istý /insert keyframe/ vložím na 40siaty tak mi nedá vybrať z položiek Color /brightnes, tint...../. Vždy ho musím najprv uchopiť, posunúť na iné miesto a vtedy mi dá na výber čo s ním môžem spraviť, zmením alpha a posuniem spať na to isté miesto?
xdejvid
Profil
Tak OK. jdem na to: Takže jsme na layeru číslo 2, tam kde ti zkončil ten motion tween (snímek 40). Dej další snímek a protáhni ho dál, až na snímek 60. na snímku 61 bude další motion tween, kterej bude začínat alphou 100% a končit na snímku 80, kde bude alpha 0%. Teď si vytvoř další layer. Na tom začneš motion tweenem na snímku číslo 60, alpha bude 0% a motion tween bude končit na snímku číslo 80, kde bude alpha 100% a bude následovat další snímek, který protáhneš až na číslo 100. na snímku 101 vytvoříš zase motion tween, s alphou 100% a ten skončí na snímku 120, kde bude alpha 0%. A zase vytvoříš další layer. Začneš motion tweenem na snímku 100, alpha bude 0% a budeš končit na snímku 120, kde bude alpha 100%. Vložíš další snímek a ten protáhneš až na 140. na 141 vytvoříš motion tween, s alphou 100% a končit bude na 160, a tam bude alpha 0%.

Už to trošku chápeš??? prostě musíš mít nejdříve motion tween od 0% do 100% , potom chvíli pořád 100% (to bude obrázek zobrazený) a potom zase tween od 100% do 0%.
A na dalším layeru musíš vždycky začínat o 20 snímků dříve, než končí ten předchozí layer.
.
.
.
.
.
.
A ted k tomu tvýmu druhýmu problému, nevím sice co přesně myslíš, ale když to teda vložíš dejme tomu na ten 40-cátý snímek, tak zkus kliknout jenom kousek mimo ten obrázek, a pak na něj klikni znovu, a už ti to snad pujde... Nebo newim jestli jsi myslel zrovna tohle.... Mě už to taky nemyslí :)
flz
Profil
Prečo ked ten obrázok vložím do časovej osi napr. na 20siaty snímok a potom ten istý /insert keyframe/ vložím na 40siaty tak mi nedá vybrať z položiek Color /brightnes, tint...../.

pretoze si mal oznaceny frame a nie objekt
Pinke
Profil *
páni zlatí, velmi pekne dakujem za trpezlivosť aj vaše laické vysvetlenie. Uz mi je všetko jasné a logické :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0