Autor Zpráva
ddggd
Profil *
Potřebuji udělat animaci z asi 30-ti po sobě jdoucích obrázků. Je lepší animovaný GIF, nebo FLASH ???
Joker
Profil
Záleží na situaci (například jestli pro tu animaci bude lepší rastrová nebo vektorová grafika, kolik barev a tak), ale pro jednoduchou animaci bývá lepší řešení spíš GIF.
ddggd
Profil *
Prostě jednoduché střídání rastrových obrázků. Záleží hlavně na rychlosti načítání
flz
Profil
jednoznačne flash, formát .gif je vhodný asi už len do prenosných zariadení (pda atd...)
DoubleThink
Profil *
GIF má omezenou velikost palety barev, na fotky bude Flash vhodnější. Pokud nechceš pokročilé efekty, vystačíš si i s obyčejným JavaScriptem/HTML/CSS.
Miloš
Profil
flz:
.gif je vhodný asi už len do prenosných zariadení
To si nemyslím – pokud jde o jednoduchou animaci o pár barvách, pak je po mém soudu pitomost nasazovat flash.
Na stranu druhou – většina animací, které jsem na webu potkal, byl opruz zcela nezávisle na tom, jestli to byl gif nebo flash, takže jestli chce ddggd své návštěvníky sr**, ehm, obtěžovat, pak je nakonec jedno, jakou technologii zvolí. Ačkoli do GIFu nenarve zvuk (to jsem zas jednou něco plácnul, snad mě nevezme za slovo).
imploder
Profil
Flash může být opruz tím jak zatěžuje (zpomaluje) počítač (asi to ale záleží na konkrétním skriptu/animaci). Taky ne všude je nutně nainstalovaný. Na obyčejnou ne moc dlouhou animaci je lepší GIF, pokud nevyjde moc velký. GIF narozdíl od flashe není vektorový, takže čím víc snímků, tím větší soubor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0