Autor Zpráva
MartinBen
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Jedná se o práci do školy. Jaké další programy (mimo Adobe Flash CS4) se zaměřuní na 2D animace v cca podobných možnostech jako tento program??? Kdyby mi někdo napsal nějaké názvy, byl bych mu moc vděčen. A úplně nejlépe kdyby mi ten hodný člověk napsal třeba nějaký klady a zápory toho či onoho programu - ale to už je nadstavba stačí názvy :-)...
Petr ZZZ
Profil
Dá se udělat animovaný gif. Výhodou gifu je, že ho zobrazí prohlížeče v základním nastavení, zatímco na přehrání fleše se musí instalovat extra přehrávač. Nevýhodou gifu je, že je, co jsem tak četl, datově větší než fleš, který by zobrazoval stejný motiv.
Joker
Profil
MartinBen:
Pokud jde o webové animace, krom Flashe je ještě SilverLight... zjednodušeně řečeno "Něco jako Flash, ale od Microsoftu".

Dál pokud jde o web, lze animace dělat i přímo na webové stránce přes Javascript.
flz
Profil
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:2D_Animation_software

mozno este adobe after effect. tento soft je sice zamerany na pracovanie s video, ovsem da sa v nom spravit aj 2d animacia.

mimochodom.. 2d animaciu spravis aj v 3d programoch ako je napr. 3ds max. moznosti je vela
Carrot
Profil *
Joker:
Pokud jde o webové animace, krom Flashe je ještě SilverLight
Silverlight je na tom s klasickou animací asi jako Flex. To znamená prachbídně. Oba jsou to aplikační frameworky.
MartinBen
Profil *
díky moc všem... :-) Kdyby si někdo ještě na něco vzpomněl (třeba i různé postřehy jako uživatele), tak můžete klidně ještě něco napsat.
MartinBen
Profil *
Můžu mít ještě dotaz v programech typu Maya, 3ds Max 8, Blender (prostě software zaměřeného na tvorbu 3D grafiky a animace), je možné tvořit 2D animace a umísťovat je na web podobně jako u Adobe Flash CS4???

Potřebuju to do školy kvůli bakalářské práci... Takže jsem vám doopravdy velmi vděčný za každou informaci...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0