Autor Zpráva
MartinBen
Profil *
Dobrý den,

mam takový dotaz. Snažim se proniknout do animací, které se stávájí součástí webu nad rámec HTML a CSS. Pokud tomu dobře rozumím, existují na trhu dva hlavní rivalové v tomto oboru:

- adobe CS4 flash. V tomto programu lze vytvářet animace, tlačítka, hry s využitím jazyka ActionScript atd. Když budu mít např. animaci vytvořenou ve flashi na svym webu, potřebuji, aby uživatel, který si chce stránku prohlídnout, měl nainstalovaný potřebný plug-in. Pokud nemá, nebude obsah fungovat. Plug-in si může uživatel volně bez poplatků stahnout. Adobe CS4 Flash se nechá koupit buď samostatně nebo v určitých balíčkách. (takže není zadarmo)

- silverlight. U tohoto prostředku dost tápu. Je to pouze plug-in nebo aplikace, ve které vytvářim animace atd.??? Pochopil jsem, že silverlight je přímý konkuret flashe s tim rozdílem, že je od Microsoft. Ale dál fakt nevim, jestli je zadarmo i program pro vytváření nebo je zadarmo pouze ten plug-in.

Kdyby mi v tom někdo udělal jasno, tak budu moc rád :-)... Nebo odkaz na nějaký důvěryhodný informace (nejlépe v CZ), tak to by bylo taky super.

Možná jsou moje dotazy dost *******, ale co se dá dělat... Potřebuji to pochopit
Minimum
Profil *
Dle mého názoru Silverlight není konkurent Flashe. Ve flashi se toho dá udělat mnohem více a na animace bych ti jednoznačně doporučil Flash a to i na programy a hry. Pokud by si chtěl duělat větší projekt jako ej nějakej komerční program či hra tak bych ti doporučil Flash Builder ale to asi nechceš. Flash Palyer má nainstalovaný skoro každý a když né tak není problém si ho zdarma bez poplatků stáhnout. ve Flashi se dobře manipuluje a pracuje z grafikou tak yb ti to nemělo dělat problém...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0