Autor Zpráva
Nosal
Profil *
Chtěl bych se zeptat na váš názor jak to je z Flashem. Občas někde vydím že už ho používají čím dál méně a že ho nahrazuje něco jiného. Pak zase vidím že vývoj RIA aplikací stoupá. Jsem z toho zmatený a jelikož sem Flash programátor ale nemám moc skušeností tak se chci zeptat těch skušenějších. Má cenu se Flash dále učit ? Mám šanci po pár letech sehnat mýsto jako Flash vývojář ?? Děkuji...
embee
Profil
Sanci urcite mas, flash je tu dlouho a bude dal a vyroky Jobbse o tom, ze flash bude nahrazen html5 je pouze marketingovy boj mezi Apple a Adobe okolo sporu o podporu flashe v iPhone.

Jde jen o to, jak moc budes dobry. Full flash sajty se samozrejme moc casto nedelaji, ale delaji se. Flashove doplnky na weby se delaji pomerne casto, takze bych se nebal. A bannery - ty tu s nami budou asi (bohuzel) navzdy :)

Aspon takove jsou me zkusenosti jakozto flash designera/animatora. Prace je, i kdyz v dnesni dobe s krizi je mnohem vetsi problem ji sehnat. Ale porad je tu moznost pracovat na sebe na ZL a tam se o nedostatek prace bat nemusis.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na embee:
A bannery - ty tu s nami budou asi (bohuzel) navzdy :)
Pokud se přestanou dělat přes flash videa, proč by si měl člověk instalovat flash player, když jediné, co tím na dobře napsaných webech získá, budou otravné bannery?


Reaguji na Nosala:
Mám šanci po pár letech sehnat mýsto jako Flash vývojář ??
Hledáš tu nějaké anonymní vizionáře?
S jistotou ti můžu přispjet, že teď nemáš šanci sehnat mýsto jako textař, jak to tak vydím.
Nosal
Profil *
Chamurappi: Pokud vím tak Flash nejsou jen videopřehrávače ale i fotogalerie, slideshow, hry, chaty, guest booky a další doplňkové applikace... A pokud vím tak už i na iPhone se dá Flash zkompilovat pokud budeš mýt CS5tku...
Děkuji za reakce...
mckay
Profil
Nosal:
Všechny novější stránky jsou psané převážně v normálních jazycích, ve flashy je toho minimum. Mimo to jestli sis také nevšiml, Chamurappi naráží mimo jiné na to, že píšeš jako prase (bez urážky). Možná že si nějaký dislektik a disgrafik (v srdci máš žár a v oku máš tik...), ale aspoň ty základy by to chtělo. Mimochodem, zase si napsal mýt :).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nosala:
ale i fotogalerie, slideshow, hry, chaty, guest booky a další doplňkové applikace
To všechno vyjma her jde udělat snadno i bez flashe. U chatů a knih návštěv bych flash vyloženě nedoporučoval.
Co se týče her, i v nich začne flashi konkurovat JavaScript. Uvidíme za pár let.
DoubleThink
Profil *
Je to můj názor, ale kombinace javascriptu a vykreslovacího jádra prohlížeče nemůže nikdy dosáhnout potenciálu a homogenity Flashe.
Flash není jen video a nejsou to jen animované bannery. Jeden příklad za všechny - umí udělat JavaScript z prohlížeče P2P nod? Ne. Poslední verze Flash playeru ano.
Pokud jde o slavný video-tag, nevěřím, že může zlikvidovat Flash. Dokud bude potřeba používat filtry, zobrazovat titulky a komentáře, používat masky, vodoznaky, nemůže implementace ani teoreticky s Flashem držet dech. Totéž audio. Zvládne JS zobrazit basovou vizualizaci? Pochybuju.

Když před pár lety odkoupilo Adobe celou technologii, nasměrovali ji (zatím jen opravdu nasměrovali) víc k Javě. Za pár let budeš mít podle mě software běžně psaný pro AIR místo JRE.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
umí udělat JavaScript z prohlížeče P2P nod? Ne.
Zatím ne. V návrzích HTML 5 jsem kdysi něco takového viděl, tuším, nedaří se mi to najít. Možná to bylo něco jiného, možná si to pletu s tou neP2P komunikací, co tam je teď.

nemůže implementace ani teoreticky s Flashem držet dech
K postupnému převálcování není nutné držet dech, uživatelé jsou nevděčná pakáž, která prvenství příliš neocení a spokojí se prakticky vždy i s něčím méně dokonalým než je k dispozici. Spousta webů dnes předvádí (mnohdy zbytečné) psí kusy postavené na JavaScriptu, které byly před osmi lety považovány za výsadu flashů.

Za pár let budeš mít podle mě software běžně psaný pro AIR místo JRE.
Už mnoho let nemám na většině strojů ani JRE a necítím se odstrčený.

Existuje určitý tlak (ne, že bych ho nějak nadšeně vítal) táhnoucí všechny lákavé technologie z vod uzavřeného formátu monopolního pluginu do otevřených heterogenních vod a tento tlak docela významně podporují i tvůrci prohlížečů. Zrovna z existence elementu <video> kouká poselství „vyžeňme flash z ringu“ víc, než upřímná snaha o zobrazování videa :-)

Když se podívám letmo na trh s prohlížeči: Microsoft chce mít místo flashe Silverlight, Mozilla chce mít vše otevřené, Opera se chce chlubit podporou čehokoliv nového a exotického, Google chce mít vše svoje — kdo z nich teď chce jet ve stejném vlaku s Adobe? Myslím, že z dlouhodobého hlediska může Adobe buď čekat, než mu webové prohlížeče při vzájemné spolupráci vypustí rybník (a doufat, že lidstvo neztratí zájem o jeho zásluhy a náskok), nebo přelézt do jejich rybníku s vlastním webovým prohlížečem postaveným na AIRu a posunout tak onu věčnou bitvu „flash vs. web“ do dalšího dějství.

Tak praví anonymní vizionář :-)
Nosal
Profil *
Zajimavé ale já se nebojím, věřím tomu že to adobe jen tak nevzdá a že po "kvalitních" fllashových aplikacích bude ještě zájem. Možná v menším měřítku a jinak než ho známe teď ale určitě ještě bude vidět...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0